Сьогодні ти дитина, а завтра - громадянин

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права та з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини 03 грудня 2015 року головним спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інною Брєєвою спільно із начальником Новгородківського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Наталею Малютою проведено бесіду з учнями 11 класу Новгородківського навчально-виховного комплексу №1 на тему: "Сьогодні ти дитина, а завтра - громадянин".

Проводячи даний захід, головний спеціаліст РЦСССДМ та співробітник РС КВІ розповіли про поняття «права та свободи» людини, пояснили значущість і актуальність документів з прав людини для забезпечення сучасного захисту прав і свобод особистості, ознайомили з основними правовими документами в галузі прав людини, роз’яснили про пріоритет загальнолюдських цінностей, активну життєву позицію, патріотизм, гуманізм, повагу до Законів України та любов до Батьківщини.

Спеціаліст центру ознайомила школярів з їх правами та обов’язками, розповіла про основні міжнародні акти з питань дотримання прав людини.

Представник кримінально-виконавчої інспекції довела до відому присутніх, що особа підлягає кримінальній відповідальності з 16 років, а в окремих випадках (передбачених КК України) з 14 років, розповіла про особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх.

Учні активно включалися в обговорення даної теми. Їх цікавила поведінка в позаурочний час, наслідки пропуску занять в школі без поважних причин, відвідування закладів громадського харчування у вечірній час та інше.

На свої запитання учні почули вичерпні відповіді та отримали пам’ятки про свої права та обов’язки.