Відзначення Дня Соборності України в селищі Новгородка

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.

100 років тому на Софійській площі у місті Києві проголосили Акт злуки Українських земель. Історичний документ став логічним завершенням складного та тривалого шляху українців до єднання етносу, а відтак українці заявили про себе, як про єдину та вільну націю.

На превеликий жаль, боротьба українців за цілісність та незалежність триває й досі. Сьогодні, як ніколи раніше, виклики, що постали перед державою та кожним її громадянином, вимагають консолідації зусиль і єднання українського народу.

22 січня 2019 року в селищі Новгородка з нагоди відзначення Дня Соборності України відбулося покладання квітів до Меморіалу Слави, барельєфів воїнів-інтернаціоналістів, воїнів АТО.

В заході взяли участь голова райдержадміністрації Андрій Кочерга, голова районної ради Олександр Горбенко, селищний голова Олександр Сириця, начальник Новгородківського ВП Долинського ВП ГУНП України в Кіровоградській області Віталій Осієвський, помічник народного депутата України Олеся Довгого Ніна Грязнова.

Цього ж дня в музеї історії району відбулася медіапрезентація "Україна – Соборна, Україна - єдина"; в районній бібліотеці для дітей – історичне перехрестя "Єднання заради Незалежності"; в центральній районній бібліотеці проведено історичний хроноскоп "Соборність України під прапором волі" та організовано книжкову виставку "Величний день злуки".

В усіх загальноосвітніх закладах району з нагоди цієї дати відбулися тематичні заходи про історію творення Української держави, інформаційні години, зустрічі з військовослужбовцями, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України.