A- A A+

«Чесна платіжка»

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО НА ЧЕСНУ ПЛАТІЖКУ!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, як захистити свої права споживача житлово-комунальних послуг?

Оплата житлово-комунальних послуг, а особливо в опалювальний період забирає левову частку доходів всіх громадян. Сплачуючи значні кошти ми досить часто замислюємось: «Наскільки обґрунтовані тарифи і чому в різних містах різна вартість, адже вартість природнього газу однакова на всіх території України?».

Саме з метою упорядкування складних та доволі непрозорих механізмів формування тарифів на тепло та гарячу воду за ініціативи Уряду було встановлено граничні ціни/тарифи на тепло та гарячу воду для населення міст обласного значення та м.Києва на опалювальний сезон 2019/2020 років, які складають:

Детальніше: «Чесна платіжка»

Як повернути гроші за путівку?

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, якповернути гроші за путівку?

Ви довго і з особливим нетерпінням чекали ваш відпустку? Купили заздалегідь путівку і вже передчували, як будете насолоджуватися своїм законним відпочинком, але опинившись на курорті в жарких країнах, ви зрозуміли, що не все так добре, як це здавалося на картинках, представленим вашим турагентствам? Якщо відпочинок зіпсований, чи можна повернути гроші за тур? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Збираємо докази

Cаме від туроператора, а не агента, в якого ви придбали тур. Тому писати скаргу та направляти її необхідно на головний офіс компанії. Заяву-скаргу пишемо вручну, перелічуємо усі факти порушень наших прав, підкріплюємо довідками або фотографіями, які підтверджують факт неякісного та неповного надання обіцяних послуг. Не зайвим буде одразу додати банківську інформацію – тобто рахунок, на який мають виплатити компенсацію. Далі – скануємо всі документи і відправляємо на електронну пошту туристичному оператору.

Детальніше: Як повернути гроші за путівку?

Оплачуєш своє навчання або навчання члена своєї сім’ї – отримай податкову знижку на навчання!

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, як та де отримати податкову знижку на навчання.

Отже, якщо одним із пунктів ваших витрат є плата за навчання, то згідно статті 166 Податкового кодексу України, Ви можете повернути собі частину грошей у вигляді податкової знижки.

Що таке податкова знижка?

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у звязку з оплатою нею послуг навчання.

Детальніше: Оплачуєш своє навчання або навчання члена своєї сім’ї – отримай податкову знижку на навчання!

Поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків – легко!

Уже розпочався довгоочікуваний період літніх відпусток і, на жаль, є непоодинокими випадки відмови одного з батьків надавати згоду на вивезення дитини за кордон. Ситуація найчастіше викликана конфліктами між подружжям, які розлучилися. Іноді дозвіл отримати просто неможливо, оскільки місцепроживання другого з батьків невідоме.

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, як діяти при таких обставинах.

Нові правила виїзду дітей за кордон передбачає Закон, який ухвалила Верховна Рада 3 липня 2018 року. У ньому прописані нові умови , за якими дитина віком до 16 років може виїхати за кордон без згоди другого з батьків.

Детальніше: Поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків – легко!

Що робити, якщо ви випадково придбали зіпсований продукт?

В межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці Новгородківського бюро правової допомоги надають консультацію, як діяти вразі покупки зіпсованих продуктів.

Влітку, через спеку, небезпека придбання зіпсованих продуктів, які можуть призвести до отруєння, зростає в рази. Саме через це, у спеку, людям доводиться ретельніше стежити за своїми покупками і, в тому числі, дещо змінювати звички свого харчування, адже влітку більшість продуктів потрапляє в розряд швидкопсувних.

Випадково придбати зіпсовані продукти харчування можна і на ринках, і в магазинах. Якщо ви випадково купили неякісну їжу, відстоювати свої права можна і потрібно. Все, що стосується прав споживачів та їх захисту передбачено Законом України "Про захист прав споживачів" та Законом України "Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів", в якому детально роз’яснюється, що таке харчовий продукт, який придатний для вживання.

Детальніше: Що робити, якщо ви випадково придбали зіпсований продукт?

Порядок встановлення скороченої тривалості робочого часу

Скорочений робочий день — це робочий день тривалістю менше нормального робочого дня, що встановлюється для ок­ремих категорій працівників із метою надання додаткового відпочинку й створення умов для посиленої охорони праці. Отже, як саме і для кого може бути встановлено скорочену тривалість робочого часу, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», роз’яснюють фахівці Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Згідно зі ст. 56 Кодексу законів про працю України на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Зазначені пільги також поширюються також на батьків, що виховують дітей без матері або якщо матір тривалий час перебуває у лікувальному закладі, а також на опікунів, піклувальників та прийомних батьків дитини.

Детальніше: Порядок встановлення скороченої тривалості робочого часу

Порядок зарахування дітей до першого класу

Українські школи 4 квітня розпочали приймати документи для вступу дітей до першого класу. 31 травня – останній день, коли можна подати заяву.

Про те, які документи потрібно віднести до школи, та про порядок зарахування дітей до перших класів роз’яснюють фахівці Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Для зарахування дитини в перший клас потрібно подати до школи наступні документи:

Детальніше: Порядок зарахування дітей до першого класу

Заборона куріння в громадських місцях

Ще з грудня 2012 року, Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», в Україні було введено заборону на куріння в громадських місцях. Поряд з цим, Кодексом України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність за куріння в заборонених місцях.

За статистикою близько 30% українців є курцями, а тому питання щодо виконання закону та роз’яснення його положень є важливим для суспільства.

Фахівці Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» роз’яснюють про можливі наслідки куріння в заборонених місцях.

Детальніше: Заборона куріння в громадських місцях

Що необхідно знати роботодавцю про систему управління охороною праці на підприємстві

Незадовільний стан охорони та умов праці на виробництві, є причиною втрати здоров’я, а інколи і життя працюючої людини, а також важким тягарем лягає на економіку підприємств, і як наслідок, всієї держави. Отже, як уникнути таких негативних явищ на виробництві та що потрібно знати роботодавцю про охорону праці,в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та до відзначення Дня охорони праці в Україні, роз’яснюютьфахівці Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Служба охорони праці

Згідно зі ст. 15 Закону України від 14.10.1992 р. № 2694-XII «Про охорону праці» (далі – Закон № 2694) така служба обов’язково повинна бути створена на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб відповідно до Типового положення про службу охорони праці. Також має бути розроблено Положення про службу охорони праці цього підприємства, визначено структуру такої служби, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників.

Детальніше: Що необхідно знати роботодавцю про систему управління охороною праці на підприємстві

Як правомірно використовувати зображення та фото?

В інформаційному суспільстві часто виникає потреба у використанні графічних зображень: у презентаціях, для банерів, обкладинок дисків, упаковок з іграшками або для дизайну веб-сайтів. При цьому здебільшого задіюють фотознімки або зображення не власного авторства, а створені творчою працею третіх осіб.

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз’яснюють основні аспекти авторського законодавства.

Згідно зі статтею Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, статтею 8 Закону України «Про авторські права та суміжні права» і статтею 433 Цивільного кодексу України  фотографічні твори охороняються як об'єкти авторського права. Причому факт публікації, завершеності, призначення або жанру фото не впливає на обсяг правової охорони.

Детальніше: Як правомірно використовувати зображення та фото?