Новорічні вітання

DSC04374

У ніч з 13 на 14 січня українці відзначають Старий Новий рік. У народі вважали, що саме у цей вечір новий рік зустрічається зі старим. Ця традиція виникла після 1918 року.

Старий Новий рік, на відміну від свого сучасного "побратима" – не метушливий, спокійний і розмірений.

В перший день Нового року (14 січня), зранку до будинку приходили посівальники. Вважалося,  якщо чоловік першим увійде до будинку 14 січня до полудня, то він принесе з собою щастя і благополуччя. Обряд посівання, що дійшов і до наших днів, символізує побажання достатку господарям будинку.

Сьогодні з року в рік популярність Старого Нового року зростає. Все більше людей ставляться до нього, як до самостійного свята, яке продовжує чарівність Нового року або ж дозволяє відчути це зачарування вперше.

14 січня 2019 року учні ПТУ №36 завітали до райдержадміністрації і районної ради з новорічними вітаннями Старого Нового року. Всім присутнім вони побажали здоров'я, достатку, благополуччя та віри у те, що 2019 рік стане для всіх нас роком добрих змін.

Посівальникам подякували та обдарували солодощами перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Краснюк та голова районної ради Олександр Горбенко.