A- A A+

Стягнення боргу померлої особи У наш час трапляються непоодинокі випадки, коли боржник помирає та після нього залишаються невиконані зобов’язання перед кредитором. У такому разі постає питання: яким чином задовольнити вимоги кредитора?

Після смерті особи відкривається її спадщина. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві (померлому) на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Тобто, від спадкодавця до спадкоємців переходять як права, так і обов’язки.

В разі смерті фізичної особи, яка є боржником у правовідносинах, що допускають правонаступництво в порядку спадкування, обов’язки померлої особи переходять до іншої особи – її спадкоємця. Відбувається заміна боржника у зобов’язанні. При цьому законодавством встановлено, що спадкоємці, зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов’язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

Отже, виконати зобов’язання померлої особи перед кредитором можуть спадкоємці боржника, але лише за наявності майна боржника, одержаного ними у спадщину.

Детальніше: Стягнення боргу померлої особи У наш час трапляються непоодинокі випадки, коли боржник помирає...

Оплата та оподаткування за оформлення спадщини Отримали спадщину: відповіді на питання як оформити та оплатити

За видачу свідоцтва про право на спадщину в державних нотаріальних конторах:

стягується державне мито в розмірі, затвердженому Декретом Кабінету Міністрів України № 7-93 від 21.01.1993 року «Про державне мито»;

справляється плата за надання додаткових платних послуг в розмірах, встановлених Тарифами за надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також послуг технічного характеру, затверджені наказом управління юстиції.

Детальніше: Оплата та оподаткування за оформлення спадщини Отримали спадщину: відповіді на питання як...

Новації у правилах перетину кордону дітьми

Законодавством України, зокрема п. 3 ст. 313 Цивільного кодексу, передбачено право дитини, яка досягла шістнадцяти років, на вільний самостійний виїзд за межі країни. Однак, незалежно від мети подорожі (лікування за кордоном, оздоровлення, туристична екскурсія, поїздка до родичів і т.д.), діти до 16 років мають право на виїзд за кордон тільки за згодою батьків і в їх супроводі або в супроводі уповноважених осіб.

Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або уповноважених осіб, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, здійснюється за нотаріально посвідченим дозволом другого з батьків. Документ обов’язково повинен містити маршрут прямування і часові рамки даної поїздки.

Детальніше: Новації у правилах перетину кордону дітьми

Деякі правові аспекти добросусідства

Досить поширеними є ситуації, коли власники або користувачі суміжних земельних ділянок не можуть дійти згоди щодо спільної межі. Це нерідко стає причиною сусідських конфліктів, психологічної напруги, а також ускладнень під час використання земельних ділянок. Звернення клієнтів з такими питаннями є непоодинокі і в Новгородківському бюро правової допомоги.

Консультує Андрій Крижановський, начальник Новгородківського бюро правової допомоги.

Для того, щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно кожному із нас знати про встановлені законодавством обмеження та одразу вимагати їх дотримання.

Детальніше: Деякі правові аспекти добросусідства

Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (опубліковано в газеті «Голос України» №4 (6759), яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

Детальніше: Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги

Про роботу Новгородківського бюро правової допомоги за 2017 рік

Бюро правової допомоги – ваш провідник у правових питаннях. Бюро правової допомоги – це державні установи, що об’єднають всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захистити ваші законні права та інтереси. Які послуги можна отримати в бюро?

1. Безоплатна первинна правова допомога, яка включає: надання правової інформації; юридичні консультації; складання заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); допомога в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Детальніше: Про роботу Новгородківського бюро правової допомоги за 2017 рік

Щодо оформлення спадщини, у випадку, коли спадкодавець помер на тимчасово окупованій території

Багато громадян, які переїхали з тимчасово окупованої території України або території на якій здійснюється антитерористична операція, стикаються з проблемою оформлення спадщини та реєстрації права власності на підконтрольній території України.

У першу чергу це пов’язано з тим, що будь-які документи, видані на тимчасово окупованій території, вважаються недійсними і не створюють правових наслідків. З огляду на це, у громадян виникають труднощі при отриманні свідоцтв про смерть, і як наслідок відкриття спадщини.

З викладеного виникає питання, як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на тимчасово окупованій території?

Детальніше: Щодо оформлення спадщини, у випадку, коли спадкодавець помер на тимчасово окупованій території

Дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги можуть бути відкриті у приміщеннях військових частин Збройних Сил України

Саме це, з-поміж іншого, передбачає Меморандум про наміри щодо співробітництва між Міністерством оборони України та Координаційним центром з надання правової допомоги (далі – Меморандум), який сторони уклали 11 грудня.

Детальніше: Дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги можуть бути відкриті у приміщеннях...

Право учнів та студентів на працевлаштування

Порядок застосування праці дітей визначається законодавством України про працю, зокрема статтями 187-200 Кодексу законів про працю.

Згідно з вимогами Кодексу законів про працю України, неповнолітні працівники в трудових правовідносинах прирівнюються в правах до повнолітніх, а у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток і інших умов праці користуються пільгами.

Працевлаштування неповнолітніх, відповідно до законодавства України про працю, обов’язково здійснюється на підставі письмового трудового договору лише після попереднього медичного огляду, і надалі, до досягнення 21 року, щорічно підлягають обов’язковому медичному огляду.

Детальніше: Право учнів та студентів на працевлаштування

Для тих, хто навчається і працює: право студентів, яким варто скористатися

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги, що передбачено п. 169.1 Податкового кодексу України. Згідно з підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 ст. 169 Податкового кодексу до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата, податкова соціальна пільга застосовується, якщо розмір такого доходу не перевищує суми, яка дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн.

При розмірі прожиткового мінімуму для працездатної особи з 01.01.2017 р. у сумі 1600 грн. у 2017 році граничний дохід для застосування податкової соціальної пільги становить: 1600 грн. х 1,4 = 2240 грн.

Детальніше: Для тих, хто навчається і працює: право студентів, яким варто скористатися