A- A A+

Про надання роз’яснення з питань вирубки дерев та розчищення лісопосадок на території району

       В зв’язку із неодноразовими зверненнями жителів району щодо розчистки дерев в лісопосадках, Новгородківською районною державною адміністрацією був направлений лист до департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації з приводу роз’яснення по даному питанню, отримавши відповідь повідомляємо наступне.

       Процедура видалення зелених насаджень на території населених пунктів визначена в Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045 (із змінами).  

     Згідно з пунктом 3 цього Порядку видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі – компетентний орган).

   Відповідно до пункту 4 цього ж Порядку, підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник).

     Після надходження заяви компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби – балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень.

     Надання районною державною адміністрацією погоджень на видалення зелених насаджень у населених пунктах не передбачено зазначеним Порядком.

     Стосовно розчищення лісопосадок, прилеглих до доріг, земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, повідомляємо, що відповідно до статті 4 Лісового кодексу України до лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара.

     Віднесення земель до земель лісогосподарського призначення та виділення лісових ділянок на землях іншого цільового призначення визначається матеріалами землеустрою.

     Ліси можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності. Право на ліси надається в установленому порядку відповідно до чинного законодавства.

     Згідно зі статтею 19 Лісового кодексу України тільки постійні лісокористувачі, яким в установленому порядку надано право на користування лісами, мають право самостійно господарювати в лісах, виключне право на заготівлю деревини та право власності на заготовлену ними деревину і доходи від її реалізації.

     Таке право надається після проведення в лісах, наданих лісокористувачу у постійне користування, лісовпорядкування, яке включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства.

     З огляду на зазначене повідомляємо, що використання лісових ресурсів та здійснення інших заходів на лісових ділянках, у тому числі підрізання дерев, розчищення лісопосадок, прилеглих до доріг, земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, можливе тільки після надання цих земельних ділянок у постійне користування землекористувачу, який в установленому порядку отримає затверджений проект організації та розвитку лісового господарства.

Відповідальний за напрямок екології Новгородківської РДА                             В.Лазоренко