A- A A+

В Україні продовжуються моніторинги технічного стану теплових господарств

Представниками Управління Держенергонагляду у Волинській області проведено моніторинг теплового господарства КП «Дубищенське житлово-комунальне господарство», що у смт Дубище Рожищенського району стосовно його готовності до опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП). За результатом огляду було видано довідку та рекомендації, серед яких:

  • пройти відповідальній за теплове господарство особі періодичну перевірку знань Правил технічної експлуатації теплових установок та мереж (далі – ПТЕТУіМ);
  • провести перевірки знань ПТЕТУіМ для персоналу (сезонних працівників), який обслуговує та експлуатує теплові установки і мережі;
  • здійснювати нагляд за наявністю вільного доступу для обслуговування теплотехнічного устаткування і теплопроводів при складуванні тимчасового резерву палива у котельні.

Детальніше: В Україні продовжуються моніторинги технічного стану теплових господарств

У регіонах триває підготовка до опалювального періоду

Представники Управління Держенергонагляду у Чернігівській області взяли участь у роботі комісії з визначання стану готовності теплових господарств до роботи в опалювальному періоді 2020-2021 років (далі – ОП). Так, було оглянуто об’єкти АТ «Облтеплокомуненерго», КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Чернігівської міської ради, Відділу культури і туризму Сновської міської ради, Національного університету «Чернігівська політехніка» та Гончарівської селищної ради Чернігівського району.

Детальніше: У регіонах триває підготовка до опалювального періоду

Планування та здійснення перевірок буде відбуватися за допомогою Інспекційного порталу

У п’ятницю, 28 червня, відбулася робоча зустріч щодо подальшої інтеграції здійснення наглядової діяльності Державної інспекції енергетичного нагляду України за допомогою Інспекційного порталу. Захід пройшов у вигляді відеоконференції на платформі Zoom.

Інспекційний портал – це пілотний модуль планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

Детальніше: Планування та здійснення перевірок буде відбуватися за допомогою Інспекційного порталу

Автономні електростанції: вимоги та експлуатація

Вимоги до автономних стаціонарних і пересувних джерел електричної енергії, такі як дизельні, бензинові, газотурбінні та інші електростанції одиничною потужністю до 1000 кВт (далі - автономні електростанції), що використовуються як основні або резервні джерела живлення струмоприймачів споживачів, але не працюють паралельно з електромережею електропередавальної організації, визначені главою 9 розділу VІІІ Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (далі – Правила).

Детальніше: Автономні електростанції: вимоги та експлуатація

Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!

У літній сезон приємним та досить поширеним відпочинком серед багатьох людей є риболовля. Проте, навіть на риболовлі може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто поблизу водойм знаходяться повітряні лінії електропередачі (далі – ЛЕП).

З метою запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» визначено охоронні зони електричних мереж:

Детальніше: Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!

Охорона електричних мереж – запорука надійного електропостачання

З метою забезпечення надійності роботи електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання виникненню нещасних випадків від впливу електричного струму, необхідно встановлювати відповідні охоронні зони електричних мереж. Це передбачено Правилами охорони електричних мереж, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 року № 209 (далі – Правила).

У п.5 Правил зазначено, що охоронні зони електричних мереж встановлюються:

Детальніше: Охорона електричних мереж – запорука надійного електропостачання

Роз’яснення щодо стандартів якості надання послуг ОСР та електропостачальником

З метою захисту прав споживачів Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) затверджено гарантовані стандарти якості надання послуг з електропостачання та компенсації споживачам за їх недотримання. 

Так, у Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженому постановою НКРЕКП від 12.06.2018 року № 375, визначено 16 гарантованих стандартів для оператора системи розподілу (далі – ОСР) та 4 – для електропостачальника, а також зазначено розмір компенсації за їх недотримання.

До загальних стандартів якості надання послуг ОСР належать:

1) дотримання показників зміни напруги, встановлених Кодексом систем розподілу (далі – КСР);

Детальніше: Роз’яснення щодо стандартів якості надання послуг ОСР та електропостачальником

Аварійне розвантаження: для чого і коли застосовується

Для упередження порушення сталої роботи системи розподілу електричної енергії чи недопущення розвитку аварійної ситуації в електроенергетиці застосовується аварійне розвантаження системи розподілу. Таке розвантаження є примусовим зменшенням величини споживаної потужності чи потужності, що виробляється.

У виняткових випадках, визначених Кодексом системи розподілу (далі – КСР), для попередження порушення сталої роботи Об’єднаної енергетичної системи України (далі – ОЕС України) оператор системи розподілу має право застосовувати заходи регулювання споживання електричної енергії з метою вимушеного зменшення величини споживаної електроенергіїта потужності.

Зокрема п. 10.5.5 КСР передбачено, що аварійне розвантаження застосовується у разі:

– перевищення допустимих струмових навантажень елементів системи розподілу згідно з установленими нормами та стандартами або порушення режимів граничних перетоків контрольованих перетинів;

Детальніше: Аварійне розвантаження: для чого і коли застосовується