A- A A+

Майстер-клас «Гарна писанка у мене»

Коли приходить весна, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя і надходять Великодні свята, сідають люди у своїх оселях біля свічок і беруться за давнє прадавнє ремесло — розписування писанок. В Україні мистецтво створення великоднього яйця — писанкарство надзвичайно розвинене та передається з покоління в покоління.

До цієї традиції долучають також і дітей. Саме з такою метою в.о. директора Новгородківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Сегеда та фахівець із соціальної роботи Катерина Орленко 29 квітня 2016 року провели майстер-клас по виготовленню великодньої писанки під назвою: «Гарна писанка у мене». Захід проводився для дітей-вихованців дитячого будинку сімейного типу Брик.

Цей процес був для учнів захоплюючим та цікавим. Разом з тим учасники відчули традиції українського народу, які єднають всю Україну та оспівують віру в мир та злагоду.

Українські великодні писанки без перебільшення можна вважати “листами до Бога”. В архаїчних символах візерунків на яйці закладалися молитви, побажання та мрії. Довершена єдність форми, кольору і змісту нагадує про одвічну гармонію Всесвіту.

Свої писаночки діти забрали на згадку та з вірою в те, що вони стануть оберегом їхніх сімей від усіляких негараздів.