Момот Павло Мусійович

Народився 22 квітня 1927 р. в с. Верблюжка Новгородківського району в селянській родині. Дітей в родині всього було чотири: два хлопчики та дві дівчинки. Батько помер під час голодомору в 1933 р. Поховали його в кінці городу, а після війни перезахоронили на сільському кладовищі. В роки окупації працював у громадському дворі нарізних сільськогосподарських роботах. Після звільнення с. Верблюжка радянськими військами навчався на курсах мінерів в м. Долинська, після закінчення яких був задіяний в розміновуванні полів від Новгородки до Куцівки. З 08 серпня 1944 року був призваний в діючу армію. Закінчив снайперську школу. З квітня 1945 року по грудень 1947 року проходив службу в Радянській Армії.

Після демобілізації спочатку працював в колгоспі нарізних роботах. Потім, після закінчення курсів електромеханіків в м. Бобринець, нормувальником при Верблюзькій МТС.

В 1951 році перейшов працювати електромеханіком в автороту, яка на той час знаходилась на Куцівці. В 1952 році автороту було переведено в Новгородку. Тут з 1952 по 1963 роки Павло Мусійович працював на різних роботах.

З 1964 року по 1967 рік працював на Куцівці механіком в ПРБ № 6, яку було організовано від Кіровоградського ДСУ №4. За роки праці на ст. Куцівка було побудовано асфальтний завод та бітумну базу, які виробляли матеріали для будівництва автошляхів. Будматеріали, які виготовляли ціпідприємства в основному використовувалися для будівництва дороги Кіровоград-Кривий Ріг.

З 1963 року по 1967 рік вчився заочно у Харківському автошляховому інституті, після закінчення якого працював головним інженером в Новгородківському МШБО (міжколгоспному шляхобудівному об’єднанні), яке було засновано в 1967 році. З 1969 року – начальник МШБО. За роки праці дане підприємство побудувало на Куцівці міжколгоспний асфальтний завод та бітумну базу, в Новгородці - гранкар’єр. Дані підприємства виробляли будматеріали для будівництва автошляхів по Новгородківському районі. За роки керівництва Новгородківським МШБО підприємство було одним з найкращих по Україні (республіці), займало перші місця в соцзмаганнях.

02 лютого 1982 року Момота П.М. обрано головою колгоспу ім. Леніна. За роки правління (1982-1986 рр.) колгосп ім. Леніна займав одне з передових місць серед колгоспів району. В ці роки було побудовано колгоспний водогін, дорогу по вул. Ульянова, перехід від центру до вул. Пархоменко, чотири силососховища, жилі будинки для колгоспників.

З 1986 року по 1988 рік працював інженером-будівельником в колгоспі ім. Леніна. Працював на будівництві кормоцеху на свинофермі та кормоцеху на комплексі ВРХ. В 1988 році пішов на заслужений відпочинок. З 1988 по 1995 роки працював в Новгородківському ПТУ № 36 на різних роботах.