A- A A+

У регіонах продовжуються моніторинги готовності об’єктів електроенергетики до роботи взимку

Управління Держенергонагляду в областях продовжують здійснювати моніторинги виробників електроенергії щодо підготовки їх об'єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП).

Так, представниками Управління Держенергонагляду у Сумській області проведено моніторинг ТОВ «Українські енергетичні рішення 2018», що у с. Куянівка Білопільського району. Сонячну електростанцію збудовано у 2020 році на полях фільтрації колишнього цукрозаводу. На площі 10,8 га було змонтовано 21 тисячу панелей (фотолітичних модулів) китайського виробництва. Встановлена об’єктова потужність СЕС становить 5 000 кВт, у тому числі:

  • 7 035 кВт – фотоелектричних панелей;
  • 5 365 кВт – інверторів;
  • 6 000 кВА – трансформаторів ККТП -1.

Детальніше: У регіонах продовжуються моніторинги готовності об’єктів електроенергетики до роботи взимку

Підготовка об’єктів електроенергетики до осінньо-зимового періоду: огляд регіонів

Управління Держенергонагляду в областях продовжують здійснювати моніторинги виробників електроенергії та операторів системи розподілу щодо підготовки їх об'єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП).

Держенергонагляд проводить відповідну роботу згідно з Положенням про порядок оцінки готовності об'єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період (далі – Положення) та на виконання Плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження.

Так, на Чернігівщині відповідно до листа АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» представників Управління Держенергонагляду включено до складу комісії з перевірки готовності об’єктів товариства до роботи в ОЗП. Інспекторами Управління спільно з представниками оператора системи розподілу (далі – ОСР) проведено моніторинг виконання основних та додаткових критеріїв оцінки готовності об’єктів товариства до роботи в ОЗП.

Детальніше: Підготовка об’єктів електроенергетики до осінньо-зимового періоду: огляд регіонів

Відключення й відновлення електроенергії споживачам: умови та порядок

Взаємовідносини, що виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі – Правила), затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року № 312.

Детальніше: Відключення й відновлення електроенергії споживачам: умови та порядок

Затверджено форму акта, що складається за результатами перевірки Держенергонагляду

Міністерство енергетики України затвердило уніфіковану форму акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері електроенергетики та у сфері теплопостачання (далі – Акт).

Відповідний наказ Міненерго від 17 вересня 2020 року № 600 «Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) стосовно дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері електроенергетики та у сфері теплопостачання» було зареєстровано Міністерством юстиції України 12 листопада 2020 року за № 1127/35410.

Детальніше: Затверджено форму акта, що складається за результатами перевірки Держенергонагляду

Держенергонагляд здійснив моніторинг та оцінку готовності енергопідприємств до роботи в ОЗП 2020/2021 років

Держенергонаглядом проведено моніторинг об’єктів електричних мереж 29 операторів системи розподілу (ОСР) щодо стану їх готовності до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП) 2020/2021 років. Наразі аналогічні заходи здійснюються за зверненнями ще 2 ОСР.

За результатами моніторингів представниками Держенергонагляду виявлено 4851 порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики та надано ОСР 29 рекомендаційних листів. Станом на 09 листопада було підписано 107 Актів готовності об’єктів електричних мереж виробникам електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії, 1 Акт готовності із зауваженнями ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» та 2 Акти готовності без зауважень Львівській філії ДП «Регіональні електричні мережі» і Волинській філії ДП «Регіональні електричні мережі» відповідно.

Детальніше: Держенергонагляд здійснив моніторинг та оцінку готовності енергопідприємств до роботи в ОЗП...

Усі підприємства енергетики повинні забезпечити надійне і безпечне постачання електричної та теплової енергії споживачам взимку, – Роман Боднар

Про це вчора, 10 листопада, заявив т.в.о. Голови Держенергонагляду Роман Боднар під час засідання Колегії Міністерства енергетики України (далі – Колегія). Засідання відбулось під головуванням в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець.

Під час заходу членами Колегії було розглянуто стан підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 років (далі – ОЗП).

Відкриваючи засідання Ольга Буславець повідомила, що цього року Україна входить в осінньо-зимовий період з безпрецедентно великими запасами палива на складах. Також в.о. Міністра нагадала, що вже затверджено графіки ремонтів усіх генеруючих компаній на наступний рік і на підставі цього підготовлено та затверджено прогнозний баланс електроенергії на 2021 рік.

Детальніше: Усі підприємства енергетики повинні забезпечити надійне і безпечне постачання електричної та...

Представниками Держенергонагляду оглянуто 25 тисяч об’єктів теплоенергетичної інфраструктури

З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, Держенергонагляд проводить активну роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП).

Так, за зверненнями суб’єктів господарювання, з початку підготовки до ОП представниками Держенергонагляду було здійснено моніторинг 25 тисяч енергетичних об’єктів, з яких:

  • 4,5 тисячі – джерела теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами;
  • 20,5 тисячі – системи теплоспоживання споживачів теплової енергії, у тому числі соціально важливих споживачів (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти).

Детальніше: Представниками Держенергонагляду оглянуто 25 тисяч об’єктів теплоенергетичної інфраструктури

Держенергонагляд нагадує про необхідність дотримання правил електробезпеки

Держенергонагляд повідомляє, що повітряні лінії електропередачі та енергооб’єкти (трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої) знаходяться під високою напругою. Слід пам’ятати, що електроенергія не тільки приносить користь людям, але й становить загрозу життю і здоров’ю. Щоб уберегти себе від нещасних випадків, слід дотримуватися правил електробезпеки. Пам'ятайте:

  • за несприятливих погодних умов значно підвищується загроза можливих масових обривів дротів повітряних ліній електропередачі, що перебувають під напругою;
  • у місці падіння дроту на поверхню землі можливе ураження електричним струмом високої напруги тих осіб, що опинилися поблизу. Тому наближатися до обірваного дроту ближче ніж на 8 метрів небезпечно для життя. Якщо ви опинилися у зоні поширення електричної напруги, слід негайно залишити її, рухаючись короткими кроками від обірваного дроту, не відриваючи ніг від поверхні землі та організувати охорону місця падіння дроту до приїзду енергетиків.

Детальніше: Держенергонагляд нагадує про необхідність дотримання правил електробезпеки

Усі виборчі дільниці мають бути забезпечені безперебійним та надійним електропостачанням, – Держенергонагляд

Представники Держенергонагляду на виконання доручення Міністерства енергетики України здійснили моніторинг забезпечення виборчих дільниць надійним електропостачанням під час проведення виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Детальніше: Усі виборчі дільниці мають бути забезпечені безперебійним та надійним електропостачанням, –...

Триває підготовка об’єктів електроенергетики до осінньо-зимового періоду

Управління Держенергонагляду в областях продовжують здійснювати моніторинги виробників електроенергії щодо підготовки їх об'єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП).

Так, представниками Управління Держенергонагляду у Закарпатській області проведено заходи на таких підприємствах:

  1. ФЕС ТОВ «Екотехнік Велика Добронь». Під час моніторингу виявлено ряд порушень вимог нормативно-технічних документів (НТД) у галузі електроенергетики, зокрема:

- не нанесено відповідне найменування на РЩ-0,4 кВ;

- не встановлено однолінійні схеми електричних приєднань на внутрішній стороні дверцят РЩ-0,4 кВ;

- на початку та у кінці кабельних ліній в РЩ-0,4 кВ та РУ-0,4 кВ ТП відсутні позначення відповідно до вимог НТД тощо.

Детальніше: Триває підготовка об’єктів електроенергетики до осінньо-зимового періоду