Бондаренко Микола Семенович

Людина дивовижної скромності, високого громадянського обов’язку і неймовірної енергії. Микола Семенович народився 05 січня 1932 року в с. Верблюжці Новгородківського району Кіровоградської області в селянській сім’ї. Закінчивши 7 класів місцевої школи, вступив до Кіровоградського будівельного технікуму, де навчався з перервою на період строкової служби в армії до 1956 року. Після закінчення технікуму, як молодий спеціаліст, був направлений на роботу майстром Пензенського заводу хімічного машинобудування «Хіммаш».

З квітня 1958 року життя Миколи Семеновича тісно пов’язане з Новгородківським районом, його будівельною галуззю. Працює техніком-будівельником Новгородківського міжколгоспбуду, з квітня 1964 року — головним інженером підприємства, з липня 1965 року — головою Новгородківського райагробуду, заступником начальника районного управління сільського господарства по будівництву.

Доля була прихильною до нього. Він не помилився у виборі справи на все життя, хоча тоді, в далекому 1953 році, вступаючи до технікуму, не мігзнати, що ця справа принесе йому визнання і авторитет. Не думав про це і навчаючись заочно в Одеському інженерно-будівельному інституті. Йому, як повітря, потрібні були знання, щоб будувати краще і більше, освоювати нові технології, зміцнювати матеріальну базу підприємства.

Понад три десятиліття віддав Микола Семенович Бондаренко будівництву, плекав кадри будівельників високого класу. Його непідкупні вимогливість і принциповість тісно пов’язані з чуйністю і доброзичливістю, піклуванням про підлеглих.

В стислому й скупому послужливому списку М.С. Бондаренка немає переліку збудованих під його керівництвом і залишених нам у спадок об’єктів. Але в районі немає жодного населеного пункту, де б він не будував. Це школи, житло, заклади культури і магазини, ферми і комплекси, виробничі, господарські та інші приміщення. Він — ініціатор газифікації та першопрокладач газових магістралей в районі.