Не дай забути, щоб не повторити

Для кожного, хто пройшов пекло афганської війни, дата 15 лютого – особлива. Вона позначена пам’яттю про мужніх чоловіків, які, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, смертю хоробрих полягли на чужій землі. Вона дає можливість зібратися побратимам, поспілкуватися, згадати афганські гори та перевали, де чатувала на них небезпека.

У День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану воїни-інтернаціоналісти Новгородківщини зустрілися, щоб згадати, пом’янути, побачитись… Віддати данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців та їх побратимів, які виконували свою непросту місію в «гарячих точках» світу, прийшли керівництво району, селищний та сільські голови, представники трудових, учнівських колективів, громадськість селища. Спочатку присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих у війнах земляків та поклали квіти до барельєфів воїнів-афганців на Алеї слави і до братської могили.

У районному будинку культури до воїнів-інтернаціоналістів, рідних та близьких загиблих та померлих від ран воїнів-афганців звернулися голова районної державної адміністрації Олександр Загреба, голова районної ради Олександр Горбенко, довірена особа народного депутата України О.Й. Єдіна Володимир Топтун. У своїх виступах вони відмітили, що афганська війна в людській пам’яті не скінчиться ніколи, а про шляхи, які судилося пройти нашим землякам крізь полум’я Афгану, без сумніву, повинні знати наші діти та онуки. Назавжди а нашій пам’яті та наших серцях залишаться ті воїни, які не повернулися з тієї страшної війни. А тим, хто вижив бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, турботи і тепла від рідних і друзів.

Всім воїнам-афганцям Новгородківщини за мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового обов’язку, було вручено керівництвом району пам’ятні медалі «25 років виводу військ з Афганістану», які було придбано за кошти народного депутата України Олександра Єдіна. Грамотами районної державної адміністрації та районної ради було нагороджено воїнів-інтернаціоналістів, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав.

Учасники художньої самодіяльності району: Олександр Шевченко, Надія Дарій, Ніна Єременко, Оксана Гопак, Світлана Щитко, Андрій Ігнат, Наталія Бурдюк, Анатолій Видайко, Анжела Гопанчук, Маша Танковська виконували музичні номери на тему афганської війни. Вірші про Афган читали Любов Вєтрова та Тетяна Кобільник. Під час концерту-реквієму демонструвався відеопоказ фото афганців та фільмів про страшне лихоліття Афгану.

В Свято-Троїцькій церкві відбулася поминальна панахида за загиблими воїнами під час військових дій в Афганістані та померлими від ран у мирний час. Ми не повинні забути і маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни. Це потрібно для того, щоб не виникали нові «афганістани» і не повторилися для наших людей ніколи.