A- A A+

Оголошено XI конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 06.11.2018 № 3957/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 03 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Детальніше: Оголошено XI конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної...

Що робити в разі пропущення строків для прийняття спадщини

Нерідко, до Новгородківського бюро правової допомоги звертаються за допомогою з питанням поновлення строків для прийняття спадщини. З даного питання, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» консультує начальник Новгородківського бюро правової допомоги – Андрій Крижановський.

Цивільним законодавством України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Строк подачі даної заяви, який починається з часу відкриття спадщини, не може перевищувати шість місяців. У разі, якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийня в її. Але спадкоємець не втрачає можливість успадкувати майно. Відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України така особа має можливість поновити строк для прийняття спадщини шляхом:

Детальніше: Що робити в разі пропущення строків для прийняття спадщини

Паспорт у вигляді ID-картки. Як отримати?

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультує начальник Новгородківського бюро правової допомоги – Андрій Крижановський.

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України – це зазначено в Законі України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Паспорт громадянина України – це основний документ, що посвідчує особу та підтверджує українське громадянство. Паспорт громадянина України нового зразка має вигляд ID-картки, яку оформляють особам, що не досягли 18-річного віку, терміном дії на чотири роки, а особам з 18 років – на десять років.

Детальніше: Паспорт у вигляді ID-картки. Як отримати?

Підстави, порядок і правові наслідки визнання судом особи безвісти зниклою або оголошення її померлою

За яких підстав можна визнати особу безвісти зниклою або оголосити померлою? На це питання, в рамках проекту «Я маю право», відповідає начальник Новгородківського бюро правової допомоги Андрій Крижановський.

Відповідно до ст. 43 Цивільного кодексу України (надалі — ЦКУ) особа може бути визнана судом безвісти зниклою, якщо протягом одного рокув місці її постійного проживання (тобто за місцем реєстрації немає відомостей про місце її перебування. Якщо встановити цей день неможливо, початком її відсутності вважається перше число наступного місяця, після того, в якому особа зникла. За неможливості встановити навіть місяць зникнення — перше січня наступного року.

Детальніше: Підстави, порядок і правові наслідки визнання судом особи безвісти зниклою або оголошення її...

Як поновити договір оренди землі?

Одним із основних питань, з якими звертаються громадяни до Новгородківського бюро правової допомоги за роз’ясненням, це земельні питання такі як: порушення правил добросусідства, порядок приватизації земельних ділянок, порядок розірвання договорів оренди земельних ділянок та питання поновлення договору оренди землі на новий строк.

Отже, з питання поновлення договору оренди землі на новий строк, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультує начальник Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання БВПД – Андрій Крижановський.

Детальніше: Як поновити договір оренди землі?

Визнання фізичної особи недієздатною

За законодавчою процедурою, заява про визнання особи недієздатною подається до суду за місцем її проживання, а у випадку, якщо особа перебуває на лікуванні - за місцем знаходження психіатричного закладу.

У відповідності до статті 237 частини другої Цивільного процесуального кодексу України, заяву (що зазначена абзацем вище) мають право подавати близькі родичі, члени сім’ї, орган опіки або піклування, психіатричний заклад.

Як передбачено Цивільним кодексом України, а саме статтею 39 - фізична особа може бути визнана недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Тому до заяви мають бути додані докази такого психічного стану: довідка про стан здоров’я та виписка з історії хвороби.

Детальніше: Визнання фізичної особи недієздатною

Відмова від спадщини: покрокова інструкція

Іноді у спадкоємців виникають обставини, за яких прийняття спадщини є недоцільним та небажаним. Як бути в такій ситуації та скористатися своїми правами?

Детальніше: Відмова від спадщини: покрокова інструкція

Хочете скласти заповіт? Зробіть це правильно

Питання про складання заповіту хвилює багатьох літніх і хворих людей, які хочуть узаконити права спадкування свого майна. Розяснення надає Андрій Крижановський, начальник Новгородківського бюро правової допомоги.

Законодавством передбачено два види одержання спадщини: за заповітом і за законом. Першочергове право отримати спадщину мають особи, яких заповідач згадав у самому документі. Сам заповіт визначається, як розпорядження фізичної особи на своє майно у разі його смерті.

Детальніше: Хочете скласти заповіт? Зробіть це правильно

Стягнення боргу померлої особи У наш час трапляються непоодинокі випадки, коли боржник помирає та після нього залишаються невиконані зобов’язання перед кредитором. У такому разі постає питання: яким чином задовольнити вимоги кредитора?

Після смерті особи відкривається її спадщина. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві (померлому) на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Тобто, від спадкодавця до спадкоємців переходять як права, так і обов’язки.

В разі смерті фізичної особи, яка є боржником у правовідносинах, що допускають правонаступництво в порядку спадкування, обов’язки померлої особи переходять до іншої особи – її спадкоємця. Відбувається заміна боржника у зобов’язанні. При цьому законодавством встановлено, що спадкоємці, зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов’язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

Отже, виконати зобов’язання померлої особи перед кредитором можуть спадкоємці боржника, але лише за наявності майна боржника, одержаного ними у спадщину.

Детальніше: Стягнення боргу померлої особи У наш час трапляються непоодинокі випадки, коли боржник помирає...