ПАМ'ЯТКА для мешканців Новгородківського району про порядок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також укриття в захисних спорудах

Для привернення уваги населення в надзвичайних ситуаціях перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

ЗАПАМЯТАЙТЕ! СИРЕНА І ПЕРЕРИВІСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ«УВАГА ВСІМ !».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення центральних, місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, інша інформація.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб 'єкта господарської діяльності у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувачьних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

тримати постійно включеними радіоприймач та телевізор для того, щоб слухати розпорядження і вказівки центральних, місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;

повідомити про отриману інформацію сусідів;

постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв'язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

зайняти місце найближчого укриття (підвальне приміщення - для жителів багатоквартирних будинків, для жителів приватного сектору - погріб, льох тощо )де можна укритися.

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) негайно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись, де поблизу знаходиться укриття і, як найшвидше добратися і укритися в ньому, а якщо є час, якнайшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

АДРЕСА ВАШОГО УКРИТТЯ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ:

смт Новгородка вул. Аверьянова 2, Новгородківський НВК №1;

смт Новгородка вул.. Кірова 9 підвальне приміщення житлового будинку;

смт Новгородка вул.. Кірова 26 підвальне приміщення житлового будинку;

смт Новгородка вул. Дзерджинського 73 а підвальне приміщення житлового будинку;

смт Новгородка вул. Кірова 44 підвальне приміщення гуртожитку ПТУ № 36;

смт Новгородка пров. Піонерський 1 підвальне приміщення житлового будинку;

смт Новгородка вул. Радянська 8а підвальне приміщення житлового будинку;

смт Новгородка вул. Радянська 8б підвальне приміщення житлового будинку.

За відсутності підвальних приміщень в якості найпростішого укриття використовуються наявні погреби та інші заглиблені  господарські приміщення.