A- A A+

Вшанування пам'яті кращих синів України

До 99–ї річниці Соборності України громада селища Новгородка вшанувала пам'ять кращих синів України, які жили і вмирали за споконвічну мрію будувати нероздільну, самостійну Україну, відстоюючи боротьбу за суверенітет та територіальну цілісність держави та провели покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку – великій і невмирущій славі українського народу, який своєю особою ніби об’єднав нашу історичну славу, навчив любити свою Батьківщину і боротись за утвердження рідного слова і незалежності, до пам’ятного знаку односельчан загиблих під час антитерористичної операції на сході України.

Детальніше: Вшанування пам'яті кращих синів України

Свято українського єднання

    

      22 січня ввійшло в історію як велике державне свято - День Соборності України. Саме в цей день 1919 року був проголошений Акт Злуки – об'єднання двох Українських суверенних держав (УНР і ЗУНР) в одну Українську Народну Республіку.

Детальніше: Свято українського єднання

Вечорниці – різдвяні зоряниці

Новорічні свята — це завжди щось надзвичайно чарівне.

Із дитинства ми поєднуємо разом відчуття свята, пухнастий сніг, запах ялинки, червоний одяг Діда Мороза і найтаємнішу ніч, коли новорічними зірочками і ліхтариками висвічується нескінченна дорога наших мрій, і ми посміхаємось, і трохи сумуємо чомусь.

Детальніше: Вечорниці – різдвяні зоряниці

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

Серед осінньо-зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше – день Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита. Саме таке свято відзначалося 15 грудня 2017 року на базі Білозернівського сільського будинку культури за участю аматорського хорового колективу «Дивограй» Верблюзької територіальної громади, аматорів Велико-Чечеліївського сільського клубу, вокального ансамблю «Мрійниці» районного будинку культури, аматорів Білозернівського сільського будинку культури.

Детальніше: АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

«По дорозі йде дідусь, з купою пакунків, це несе вже Миколай дітям подарунки»

Хто не знає про святого Миколая? Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти -  і добра казка зникає, а Миколай залишається.

Детальніше: «По дорозі йде дідусь, з купою пакунків, це несе вже Миколай дітям подарунки»

Новорічні прикраси власноруч

З початком зими ми вже відчуваємо радість, яку несе місяць грудень, адже незабаром свято Миколая, а за ним Різдво та  Новий рік.  Саме ці свята так полюбляє наша дітвора.

Детальніше: Новорічні прикраси власноруч

Герої, які творять сьогодення

Літопис нашого народу нараховує чимало кривавих сторінок. І одна з них – війна на Сході або як її називають АТО. Мільйони справжніх патріотів воюють із зовнішньою агресією та сепаратизмом. В незалежній державі народилося і виросло нове покоління, яке має своє бачення та не боїться відстоювати свої переконання – жити у вільній незалежній державі. Всенародне підняття патріотичного руху надихає на творчість і митців Новгородківщини.

Детальніше: Герої, які творять сьогодення

Вшанування пам’яті жертв Голодомору

В історії України багато трагічних сторінок, пов’язаних із фізичним та духовним знищенням нашого народу, його мови, культури, звичаїв та української ідентичності. Та найбільша трагедія, найжахливіший злочин, вчинений коли-небудь проти українського народу - Голодомор 1932-33 років.

Детальніше: Вшанування пам’яті жертв Голодомору

Відзначення Дня гідності та свободи

Директор музею історії Новгородківського району О. Кудіна, з нагоди відзначення Дня гідності та свободи, яке Україна відзначала 21 листопада, для учнів Новгородківського НВК (10-Б та 3-В кл.) провела 20 та 23 листопада години спілкування «Україна – територія гідності та свободи» на яких учасникам заходів було донесено об’єктивну інформацію про історичні події, які мали місце в Україні наприкінці ХХ - початку XXI століття. Присутні переглянули медіа презентації про революції, що нас змінили: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-2014 років. Мотором цих протестних акцій було студентство, яке змусило змінюватися усе суспільство. Саме молодь розбудила країну, саме вона стала каталізатором Майдану. І саме на ній лежить найбільша відповідальність за майбутнє країни.

Детальніше: Відзначення Дня гідності та свободи

Мандруємо в казкову країну прав

Кожна держава піклується про своїх юних громадян, і тому за рішенням Генеральної Асамблеї ООН – 20 листопада святкується Всесвітній день дітей та день прийняття Конвенції про права Дитини, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

Детальніше: Мандруємо в казкову країну прав