A- A A+

Торгівля людьми - сучасне рабство!

10 грудня 2015 року головним спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інною Брєєвою за сприяння директора Новгородківського районного центру зайнятості населення Володимира Ніколаєнко для демобілізованих учасників АТО було проведено бесіду на тему: Торгівля людьми - сучасне рабство!   

Даний захід був спрямований на інформування демобілізованих щодо проблеми торгівлі людьми, формування уявлення про суть торгівлі людьми, причини, форми торгівлі людьми, позбавлення небезпечних стереотипів щодо торгівлі людьми.

Учасникам заходу було доведено правила безпечних поїздок за кордон та проінформовано про правила працевлаштування за кордоном.

Також користуючись нагодою хочу звернутися до жителів району: пам’ятайте, що жертвою сучасних работоргівців може стати кожен.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя населення і далі змушують громадян шукати роботу за кордоном. Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном ви маєте подбати про власну безпеку. Саме через легковажність та недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: Ви повинні знати свої права й бути готовими їх захистити. Якщо Ви плануєте їхати на роботу за кордон, Вам необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНИХ ПОЇЗДОК ЗА КОРДОН

1. Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.

2. Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії Вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь – яких інших документів, пов’язаних з поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того залишіть копії своїм рідним та/ або друзям в Україні.

3. Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де Ви будете працювати та про безпечне надійне місце проживання. Повідомте рідним та/ або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця.

4. Будьте готові до надзвичайних ситуацій! Занотуйте контактну інформацію посольства/ консульства України в країні, до якої збираєтесь, та негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.

5. Довідайтеся, як убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми. В Україні діють деякі злочинні групи, які продають людей у рабство за кордон під прикриттям обіцянок законного працевлаштування.

Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій. Якщо Ви стали жертвою торгівлі звертайтесь до Новгородківського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді за телефоном: 2-09-30 або до органів Національної поліції за телефоном: 102.