A- A A+

Про надання роз’яснення з питань вирубки дерев та розчищення лісопосадок на території району

       В зв’язку із неодноразовими зверненнями жителів району щодо розчистки дерев в лісопосадках, Новгородківською районною державною адміністрацією був направлений лист до департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації з приводу роз’яснення по даному питанню, отримавши відповідь повідомляємо наступне.

       Процедура видалення зелених насаджень на території населених пунктів визначена в Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045 (із змінами).  

     Згідно з пунктом 3 цього Порядку видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі – компетентний орган).

Детальніше: Про надання роз’яснення з питань вирубки дерев та розчищення лісопосадок на території району

Про спалювання сухих рослинних залишків

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та опалим листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо поліетиленового пакету, в повітря йде до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони стають причиною дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від горіння пластикового сміття містить канцерогенні полі циклічні вуглеводні. Постійно подразнюючий димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Детальніше: Про спалювання сухих рослинних залишків

РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Буваючи за кордоном, ми часто бачимо кольорові контейнери, в які свідомі мешканці інших країн викидають сміття, але не все гамузом, а окремо макулатуру, окремо скляні пляшки (інколи навіть сортуючи їх за кольором), окремо пластикове упакування.

Зазвичай, побачивши таке, наші люди кажуть - ми так ніколи не зможемо, ми не такі, не так виховані тощо. Але це хибні думки. Роздільний збір сміття з’явився не так давно, якихось 20-30 років тому, був новинкою за кордоном, та й зараз далеко не всі країни навіть в Європі успішно його опанували. Відтак, ми також цілком здатні не відставати від сусідів і привчити себе до цивілізованого поводження з відходами.

Детальніше: РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

До уваги орендарів водних об’єктів району

     Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області попереджає про наслідки використання під час господарської діяльності водних об’єктів та річок з порушеннями встановлених вимог (розташування, засмічення та будівництво в прибережних смугах водних об’єктів, тощо) на території району.

     Відповідно до наданих повноважень та з метою посилення державного контролю щодо охорони, збереження та використання водних об’єктів Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства органами виконавчої влади, місцевого самоврядування особливо приділяється увага стосовно розроблення проектів землеустрою і встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об’єктів на підконтрольних територіях, а також при використанні громадянами та суб’єктами господарювання земельних ділянок у водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах водних об’єктів.

Детальніше: До уваги орендарів водних об’єктів району

На Кіровоградщині Google Україна спільно з NGO e-Ecology провели навчальний семінар-тренінг для сучасних природоохоронців та екоактивістів

   2 листопада 2016 року у Кіровоградській льотній академії Національного авіаційного університету представники Google Україна, ГО е-Екологія та ГО Еко-Альянс 4.0 провели навчальний семінар-тренінг в режимі питання/відповідь для природоохоронців м. Кропивницький та Кіровоградського регіону на тему: «Можливості геоінформаційного інструментарію Google та e-Ecology у діяльності сучасних природоохоронців». Цей захід є складовою кампанії «Цифрове перетворення Кіровоградщини», яку компанія Google Україна реалізує спільно з громадськими, державними і освітніми партнерами в Кіровоградській області.

Детальніше: На Кіровоградщині Google Україна спільно з NGO e-Ecology провели навчальний семінар-тренінг для...

Про запобігання випалювання сухої рослинності

         Навесні, коли сходить сніг населення та організації з метою впорядкування підпорядкованих територій, спалюють суху траву, рослинні залишки, опале листя та побутове сміття. Дим від спалювання трави їдкий, темний, густий. Алергетики його не переносять. При спалюванні трави у населеному пункті, вздовж автодоріг у повітря потрапляють пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Такий дим просто отруйний. Часто в сухій траві знаходиться сміття і, зокрема, небезпечні при спалюванні пластикові пляшки. Окрім того вогонь ще й руйнує родючий шар ґрунту та збіднює видовий склад рослинності і тваринного світу.

         Перш за все, підпали є небезпечними тим, що полум’я не згасає, коли чиясь приватна ділянка чи шматок поля закінчуються. Пожежа може поширюватися через відсутність насипів чи протипожежних ровів, а особливо швидко, коли дме вітер, і перекидається на інші поля, ліси, та навіть населені пункти. Відомі випадки, коли такі підпали провокували пожежі в селах, в результаті яких гинули люди, а інші залишалися без домівок. Масштабні пожежі можуть зруйнувати цілі села, призвести до ушкодження ліній електропередач, вибухів газопроводів.

         Тож, Новгородківська районна державна адміністрація попереджає про недопущення випалювання сухої природної рослинності, небезпечність необережного поводження з вогнем та відповідальність за можливі наслідки від цього.    

Шановні небайдужі підприємці, фермери та громадяни району!

Громадська організація е-Екологія та Кіровоградська обласна організація УТМР звертаються до Вас із проханням про допомогу у звязку із складними метеоумовами для диких тварин та живої природи. Разом із заметіллю та морозами для польових, лісових тварин і птахів приходить тяжкий час виживання. На них чекає випробування холодом, протистояння із хижаками та небезпечна боротьба з найбільш підступним ворогом – голодом.

Для полегшення існування тварин в мисливських господарствах єгерями УТМР спільно з активістами ГО е-Екологія виконуються біотехнічні заходи, серед яких найбільше значення має підвищення захисних властивостей угідь та підгодівля, розвезення і викладка різних кормів в мисливських угіддях. Ці заходи є надзвичайно важливими, адже окремі види мисливських тварин, наприклад кабани, олені, козулі, у складних погодних умовах можуть існувати тривалий час лише за умови їх зимової підгодівлі.

Детальніше: Шановні небайдужі підприємці, фермери та громадяни району!

У лісі-лісі темному, де ходить хитрий лис, росла собі ялинонька... Нехай там і росте!

Наближаються Новорічні та Різдвяні свята. Діти чекають на подарунки від казкового Діда Мороза, дорослі планують відпочинок та активно шукають відповідну атрибутику для повноцінного оформлення власних осель: ялинки, різдвяні вінки, новорічні гірлянди і таке інше. Однак не для всього, оточуючого нас світу, ці дні є святковими… Про це ми сьогодні і поговоримо!

Детальніше: У лісі-лісі темному, де ходить хитрий лис, росла собі ялинонька... Нехай там і росте!

Звернення природоохоронців: вирішуємо разом екологічні проблеми у Кіровоградському регіоні!

З 22 листопада 2015 року розпочався сезон полювання на хутрового звіра. Для кожного сумлінного мисливця це велике свято, до якого готуються заздалегідь цілий рік, аби зустрітись із товаришами, поспілкуватись і приємно провести час. Готуються до відкриття і користувачі мисливьких угідь: проводять облік дичини, погоджують пропускну спроможність господарств та визначають строки і порядок проведення полювання. Ця робота є необхідною, адже від неї залежить відтворюваність тваринного світу на відповідних територіях, однак не всі розуміють важливість бережливого ставлення до об'єктів тваринного світу та раціонального використання природних багатств нашої країни... Ось саме з цього моменту й починається робота громадських та державних природоохоронців, про яку ми сьогодні хочемо Вам розповісти, але спочатку трішки статистики.

Детальніше: Звернення природоохоронців: вирішуємо разом екологічні проблеми у Кіровоградському регіоні!

Мешканці Новгородки та Новгородківського району зможуть самостійно впливати на стан довкілля регіону

      Відтепер мешканці Новгородки та Новгородківського району зможуть самостійно впливати на стан довкілля шляхом своєчасного та оперативного інформування державних інспекторів – екологів про порушників природоохоронного законодавства: від браконьєрів та випалювачів залишків рослинності до промислових забруднювачів навколишнього середовища в онлайн режимі,за допомогою інтернету, витративши всього декілька хвилин власного часу.

       17 вересня 2015 року Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області і Українською природоохоронною громадською організацією е-Екологія підписано Меморандум про співпрацю. Відповідно до цього документу Сторони домовились про спільне формування електронної інформаційної бази з метою оперативного обміну інформацією щодо екологічної ситуації в області – Кіровоградський регіональний реєстрекологічних проблем Інтерактивного реєстру екопроблем України.

Детальніше: Мешканці Новгородки та Новгородківського району зможуть самостійно впливати на стан довкілля регіону