Відстояв для нас мир і свободу

Сімдесят років відділяє нас від того щасливого травневого ранку – Дня Перемоги. Ніколи не забути нам, якою гіркою ціною було заплачено за визволення народів Європи від німецько-фашистських загарбників, не забути мільйонів тих, хто на фронтах, у партизанських загонах, у тилу кожного дня наближали перемогу.

Сьогодні мова піде про ветерана Великої Вітчизняної війни, учасника бойових дій нашого земляка Василя Сильвестровича Стрижака.

Василь  Сильвестрович Стрижак народився 24 січня 1916 року на Кіровоградщині в селищі Петрове. Навчався в Кривому Розі, після закінчення навчання працював на шахті, в грудні 1938 року був призваний в армію. Коли розпочалася війна, авіабазу, де служив     В. С. Стрижак, евакуювали в Московську область, а з лютого 1942 року Василя Сильвестровича  направили в Тюменське училище.

По закінченню училища – командир взводу в званні молодшого лейтенанта. В березні 1943 року, після проходження курсів у Свердловську, він -  командир стрілецької роти. З жовтня 1943 по березень 1944 воював на другому Білоруському фронті. Визволяв населені пункти, які знаходилися між Смоленськом і Вітебськом.

За час перебування на фронті двічі був поранений. Після другого поранення переніс кілька  операцій: в Москві та Смоленську. Була загроза ампутації ноги, та Василь Сильвестрович не дав згоди – як виявилося, зробив правильно, рана почала загоюватися і стан поліпшився. Лікувався в Кисловодську, після закінчення лікування повернувся в Петрове. Після переїзду в Новгородку працював статистом в Новгородківському райвійськкоматі.

Нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни І ступеня, Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медалями ″За Перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років″ та багатьма іншими.

Ви відстояли для нас мир і свободу, вклали багато мудрості та праці заради відбудови післявоєнного життя. Ви були і залишаєтеся прикладом для юного покоління. Здоров′я Вам, шановний Василю Сильвестровичу, добра, поваги та шани від людей.