A- A A+

Наші земляки на дорогах Афгану

    Афганістан… Вже більше чверті століття звучить для нас як синонім людського горя, болю, втрат, розчарування…

     Сьогодні в Новгородківському районі проживає 52 колишніх воїнів-афганців. П’ятеро, наших земляків - новгородківців, які виконували бойові завдання і свій інтернаціональний обов’язок, і поклали своє життя на землі Афганістану.

    Спекотний вітер-афганець, палаюче сонце, пісок, що не дає дихати і небезпека, що затаїлась за кожним перевалом, поворотом, каменем…  Пройти таке випробування здатні лише сильні, хоробрі, мужні чоловіки. Багатьом з них тоді не виповнилося ще й двадцяти.

    За кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувались молоді солдати і командири, справжні чоловіки, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, єдності, взаємодопомоги і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність. Покоління воїнів-афганців до сьогодні зберегло військову відданість і братерство.

    Ще й досі тим, хто пройшов крізь афганське пекло, сниться, як горіли небо і земля, як наші хлопці у свої 20 років, падали, як скошені снопи, одне в одного на очах.

    З нагоди 25-річчя виведення військ з Афганістану та дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в музеї історії району відкрито фотоекспозицію ″Наші земляки на дорогах Афгану″, яка вміщує відомості про всіх воїнів-афганців Новгородківщини.

    Для учнів 6-А класу Новгородківського НВК 14 лютого в музеї проведено урок історії ″Афганістан. Дорогами війни″. На ньому діти дізнались про війну в Афганістані, почули спогади воїнів-афганців, ознайомились з фото експозицією та вшанували пам'ять загиблих наших земляків, воїнів-інтернаціоналістів, які  не повернулися живими до батьківських осель.

   Історію не перепишеш. Але жорстокий світ потрібно зробити добрішим аби схаменулися люди і не лилася кров, не плакали матері, не страждали діти.

    Давайте ж і ми з вами будемо пам'ятати ветеранів Афгану не тільки в переддень їхнього свята, а щодня  виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через ту страшну війну, і для кого вона й досі триває у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують.