Мешканці Новгородки та Новгородківського району зможуть самостійно впливати на стан довкілля регіону

Відтепер мешканці Новгородки та Новгородківського району зможуть самостійно впливати на стан довкілля шляхом своєчасного та оперативного інформування державних інспекторів – екологів про порушників природоохоронного законодавства: від браконьєрів та випалювачів залишків рослинності до промислових забруднювачів навколишнього середовища в онлайн режимі,за допомогою інтернету, витративши всього декілька хвилин власного часу.

17 вересня 2015 року Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області і Українською природоохоронною громадською організацією е-Екологія підписано Меморандум про співпрацю. Відповідно до цього документу Сторони домовились про спільне формування електронної інформаційної бази з метою оперативного обміну інформацією щодо екологічної ситуації в області – Кіровоградський регіональний реєстрекологічних проблем Інтерактивного реєстру екопроблем України.

Для того щоб внести запис до Реєстру і повідомити Екоінспекцію про вчинення порушення природоохоронного законодавства фізичною особою чи підприємством, потрібно лишезайти на веб-сторінку Інтерактивного реєстру екологічних проблем України, за інтернет адресою www.ecoukraine.org, обрати на мапі обласний центр та натиснути кнопку «Додати нову екопроблему»

Інформація про порушення вимог чинного природоохоронного законодавства, оприлюднюється в мережі Інтернет, а потім передається у автоматичному режимі за належністю, згідно Закону України "Про звернення громадян", уповноваженому органу влади. Держекоінспекція розгляне отримане звернення і надасть грунтовну відповідь про вжиті заходи реагування протягом 30 днів.

Не зважаючи на те, що проект тільки починає працювати, перші результати роботи вже можна побачити та самостійно оцінити, відвідавши веб-сторінку Кіровоградського регіонального реєструекологічних проблем за інтернетадресою http://ecoukraine.org/publ/kirovograd/16

Із чотирьох внесених записів про локальні екопроблеми регіону, вирішено дві, в процесі виконання одна і на стадії вирішення знаходиться також одна. Тобто три із чотирьох записів вже опрацьовано, а це значить, що конкретні проблеми отримали конкретне вирішення і порушники Закону притягнуті до відповідальності за скоєне.

Шановні мешканці Новгородки та Новгородківського району!

Просимо Вас не залишатись байдужими до екологічних проблем власного регіону і пропонуємо приймати активну участь у формуванні Реєстру екопроблем. Переконані, що спільними зусиллями ми зможемо вирішувати найболючіші питання, які виникають у зв’язку із забрудненням довкілля та використанням об’єктів тваринного світу і водних живих ресурсів.

Начальник Держекоінспекції

у Кіровоградській області