Шановні жителі Новгородківського району !

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, Президент України Петро Порошенко своїм Указом встановив 21 листопада Днем Гідності та Свободи.

Насамперед незалежність відкривається нам як невід’ємна складова свободи та гідності кожної особи і всього нашого суспільства. Такими нас зробили попередні революції: на граніті в 1990 році, Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-2014 року, Революція Гідності.

В цей день ми відзначаємо зусилля всіх синів і доньок України, які впродовж нашої історії боролись і працювали задля незалежності народу, торжества справедливості та утвердження і додержання прав людини. Кожен із нас мусить проаналізувати, чи змінилися наші погляди і переконання, чи виправданою стала смерть тих українців, які ціною власних життів захищали споконвічне прагнення до свободи.

Значення цього дня виходить за рамки політики, його роль загальнонаціональна і значима для всіх і кожного, для минулого і майбутнього.

У ці чи не найскладніші часи вільної України – часи випробувань і новітніх викликів саме на нас покладена відповідальність за збереження свободи та незалежності нашої української держави. Сьогодні, ми повинні не лише згадувати своїх славних патріотів, а й мати відвагу стати в їхні ряди. Прикладом нам мають слугувати сучасні герої – полеглі воїни Небесної сотні.

Українці й досі проходять нелегкий шлях, демонструючи свою гідність, своє прагнення до свободи. Наші мужні військовослужбовці – земляки, які нині знаходяться в зоні АТО, продовжують героїчно захищати незалежність та територіальну цілісність України.

Щодня, у жорстокій боротьбі Україна втрачає своїх синів.

Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю і подвигом славних синів України - героїв антитерористичної операції, наших земляків: Олександра Агапова, Володимира Генича, Олександра Задніпряного, Валерія Кучера, Антона Самохіна, Василя Новака, Вадима Рогожкіна, Павла Русакова.

Кожен із загиблих воїнів залишиться у нашій пам'яті, вдячність за їхній подвиг житиме у наших серцях.

Сьогодні, в День Гідності та Свободи від щирого серця бажаємо усім нам миру, добра, злагоди і непохитної віри, що ми все зуміємо зробити як вільний і великий народ на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу.

Слава Україні!

Героям слава!

Голова районної

державної адміністрації                                          Андрій Кочерга