Про запобігання випалювання сухої рослинності

  • Друк

         Навесні, коли сходить сніг населення та організації з метою впорядкування підпорядкованих територій, спалюють суху траву, рослинні залишки, опале листя та побутове сміття. Дим від спалювання трави їдкий, темний, густий. Алергетики його не переносять. При спалюванні трави у населеному пункті, вздовж автодоріг у повітря потрапляють пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Такий дим просто отруйний. Часто в сухій траві знаходиться сміття і, зокрема, небезпечні при спалюванні пластикові пляшки. Окрім того вогонь ще й руйнує родючий шар ґрунту та збіднює видовий склад рослинності і тваринного світу.

         Перш за все, підпали є небезпечними тим, що полум’я не згасає, коли чиясь приватна ділянка чи шматок поля закінчуються. Пожежа може поширюватися через відсутність насипів чи протипожежних ровів, а особливо швидко, коли дме вітер, і перекидається на інші поля, ліси, та навіть населені пункти. Відомі випадки, коли такі підпали провокували пожежі в селах, в результаті яких гинули люди, а інші залишалися без домівок. Масштабні пожежі можуть зруйнувати цілі села, призвести до ушкодження ліній електропередач, вибухів газопроводів.

         Тож, Новгородківська районна державна адміністрація попереджає про недопущення випалювання сухої природної рослинності, небезпечність необережного поводження з вогнем та відповідальність за можливі наслідки від цього.