A- A A+

Перевірка корпоративних прав

1.Основне поняття про корпоративні права.

Відповідно до частини першої статті 167 Господарського кодексу України  корпоративні права — це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Детальніше: Перевірка корпоративних прав

Місце вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

У статті 131 Закону України «Про нотаріат» (далі – Закон) законодавцем визначено, що нотаріальний округ – це територіальна одиниця, в межах якої нотаріус здійснює нотаріальну діяльність, і в межах якого знаходиться державна нотаріальна контора, в якій працює державний нотаріус, або робоче місце (контора) приватного нотаріуса.

Нотаріальні округи визначаються відповідно до адміністративно-територіального устрою України. У містах з районним поділом округом діяльності нотаріуса є вся територія міста. У разі зміни адміністративно-територіального поділу України, в результаті якого розташування робочого місця (контори) приватного нотаріуса увійшло до іншого нотаріального округу, нотаріальна діяльність відповідних нотаріусів повинна бути зареєстрована в цьому нотаріальному окрузі.

Детальніше: Місце вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

Пробація - безпечніше суспільство. Протоієрей Олександр Клименко

Пробація - безпечніше суспільство. Ахтем Сеітаблаєв

Пробація - безпечніше суспільство. Ірма Вітовська-Ванца

Пробація - безпечніше суспільство. Майкл Щур

Пробація - безпечніше суспільство. Ольга Лящук

Припинення підприємницької діяльності фізичної особи

На актуальні питання припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням,відповідно оновлених форм заяв, що почали діяти з червня 2020 року, відповідаєначальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)Іван ЛЕГОСТАЄВ

1. Який перелік документів необхідно подати для припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця?

Перелік документів, які необхідно подавати державному реєстратору для реєстрації припинення підприємницької діяльності, визначено частиною четвертою статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Так, згідно вказаної норми закону, для реєстрації припинення достатньо подати лише заявущодо державної реєстрації фізичної особи – підприємцяза Формою №1, яка затвердженанаказом Міністерства юстиції України від   18.11.2016 № 3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємцівта громадських формувань»,у редакції від 19.05.2020№ 1716/5.

Детальніше: Припинення підприємницької діяльності фізичної особи

Найпопулярніші та більш рідковживані імена, якими називали дітей протягом поточного року

Карантин вніс багато коректив у наші життя, але жодним чином не вплинув на найголовнішу подію кожної родини — народження малюків!

І сьогодні ми інформуємо про найпопулярніші та більш рідковживані імена, якими називали дітей протягом поточного року!

Детальніше: Найпопулярніші та більш рідковживані імена, якими називали дітей протягом поточного року

Плануєте зареєструвати громадську організацію?

Плануєте зареєструвати громадську організацію? Інформуємо як самостійно подати документи на перевірку та правовий  правовий аналіз для подальшої реєстрації громадської організаціями зі статусом юридичної особи за допомогою електронних сервісів на сайті Онлайн - будинку юстиції https://online.minjust.gov.ua/dokumenty/go