Молодіжний консультативно-дорадчий орган. Молодіжна рада.

Участь молоді можна також розглядати як форму партнерства між молоддю та дорослими. Партнерство означає працювати спільно. Це означає прислухатися до голосу кожного й докладно розглядати пропозиції. На практиці це означає, що цілі, прагнення, обов'язки, рішення тощо, обговорюються, схвалюються та молоді люди, і дорослі знають точно:
– куди вони прямують;

– що від них очікують;
– що вони очікують від інших;
– як вони збираються це зробити;
– яку підтримку вони отримують та з якого джерела.

Перевага партнерства між молоддю та дорослими полягає в тому, що воно приносить взаємну користь, як від застосування вмінь й талантів молодих людей, так і від застосування досвіду та знання дорослих. Таке партнерство також допомагає оцінити індивідуальний внесок всіх учасників, що дає стимул для розробки нових проектів та ініціатив. Недостатньо просто сказати, що молоді люди беруть чи не беруть участь. Існують різні рівні залучення молоді до громадського життя. Все залежить від місцевої ситуації, ресурсів, потреб та досвіду.

Молодіжна рада - це інструмент молодіжного “голосу”, який дає можливість почути молодих людей. Це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях.

СЬОГОДНІ МОЛОДІЖНА РАДА ЦЕ

• Свідома та активна молодь.
  • Освітній майданчик для розвитку демократії.
  • Соціальний ліфт для молодих та активних.
  • Оцінка реальної ситуації в молодіжному середовищі.
  • Нові, перспективні ідеї для розвитку своєї громади.
  • Середовище для розвитку молоді.
  • Кадровий резерв для муніципальних органів управління, освітніх та культурних установ, бізнесу.

При Новгородківській районній державній адміністрації в минулому році утворений молодіжний консультативно-дорадчий орган – Молодіжна рада. Затверджено складдо якого увійшли представники КЗ Верблюзький НВК, КЗ Новгородківський НВК, КЗ Новгородківський НВК ім. П.Ф.Козуля, Тарасівської, Білозернівської, Новгородківської, Великочечеліївської, Петрокорбівської, Митрофанівської, Новоандріївської філій та учні професійно технічного училища №36.

Основними завданнями молодіжної ради є:

1) сприяння:

участі молоді у процесі розроблення, прийняття актів місцевої держадміністрації та її посадових осіб щодо вирішення питань місцевого значення у молодіжній сфері та контролю за їх виконанням;

залученню молоді до вирішення питань соціально-економічного, політичного та культурного життя територіальної громади шляхом участі у розробленні та виконанні місцевих програм у молодіжній сфері;

консолідації молодіжного руху на території району;

співпраці районної держадміністрації з громадськими об'єднаннями та їх відокремленими підрозділами, органами студентського та учнівського самоврядування, релігійними, благодійними організаціями, творчими спілками, професійними спілками та їх об'єднаннями, асоціаціями, організаціями роботодавців та їх об'єднаннями, органами самоорганізації населення, недержавними засобами масової інформації, іншими непідприємницькими товариствами та установами, легалізованими відповідно до законодавства (далі - інститути громадянського суспільства) щодо вирішення питань місцевого значення у молодіжній сфері;

2) сприяння узгодженості дій місцевої ради у вирішенні питань, пов'язаних із життям молоді, та її участі в усіх сферах суспільного життя району;

3) вивчення, проведення систематичного аналізу і прогнозування соціальних процесів у молодіжному середовищі;

4) подання пропозицій щодо визначення та обґрунтування пріоритетних напрямів реалізації державної політики у молодіжній сфері та щодо проведення відповідної роботи на місцевому рівні, вирішення питань місцевого значення у зазначеній сфері;

5) залучення соціальноактивної молоді до вирішення питань місцевого значення у молодіжній сфері.

Якщо у громаді є Молодіжна рада, то скоріш за все, місцева влада готова до системної та прозорої молодіжної політики.