A- A A+

Право учнів та студентів на працевлаштування

Порядок застосування праці дітей визначається законодавством України про працю, зокрема статтями 187-200 Кодексу законів про працю.

Згідно з вимогами Кодексу законів про працю України, неповнолітні працівники в трудових правовідносинах прирівнюються в правах до повнолітніх, а у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток і інших умов праці користуються пільгами.

Працевлаштування неповнолітніх, відповідно до законодавства України про працю, обов’язково здійснюється на підставі письмового трудового договору лише після попереднього медичного огляду, і надалі, до досягнення 21 року, щорічно підлягають обов’язковому медичному огляду.

Детальніше: Право учнів та студентів на працевлаштування

Для тих, хто навчається і працює: право студентів, яким варто скористатися

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги, що передбачено п. 169.1 Податкового кодексу України. Згідно з підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 ст. 169 Податкового кодексу до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата, податкова соціальна пільга застосовується, якщо розмір такого доходу не перевищує суми, яка дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн.

При розмірі прожиткового мінімуму для працездатної особи з 01.01.2017 р. у сумі 1600 грн. у 2017 році граничний дохід для застосування податкової соціальної пільги становить: 1600 грн. х 1,4 = 2240 грн.

Детальніше: Для тих, хто навчається і працює: право студентів, яким варто скористатися

У Новгородківському бюро правової допомоги прозвітувалися про зроблене за рік

Рік тому, 1 вересня 2016 року, для жителів Новгородківського  району розпочало свою роботу Новгородківське бюро правової допомоги.

Бюро правової допомоги – це державні установи, що об’єднають всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захистити ваші законні права та інтереси.

Упродовж року працівниками бюро активно поширювалась правова інформація, надавалися правові консультації як у територіальних громадах, так і всім громадянам, які звернулися до бюро – в тому числі, які відносяться до пільгових категорій населення.

Детальніше: У Новгородківському бюро правової допомоги прозвітувалися про зроблене за рік

Поновлення пропущених строків для прийняття спадщини

Цивільним Законодавством України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Строк подачі даної заяви, який починається з часу відкриття спадщини, не може перевищувати шість місяців. У разі, якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Але спадкоємець не втрачає можливість успадкувати майно. Ст. 1272 Цивільного кодексу України передбачено можливість поновлення строку для прийняття спадщини шляхом:

  • подання заяви про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини та письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину;
  • подання позову спадкоємцем, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, про визначення судом додаткового строку, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Детальніше: Поновлення пропущених строків для прийняття спадщини

Про зміни в правилах реєстрації місця проживання консультують в Кіровоградському місцевому центрі з надання БВПД

З метою підвищення правової обізнаності населення стосовно прав та свобод людини і громадянина, а також надання особам консультаційної підтримки для вирішення проблемних питань працівники Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги готують консультаційно-методичні матеріали, покрокові інструкції як діяти в тих чи інших ситуаціях.

Питання змін в правилах реєстрації місця проживання не нове, проте більшість не знає про основні нововведення.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та п.3 Правил реєстрації місця проживання реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради або сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено).

Детальніше: Про зміни в правилах реєстрації місця проживання консультують в Кіровоградському місцевому центрі...

Про роботу Новгородківського бюро правової допомоги за І півріччя 2017 року

Бюро правової допомоги – ваш провідник у правових питаннях. Бюро правової допомоги – це державні установи, що об’єднають всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захистити ваші законні права та інтереси. Які послуги можна отримати в бюро?

1. Безоплатна первинна правова допомога, яка включає: надання правової інформації; юридичні консультації; складання заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); допомога в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Детальніше: Про роботу Новгородківського бюро правової допомоги за І півріччя 2017 року

Правова допомога: роз’яснення правових аспектів дійсності державного акту на право власності на земельну ділянку

Вступ у спадщину, оформлення спадщини і пов’язані з цим питання – часто задають клієнти у відділі правової інформації та консультації Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Нещодавно пані Марія Л. звернулася з проханням проконсультувати щодо дійсності державного акта на право власності на земельну ділянку, що був виданий вже після смерті батька.

Роз’яснення з цього питання надає головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Анна Хабзей.

Детальніше: Правова допомога: роз’яснення правових аспектів дійсності державного акту на право власності на...

Адвокат з Кіровоградщини допомогла клієнту зняти арешт з особистого майна

   Адвокат системи безоплатної правової допомоги Тетяна Суліменко допомогла клієнту, який звернувся до Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в судовому порядку оскаржити дії державного виконавця щодо зняття арешту, накладеного на належний йому житловий будинок.
    7 липня 2016 року до Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин М. з проханням допомогти у складенні скарги на дії державного виконавця та здійсненні представництва його інтересів у суді з метою зняття арешту, накладеного на належний йому будинок.
    12 липня 2016 року дорученням № 220 Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було призначено адвоката Тетяну Суліменко.

Детальніше: Адвокат з Кіровоградщини допомогла клієнту зняти арешт з особистого майна

Як виправити помилку в документах

До Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомогизвернулася Ірина Л. з проханням проконсультувати щодо виправлення помилки в документах.

Після розпаду СРСР, при отриманні паспорту громадянина України, був здійснений переклад її прізвища з російської мови на українську. Під час перекладубуладопущена помилка в написанні прізвища.

Роз’яснення з цього питання надає заступник начальника відділу правової інформації та консультації Юлія Гула.

Помилка в документах може призвести до того, що громадянину, який звернетьсядо нотаріуса щодо отримання свідоцтва про право на спадщину, буде відмовлено. По суті це правильно, але що робити людині у такому випадку?

Детальніше: Як виправити помилку в документах

Опіка та піклування над дітьми: що важливо знати

До Новгородківського бюро правової допомоги звернулась місцева жителька за роз’ясненням законодавства щодо опіки над дитиною. Працівники бюро правової допомоги надали консультацію і вичерпне роз’яснення як вчинити такий правочин.

Опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх та неповнолітніх осіб; над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування, і є однією з сімейних форм влаштування таких дітей (поряд з усиновленням, влаштуванням у прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу).

Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, піклування– над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Детальніше: Опіка та піклування над дітьми: що важливо знати