Ім′я таке просте – Тарас, а велич і душа глибинна

Є в історії світової культури особистості, чия велич визначається не тільки їхньою літературною спадщиною, а й всією сукупністю творчої та суспільної діяльності, самою символічністю їхнього буття. Таким був Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу.

9 березня день минає 204 роки від дня народження національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника.

Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України. Великий Кобзар пов’язав своє недовге життя з долею України, яка постала перед ним поневоленою і сплюндрованою. Він виступив із пристрасним, закличним словом на її захист, спонукав народ до боротьби за волю, залишив своїм "живим і ненародженим землякам" пророчі життєві дороговкази.

09 березня 2018 року відбулося урочисте покладання квітів до погруддя українського поета в Новгородці.

У мітингу взяли участьперший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Краснюк,голова районної ради Олександр Горбенко, селищний голова Олександр Сириця, помічник народного депутата України Олеся Довгого Ніна Грязнова, заступник військового комісара Олександр Задорожний, учнівська молодь та громадськість селища.

Виступаючи перед присутніми голова районної ради Олександр Горбенко відзначив, що вся творчість геніального поета тісно переплітається з нашим сьогоденням. Його полум’яні слова є своєрідним орієнтиром та дороговказом для нас, тому що вони сповнені любові до рідної землі, пронизані ідеями свободи, соборності та єдності. Вірші Великого Кобзаря та авторські поезії читали вихованці будинку дитячої та юнацької творчості Владислав Ляшенко, Вєроніка Краснюк, Георгій Четвертак, Віталій Ніколаєнко; члени літературного клубу "Світоч" Іван Орел і Василь Ященко та ведучий Олександр Шевченко. Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка.