До уваги орендарів водних об’єктів району

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області попереджає про наслідки використання під час господарської діяльності водних об’єктів та річок з порушеннями встановлених вимог (розташування, засмічення та будівництво в прибережних смугах водних об’єктів, тощо) на території району.

Відповідно до наданих повноважень та з метою посилення державного контролю щодо охорони, збереження та використання водних об’єктів Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства органами виконавчої влади, місцевого самоврядування особливо приділяється увага стосовно розроблення проектів землеустрою і встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об’єктів на підконтрольних територіях, а також при використанні громадянами та суб’єктами господарювання земельних ділянок у водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах водних об’єктів.

З огляду на вищевикладене, ст. 20.2 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища» ст. 8.1, 9 Водного кодексу України пропонуємо та вважаємо за необхідне забезпечити здійснення заходів щодо встановлення та затвердження прибережних захисних смуг за окремими проектами землеустрою та винесення їх в натурі; ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів в прибережних захисних смугах; проведення робіт по заборонні та ліквідації незаконних забудов, розорення та засмічення водоохоронних зон водних об’єктів.

Управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА