A- A A+

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

В межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!» та кампанії «Відповідальне батьківство», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають роз’яснення: як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Статус, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (далі – Статус) надається відповідно до Закону України “Про охорону дитинства” та постанови Уряду “Про затвердженняПорядку надання статусу дитини, якапостраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів” від 5 квітня 2017 року № 268

Хто має право на отримання Статусу?

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції і заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

Детальніше: Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Пакунок малюка

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання БВПД розповідають, скільки коштує набір «Пакунок малюка» таяк його отримати?

«Пакунок малюка» – це ініціатива уряду. Це набір із найнеобхідних речей для немовлят, який кожна родина має отримати після виписки з пологового будинку.Урядова ініціатива «Пакунок малюка» виникла у рамках імплементації Конвенції ООН про права дитини. Україна ратифікувала цей документ ще у 1991 році і зараз продовжує впроваджувати міжнародні стандарти.

У 2018 році уряд розробив нову державну програму з впровадження Конвенції ООН в Україні. Вона передбачає створення сприятливих умов для розвитку дитини, забезпечення рівного розвитку для дітей, зміцнення інституту сім’ї та формування системи відповідального батьківства.

Детальніше: Пакунок малюка

Щеплення дітей: за і проти

З настанням нового навчального року, актуальним стало питання вакцинації дітей для можливості відвідування навчальних закладів. В межах реалізації правопросвітницької кампанії«Я МАЮ ПРАВО!»,фахівці Новгородківського бюро правової допомоги роз’яснюють:чи будуть дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків.

Детальніше: Щеплення дітей: за і проти

Як споживачі можуть отримати газ за літніми цінами: правова консультація

Нафтогаз запустив новий продукт для побутових споживачів «Газовий запас» у межах акції #ТвояEнергонезалежність.

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги роз’яснюють: як споживачі зможуть придбати газ у вересні за низькою літньою ціною і використати його протягом опалювального сезону.

Побутовий споживач зможе закупити на цих умовах до 25 тис. куб. м газу. Цього об’єму достатньо для забезпечення потреб домогосподарств протягом усієї зими. Скористатися пропозицією можна до 25 вересня. Відпускна ціна «Нафтогазу» газопостачальним підприємствам (газзбутам) у межах цього продукту становить 4874,42 грн за тис. куб. м (без ПДВ і вартості транспортування і розподілу).

Детальніше: Як споживачі можуть отримати газ за літніми цінами: правова консультація

Як оформити субсидію?

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, якоформити субсидію?

З першого жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг, де паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова. Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через банк, це може бути один з 38 уповноважених банків на здійснення соціальних виплат.

Починаючи з жовтня поточного року виплату готівкових субсидій здійснюватимуть місцеві органи соціального захисту населення. Для цього Пенсійний фонд надасть виплатні реквізити (рахунки в уповноважених банках або почтові реквізити), на які пенсіонери отримують пенсію. Тим, хто ще не на пенсії, виплата здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку. Але якщо субсидіант бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі - йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управління соцзахисту. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому громадянин бажає одержувати субсидію готівкою.

Детальніше: Як оформити субсидію?

«Доступні ліки»

У межах реалізації програми«Доступні ліки», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, хто має право на «доступні ліки» та як їх отримати за «новими правилами»

«Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню

За цією програмою можуть отримати ліки люди, які мають: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму ускладнень та передчасної смертності.

Наразі у програму "Доступні ліки" входять 258 лікарських засобів (з них 64 безоплатно, решта - з невеликою доплатою від кількох до кількадесят гривень).

Детальніше: «Доступні ліки»

«Чесна платіжка»

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО НА ЧЕСНУ ПЛАТІЖКУ!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, як захистити свої права споживача житлово-комунальних послуг?

Оплата житлово-комунальних послуг, а особливо в опалювальний період забирає левову частку доходів всіх громадян. Сплачуючи значні кошти ми досить часто замислюємось: «Наскільки обґрунтовані тарифи і чому в різних містах різна вартість, адже вартість природнього газу однакова на всіх території України?».

Саме з метою упорядкування складних та доволі непрозорих механізмів формування тарифів на тепло та гарячу воду за ініціативи Уряду було встановлено граничні ціни/тарифи на тепло та гарячу воду для населення міст обласного значення та м.Києва на опалювальний сезон 2019/2020 років, які складають:

Детальніше: «Чесна платіжка»

Як повернути гроші за путівку?

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, якповернути гроші за путівку?

Ви довго і з особливим нетерпінням чекали ваш відпустку? Купили заздалегідь путівку і вже передчували, як будете насолоджуватися своїм законним відпочинком, але опинившись на курорті в жарких країнах, ви зрозуміли, що не все так добре, як це здавалося на картинках, представленим вашим турагентствам? Якщо відпочинок зіпсований, чи можна повернути гроші за тур? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Збираємо докази

Cаме від туроператора, а не агента, в якого ви придбали тур. Тому писати скаргу та направляти її необхідно на головний офіс компанії. Заяву-скаргу пишемо вручну, перелічуємо усі факти порушень наших прав, підкріплюємо довідками або фотографіями, які підтверджують факт неякісного та неповного надання обіцяних послуг. Не зайвим буде одразу додати банківську інформацію – тобто рахунок, на який мають виплатити компенсацію. Далі – скануємо всі документи і відправляємо на електронну пошту туристичному оператору.

Детальніше: Як повернути гроші за путівку?

Оплачуєш своє навчання або навчання члена своєї сім’ї – отримай податкову знижку на навчання!

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, як та де отримати податкову знижку на навчання.

Отже, якщо одним із пунктів ваших витрат є плата за навчання, то згідно статті 166 Податкового кодексу України, Ви можете повернути собі частину грошей у вигляді податкової знижки.

Що таке податкова знижка?

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у звязку з оплатою нею послуг навчання.

Детальніше: Оплачуєш своє навчання або навчання члена своєї сім’ї – отримай податкову знижку на навчання!

Поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків – легко!

Уже розпочався довгоочікуваний період літніх відпусток і, на жаль, є непоодинокими випадки відмови одного з батьків надавати згоду на вивезення дитини за кордон. Ситуація найчастіше викликана конфліктами між подружжям, які розлучилися. Іноді дозвіл отримати просто неможливо, оскільки місцепроживання другого з батьків невідоме.

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, як діяти при таких обставинах.

Нові правила виїзду дітей за кордон передбачає Закон, який ухвалила Верховна Рада 3 липня 2018 року. У ньому прописані нові умови , за якими дитина віком до 16 років може виїхати за кордон без згоди другого з батьків.

Детальніше: Поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків – легко!