Вшанування жертв Голодомору 1932-33 років

Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932 – 1933 років, історія не знає. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства.

В останню суботу листопада вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932-33 років. У цей скорботний день ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом.

Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою. Україна втратила мільйони своїх кращих синів та дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію.

Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління.

24 листопада 2018 року біля пам'ятного знаку жертвам Голодоморів в селищі Новгородка відбувся мітинг-реквієм.

В заході взяли участь керівництво району та селища, трудові колективи установ та організацій, учнівська, студентська молодь та громадськість селища.

Учні Новгородківського НВК №1 (9-А,10-А,10-Б) представили літературно-музичну композицію "Квітка життя". Під скорботні мелодії прозвучали схвильовані виступи учнів, які декламували поезію і прозу про штучний голод – масове вбивство мільйонів своїх громадян, про знищення українського селянства. Під час заходу учні показали фотоматеріали та озвучили спогади свідків тих страшних подій.

О 16.00 усі присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору загальнонаціональною хвилиною мовчання, запаленням свічок скорботи та покладанням колосків з квітами до пам'ятного знаку жертвам Голодоморів.

Сьогодні ми маємо для себе чітко зрозуміти - головною, неперехідною цінністю для нас усіх є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться. Згадаймо у своїх молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час великого Голодомору. Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.