Мітинг-реквієм "Будь славен День святої Перемоги "

День Перемоги – це день радості й торжества, день безсмертної слави і світлої пам’яті героїв.

8-9 травня по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники, і скромні обеліски. 73-й рік Перемоги! Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для людства була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили об’єднані нації. Ми пам’ятаємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильними. Вона - запорука неминучості нашої перемоги. Герої не вмирають, адже вони разом з нами. Вони житимуть доти, доки ми про них пам’ятатимемо.

9 травня 2018 року в селищі Новгородка відбувся мітинг-реквієм, присвячений 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Святкова колона з державними прапорами рушила Центральною вулицею до Меморіалу Слави, де й відбулись основні заходи. Участь в урочистому мітингу взяли ветерани війни, керівництво району, селища, помічник народного депутата України Олеся Довгого, о.Михаїл - настоятель Свято-Троїцького храму, представники районної громадської організації ветеранів України, учасники АТО, воїни-інтернаціоналісти, представники організацій та установ, учні загальноосвітніх шкіл та ПТУ № 36, новгородківці та гості селища.

Привітали зі знаменним святом ветеранів та учасників війни голова районної державної адміністрації Андрій Кочерга, голова районної ради Олександр Горбенко, селищний голова Олександр Сириця, голова районного парламенту дітей Катерина Дукай.

Щирі слова вдячності ветеранам за перемогу, за звитягу та подвиги звучали від виступаючих на мітингу. Присутнім бажали міцного здоровʼя, довголіття та мирного неба.

"У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював свободу, хто захищав рідну українську землю від ворогів. Ми в неоплатному боргу перед синами і дочками України, юність яких жорстоко обірвала війна. Низько вклоняємося подвигу тих, хто ціною власного життя, проявляючи героїзм, сміливість та відвагу,зуміли врятувати світ від нацистського поневолення. Подвиг переможців у Другій світовій війні гідно продовжують українські воїни, які захищають незалежність та територіальну цілісність України на її східних рубежах. Сьогодні героями стають онуки та правнуки тих, хто в далекому 1945-му сподівався, що війна більше ніколи не прийде на нашу землю. Слава героям, які в усі часи захищали нашу Батьківщину! Українці були, є і будуть господарями на своїй землі. Правда за нами – тож ми обов’язково здобудемо перемогу в ім’я європейського майбутнього рідної України", - зазначив голова районної державної адміністрації Андрій Кочерга.

Всі учасники цього величного заходу вшанували полеглих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та покладали квіти і вінки до Меморіалу Слави, меморіальних дошок воїнам АТО та барельєфів воїнів-афганців.

Після урочистої частини на площі біля Меморіалу Слави всі присутні переглянули концертну програму "Пісні великої Перемоги". Свої виступи дарували присутнім народний аматорський хоровий колектив "Ветеран" районного будинку культури, вихованці школи мистецтв, народний аматорський театр малих форм "Камертон" (учні НВК №1), працівники та аматори районного будинку культури.

Під час свята присутні відвідали виставку "Війна. Велика Перемога, Великий подвиг" (Площа біля Меморіалу Слави) та здійснили екскурсію "Новгородківщина в роки Другої світової війни" (Музей історії району).

Також ветеранів та громадськість пригостили "Фронтовим кулішем" та узваром працівники селищної ради та ПТУ № 36.

Цього дня свої вітання передав ветеранам та громадськості селища народний депутат України Олесь Довгий, який поклав квіти до Меморіалу Слави селища. Олесь Станіславович відвідав ветерана Другої світової війни Кузьму Миколайовича Трояна та відкрив спортивний майданчик з вуличними тренажерами в Новгородківському НВК №1.