До Дня пам'яті жертв політичних репресій із засудженими Новгородківського РС КВІ проведено історичну годину «Жахливі сторінки історії»

Вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства – ось головна мета заходу, який відвідали підоблікові засуджені Новгородківського РС КВІ в районній центральній бібліотеці 13 травня 2016 року напередодні дня пам'яті жертв політичних репресій. Працівники бібліотеки розповіли про ті жахливі часи репресій та вбивств, продемонстрували книги «Реабілітовані історією», в яких описані історії з життя репресованих земляків.

Проблема реальної спрямованості та кількісних параметрів політичних репресій за  радянських часів значною мірою ще й досі залишається «білою плямою» в історичній науці. За матеріалами розпорядчих документів, чекістських доповідних до інстанцій, оперативно-статистичної звітності, обвинувальними висновками, вже близько двадцяти років крок за кроком розкривається страшна правда про багатолітній злочин проти свого народу під гаслами боротьби з «ворогами народу».

За розмахом знищення населення власної країни сталінський терор не знає собі рівних у світовій історії. Він залишився у пам’яті людства під назвою Великого Терору. У цей час жертвами репресій стали понад 2,5 мільйони. Серед них близько 40 тисяч становлять українці.

Ця трагедія ніколи не повинна повториться. Це наша історія. Ми не маємо права забувати, ми повинні пам’ятати, яку страшну трагедію довелось пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності.