A- A A+

Правові гарантії донорів в Україні

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз’яснюють основні аспекти законодавства про працю, встановлені гарантії працівникам, які дають кров або її компоненти для подальшого безпосереднього використання їх для лікування, виготовлення відповідних лікарських препаратів або використання у наукових дослідженнях.

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає визначених протипоказань. Питання надання пільг працівникам донорам у випадку здачі крові та її компонентів, врегульовано Законом України «Про донорство крові та її компонентів» від 23 червня 1995 № 239 / 95-ВР. Законом встановлено за обов’язок керівникам підприємств, установ, організацій безперешкодно відпускати з місця роботи, служби за їх заявами осіб, які є або виявили бажання стати донорами, у дні відповідного медичного обстеження і здавання крові та її компонентів, за винятком випадків, коли відсутність донора на його робочому місці або місці служби у ці дні може призвести до загрози життю чи здоров’ю людей, до невиконання завдань, пов’язаних із забезпеченням оборони, безпеки держави та громадського порядку, до суттєвої матеріальної шкоди або інших тяжких наслідків.

Детальніше: Правові гарантії донорів в Україні

Про роботу Новгородківського бюро правової допомоги за 2018 рік

Бюро правової допомоги – ваш провідник у правових питаннях. Бюро правової допомоги – це державні установи, що об’єднають всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захистити ваші законні права та інтереси. Які послуги можна отримати в бюро?

1. Безоплатна первинна правова допомога, яка включає: надання правової інформації; юридичні консультації; складання заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); допомога в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Детальніше: Про роботу Новгородківського бюро правової допомоги за 2018 рік

WikiLegalAid

Як правильно користуватись довідково-інформаційною платформою правових консультацій «WikiLegalAid» (wiki.legalaid.gov.ua)  розповідали 13 грудня, під час прес-конференції, фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області Олена Шишкарьова та Євгеній Чікіріс.

Під час прес-конференції Олена Шишкарьова розповіла як створювалась довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid», яка є інноваційним інструментом, що допомагає в роботі працівникам системи безоплатної правової допомоги, які надають правові консультації на місцях.

Детальніше: WikiLegalAid

Оголошено XI конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 06.11.2018 № 3957/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 03 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Детальніше: Оголошено XI конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної...

Що робити в разі пропущення строків для прийняття спадщини

Нерідко, до Новгородківського бюро правової допомоги звертаються за допомогою з питанням поновлення строків для прийняття спадщини. З даного питання, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» консультує начальник Новгородківського бюро правової допомоги – Андрій Крижановський.

Цивільним законодавством України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Строк подачі даної заяви, який починається з часу відкриття спадщини, не може перевищувати шість місяців. У разі, якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийня в її. Але спадкоємець не втрачає можливість успадкувати майно. Відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України така особа має можливість поновити строк для прийняття спадщини шляхом:

Детальніше: Що робити в разі пропущення строків для прийняття спадщини

Паспорт у вигляді ID-картки. Як отримати?

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультує начальник Новгородківського бюро правової допомоги – Андрій Крижановський.

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України – це зазначено в Законі України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Паспорт громадянина України – це основний документ, що посвідчує особу та підтверджує українське громадянство. Паспорт громадянина України нового зразка має вигляд ID-картки, яку оформляють особам, що не досягли 18-річного віку, терміном дії на чотири роки, а особам з 18 років – на десять років.

Детальніше: Паспорт у вигляді ID-картки. Як отримати?

Підстави, порядок і правові наслідки визнання судом особи безвісти зниклою або оголошення її померлою

За яких підстав можна визнати особу безвісти зниклою або оголосити померлою? На це питання, в рамках проекту «Я маю право», відповідає начальник Новгородківського бюро правової допомоги Андрій Крижановський.

Відповідно до ст. 43 Цивільного кодексу України (надалі — ЦКУ) особа може бути визнана судом безвісти зниклою, якщо протягом одного рокув місці її постійного проживання (тобто за місцем реєстрації немає відомостей про місце її перебування. Якщо встановити цей день неможливо, початком її відсутності вважається перше число наступного місяця, після того, в якому особа зникла. За неможливості встановити навіть місяць зникнення — перше січня наступного року.

Детальніше: Підстави, порядок і правові наслідки визнання судом особи безвісти зниклою або оголошення її...

Як поновити договір оренди землі?

Одним із основних питань, з якими звертаються громадяни до Новгородківського бюро правової допомоги за роз’ясненням, це земельні питання такі як: порушення правил добросусідства, порядок приватизації земельних ділянок, порядок розірвання договорів оренди земельних ділянок та питання поновлення договору оренди землі на новий строк.

Отже, з питання поновлення договору оренди землі на новий строк, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультує начальник Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання БВПД – Андрій Крижановський.

Детальніше: Як поновити договір оренди землі?

Визнання фізичної особи недієздатною

За законодавчою процедурою, заява про визнання особи недієздатною подається до суду за місцем її проживання, а у випадку, якщо особа перебуває на лікуванні - за місцем знаходження психіатричного закладу.

У відповідності до статті 237 частини другої Цивільного процесуального кодексу України, заяву (що зазначена абзацем вище) мають право подавати близькі родичі, члени сім’ї, орган опіки або піклування, психіатричний заклад.

Як передбачено Цивільним кодексом України, а саме статтею 39 - фізична особа може бути визнана недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Тому до заяви мають бути додані докази такого психічного стану: довідка про стан здоров’я та виписка з історії хвороби.

Детальніше: Визнання фізичної особи недієздатною