На Кіровоградщині Google Україна спільно з NGO e-Ecology провели навчальний семінар-тренінг для сучасних природоохоронців та екоактивістів

2 листопада 2016 року у Кіровоградській льотній академії Національного авіаційного університету представники Google Україна, ГО е-Екологія та ГО Еко-Альянс 4.0 провели навчальний семінар-тренінг в режимі питання/відповідь для природоохоронців м. Кропивницький та Кіровоградського регіону на тему: «Можливості геоінформаційного інструментарію Google та e-Ecology у діяльності сучасних природоохоронців». Цей захід є складовою кампанії «Цифрове перетворення Кіровоградщини», яку компанія Google Україна реалізує спільно з громадськими, державними і освітніми партнерами в Кіровоградській області.

В рамках семінару, учасниками було розглянуто наступні питання, які мають забезпечити можливість сучасним природоохоронцям громадського і державного сектору, більш ефективно працювати:

1. Технології Googlemap та основи роботи з ними. Досвід використання сучасних геоінформаційних інструментів в зарубіжних країнах – лектор Олег Костюкевич, лідер спільноти картографів Google;
  2. Використання - та -лайнових механізмів, впроваджених ІТ активом ГО е-Екологія на основі Googlemap рішень, для збільшення ефективності взаємодії між природоохоронцями – лектор Володимир Мороз, голова організації е-Екологія, кандидат наук з державного управління;
  3. Реальна участь громадськості у природоохоронних заходах – як стати громадським інспектором з охорони довкілля? – лектор Олександр Яремчук, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області.

У якості почесних гостей, до роботи семінару-тренінгу долучились директор Google Україна по зв’язках з органами державної влади Олег Якимчук, голова Наглядового комітету NGOe-Ecology Сергій Воробйов, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської облдержадміністрації Ганна Гоменюк, начальник Кіровоградської льотної академії НАУ Сергій Неділько, голова Кіровоградської обласної організації УТМР Микола Головко та керівники інших природоохоронних органів і представники органів місцевого самоврядування, які поділились із присутніми практичним досвідом у реалізації природоохоронних заходів на території Кіровоградського регіону.

Нагадаємо, що об’єднання е-Екологія, за підтримки Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету, ГО Еко-Альянс 4.0 та регіональних органів державної влади, в рамках кампанії Google Україна «Цифрове перетворення Кіровоградщини», розробляє та впроваджує безпрецедентний ІТ інструмент для громадян та природоохоронців Кіровоградського регіону – «Інтерактивний реєстр екологічних проблем» www.ecoukraine.org

За допомогою цього електронного інструменту, кожен небайдужий громадянин має можливість швидко і зручно впливати на вирішення власних екологічних проблем, від вирубки зелених насаджень до розміщення несанкціонованих сміттєзвалищ, а також – контролювати роботу уповноважених органів державної влади, які працюють над вирішенням згаданих екопроблем. Наразі, тільки на території Кіровоградської області за допомогою згаданого ІТ рішення, спільними зусиллями природоохоронців державного і громадського сектору зафіксовано та вирішено близько тридцяти нагальних екопроблем, інформація про які надійшла від небайдужих мешканців області та місцевих екоактивістів.

Найближчим часом, планується проведення подібних освітньо-популяризаційних заходів у всіх районних центрах Кіровоградщини. Вже починаючи з лютого 2017 року, жителі Кіровоградщини зможуть безкоштовно отримувати нові знання та практичні навички в частині використання сучасних геоінформаційних інструментів Google та e-Ecology, які забезпечують швидке і зручне вирішення екологічних проблем, що їх найбільше турбують.

Радимо слідкувати за анонсами заходів на порталі www.ecoukraine.org у розділі «Еконовини», щоб не втратити унікальний шанс поспілкуватись наживо з природоохоронцями та ІТ спеціалістами практиками, яким небайдужі питання чистого та безпечного для життя довкілля.