A- A A+

Архітектура та будівництво

Повідомляє

Управління державної архітектурно-будівельна інспекції в Кіровоградській області

Про електронні послуги у сфері будівництва

Державною архітектурно-будівельною інспекцією України впроваджено електронні послуги у сфері будівництва - реєстрацію повідомлень та декларацій про початок підготовчих робіт та про початок будівельних робіт.

Зареєструвати повідомлення або декларацію про початок будівництва можливо у будь-який зручний час 24 години на добу, 7 днів на тиждень через мережу Інтернет. Також через мережу Інтернет можна перевірити факт реєстрації декларації, переглянувши запис у єдиному реєстрі.

Більш детальна інформація про впровадження електронних послуг у сфері будівництва знаходиться на сайтах e-dabi.gov.ua та www.min.region.gov.ua

Абонемент на журнал «Вісник Держархбудінспекції»

Анонс №1 журнала «Вісник Держархбудінспекції»

Анонс №2 журнала «Вісник Держархбудінспекції»

Анонс №3 журнала «Вісник Держархбудінспекції»

Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі

Обласна програма «Власний дім»

Пільговий кредит на сільське житло

Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт

ЗАКОН УКРАЇНИ про внесення зміни до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт

ПРАВОВІ ОСНОВИ В БУДІВНИЦТВІ

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Кіровоградській області (далі інспекція), враховуючи численні звернення громадян з приводу права на виконаннябудівельних робіт  з будівництва індивідуальних (садибних) житлових  будинків, садових, дачних   будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, роз’яснює наступне.

На підставі  ст. 34 Закону  України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник (особа)  має право розпочинати  виконання  будівельних робіт  після направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт  інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Кіровоградській області за адресою  25022, м. Кіровоград , вул.. Дворова,28, тел.  (0522) 22-36-16.

Так відповідно Переліку, затвердженого Постановою КМУ № 466 від 13.04.2011 р., до об’єктів, будівництво яких  здійснюється після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт  відносяться : індивідуальний (садибний)  житловий  будинок, садовий, дачний   будинок  не вище двох поверхів  (без урахування мансардного поверху) площею  до300 кв. метрів. Господарські будівлі і споруди, зокрема гаражі , які розташовані на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

Форма  повідомлення про початок виконання будівельних робіт визначається зазначеною постановою.

З урахуванням  п. 6  Постанови КМУ № 466 «Деякі питання на виконання підготовчих  і будівельних робіт», якою затверджено  Порядок  виконання  будівельних робіт (далі порядок), вказане вище повідомлення замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом  з описом вкладення   чи через електронну систему здійснення декларативних  процедур у будівництві до  інспекції не пізніше ніж за один календарний день до початку виконання будівельних робіт.

За невиконання цієї вимоги чинне законодавство України, а саме Кодекс про адміністративні правопорушення (ст. 96)  передбачає відповідальність  у вигляді накладення штрафу  від 425 грн. до 5950 грн.

Разом з цим, замовник зобов’язаний  протягом семи календарних  днів з дня подання до інспекції  повідомлення про початок виконання будівельних робіт   письмово проінформувати  про це виконавчий орган сільської, селищної, міської ради або місцеву адміністрацію  за місцезнаходження об’єкта будівництва, а також державні органи у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Крім того, частиною 2 ст. 38 вказаного вище Закону передбачено, що рішенням  суду  самочинно збудований об’єкт підлягає знесенню з компенсацією витрат, пов’язаних із знесенням об’єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво.

Тому, з метою недопущення конфліктних ситуацій, інспекція рекомендує, у разі намрів будівництва об’єкта , отримати кваліфіковану консультацію (роз’яснення) та не допускати порушень  норм  чинного законодавства України за адресою : смт. Новгородка, вул.Леніна, 1, центр надання адміністративних послуг Новгородківської райдержадміністрації.

Розпорядження голови РДА від 23 травня 2011 року № 158-р "Про посилення охорони ліній електрозв’язку на території району"

Перелік об’єктів незавершеного будівництва по Новгородківському району станом на 1.01.2015 року

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 року № 140 "Про затвердження Порядку забезпечення громадян  доступним житлом"

Районна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім" на 2011-2015 роки

Програма будівництва (придбання) доступного житла у Новгородківському районі на 2011- 2017 роки

Проект районної програми розвитку житлового будівництва на території Новгородківського району на 2012-2015 роки

Постанова Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 682 "Деякі питання  реалізації Закону України "Про житловий фонд соціального призначення"

Примірний договір про надання часткової компенсації процентів

Соціальна ініціатива Президента України: ДОСТУПНЕ ЖИТЛО

Презентація Державної цільової програми

Калькулятор обрахунку розміру іпотечного кредиту та його часткової компенсації розміщено на сайті  http://www.molod-kredit.gov.ua

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2012 року № 772 "Про внесення змін до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов"

Склад комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури

 

РАЙОННИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2016 – 2020 роки "Безбар'єрна Україна"

ПЛАН РОБОТИ комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення Новгородківської райдержадміністрації на 2017 рік

ПРОТОКОЛ № 1 засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення від 25 січня 2017 року

Проекти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році