Григорій Іванович Бельдеман

Народився 6 жовтня 1939 р. в сім'ї колгоспниці та службовця. Мати одна виховувала дитину — батько залишив сім'ю в 1941 р. Хлопець навчався в школі лише на «відмінно». Та щоб здобувати освіту в старших класах, потрібно було платити, а статки сім'ї цього не дозволяли. Один рік, щоб оплатити навчання здібного хлопця, гроші зібрали жителі вулиці Жданова (нині вулиця Миру), де мешкала його сім'я. Юнак дуже соромився цього і наступного 1954 р. залишив школу та вступив до сільськогосподарського технікуму в с. Новгородці (згодом перевели в Бобринець). Закінчивши в 1958 році технікум за спеціальністю молодшого агронома, рік працював обліковцем, а потім бригадиром комплексної бригади колгоспу імені Леніна (1960-1964рр.). В 1965 році закінчив заочно Українську сільськогосподарську академію в місті Києві, здобувши спеціальність вченого агронома. Працював агрономом по вирощуванню гібридного насіння кукурудзи (1964-1967 рр.), заступником голови колгоспу та секретарем парторганізації (1967-1969рр.), інструктором оргвідділу райкому компартії України (1969-1971 рр.). Після смерті голови колгоспу імені Леніна Івана Григоровича Кімлача делегації колгоспників почали звертатися в райкомпартії з проханням повернути Григорія Івановича Бельдемана в колгосп. Бюро райкому партії запропонувало Григорію Івановичу очолити колгосп, але той відмовився, мотивуючи тим, що має м'який характер і не зможе керувати великим господарством.

Вирішили призначити, поки не знайдуть іншої кандидатури. В березні 1971 року на загальних зборахпід оплески колгоспників Бельдемана Г. І. обрали головою колгоспу. За час роботи на цій посаді господарство стало мільйонером. Були споруджені майже 2 вулиці будинків для працівників господарства, нові ферми, майстерня по ремонту сільськогосподарської техніки, ставок, нові приміщення конторита дитячого садка. Велику допомогу колгосп надавав школі. Був збудований інтернат для іногородніх учнів середньої школи №2. Діти навчального закладу щороку їздили на екскурсії зарахунок коштів колгоспу.

За високі досягнення в праці Григорій Іванович у 1972 році був нагороджений орденом Трудового Червоного прапора. Його дуже поважали і любили колгоспники, а характеризуючи свого голову, часто говорили: «Сам не краде й іншим не дає».

Григорій Іванович повністю віддавався роботі. Діти тижнями могли не бачити батька: йщов на роботу— вони ще спали, а повертався з роботи — вже спали. Однак у години родинного відпочинку (а це було дуже рідко), коли збиралися разом: троє дітей, дві бабусі, батько, мати — Григорій Іванович любив читати вголос книги, причому не лише для дітей, а й для бабусь. Особливо всі полюбляли твори Ю.Збанацького та М. Шолохова. Григорій Іванович весь час дбав про розвиток колгоспу і благополуччя його членів.

Із 1977 року Григорій Іванович Бельдеман почав працювати головою райкому профспілки працівників сільського господарства, відстоюючи інтереси колгоспників усього району.