Відзначення 200- річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

9 березня виповнилося 200 років з дня народження поета та митця, українського Кобзаря - Т. Г. Шевченка, який є символом нашої держави, її свободи  та незалежності.

Ім’я істинно народного поета Тараса Григоровича Шевченка овіяне славою безсмертя. Щиро шанують пам’ять про великого Кобзаря у бібліотеках Новгородківської ЦБС.

В рамках Шевченківських днів для користувачів організовані книжково-ілюстративні виставки: «Велич Тарасового слова», «Великий син великого народу», «Віч-на-віч з Шевченком – художником», «Нас єднає Шевченкове слово», «Живе у пам'яті Тарас», «Шевченкові твори сяють, як зорі», «Вінок шани Кобзареві», «Книги, лауреати Національної премії ім. Т. Шевченка», «Народився, щоб осяяти Україну».

Цикл заходів «Безсмертне слово Кобзаря» проведено працівниками центральної районної бібліотеки:

В читальному залі бібліотеки для учнів   10 А класу (кл. керівник Притула А. Л.) проведено літературну мандрівку «Історія України в творчості Шевченка». Ведуча заходу розповіла про життєвий та творчий шлях Т.Шевченка. Із цікавістю учні слухали розповідь запрошеної на захід Євдокії Миколаївни Босої – знавця творчості Шевченка. Учні читали вірші Тараса Шевченка «Заповіт», «І виріс я на чужині», «Сон». Захід супроводжувався записом пісень на вірші Шевченка «Садок вишневий коло хати», «Реве та стогне Дніпр широкий», «О думи мої! О славо злая».

Учні 8-А класу Новгородківського НВК  (кл. керівник Москаленко З. В.) взяли участь у літературній вікторині «Життя Тараса Шевченка». Відповідаючи на запитання вікторини учні поповнили та перевірили на практиці свої знання, дізналися багато нового про Шевченка не тільки як про поета, прозаїка, драматурга, а також як про прекрасного художника, гравера, живописця.

На презентацію книги «Шевченківські лауреати 1962 – 2012»   до читального залу ЦРБ завітали учні 9Б класу Новгородківського НВК (кл. керівник Омельченко Т. М.). Учасники заходу дізнались про історію заснування Шевченківської премії, ознайомились з книжковою виставкою «Безсмертне слово Кобзаря» на якій представлялась колекція «Кобзарів» різних років видання.  А також дізнались про пам’ятники Т.Г. Шевченку споруджені на Україні та за її межами.

Працівниками районної бібліотеки для дітей у вітальні РБК проведено огляд літератури «Візьміть у руки Кобзаря» та акцію «Читаємо Шевченка 2014 секунд». Серед учнів 2-4 класів проведено міні анкетування «Мій Шевченко», а серед учнів 5-9 класів проведено анкетування «Шевченко, родина суспільство».

В Митрофанівській сільській бібліотеці бібліотекар І.Григор’єва разом із шкільним бібліотекарем  Л. Ягоденко провела конкурс на  кращого читця поезій Т.Г.Шевченка: «Слово, якому звучати вічно», в якому  взяли участь  учні 7-8 класів. Діти декламували улюблені поезії великого Кобзаря. Переможцями  конкурсу стали учні         7 класу А. Касапенко  та Ю. Майструк.                                 Добре знання творчості поета показали: Ю.Урда, О.Петренко, Л.Стецко, А.Сабов, Е. Самолюк, С.Сміцька, С.Кузьмін, Р.Мовсісян.

Також була проведена літературна вікторина: «Сторінки життя Великого Кобзаря» для учнів 8класу. Діти відповідали на питання пов’язанні з біографією та творчістю Т.Г.Шевченка.     Біля книжково – ілюстративної  виставки: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» бібліотекар І. Григор’єва провела огляд літератури для  учнів школи.

В  Інгуло-Кам`янській сільській бібліотеці-філії була проведена літературна  вікторина «У вінок Кобзареві», аби не просто вшанувати пам'ять поета, але й відчути, як через його твори проходить любов до України, народу, рідної мови, щоб  позмагатися на кращого знавця життя і творчості поета. В вікторині взяли участь: Сокіл Даяна, Рибка Марина, Чугунов Андрій , Кумпан Валентин, Бочарник Андрій, Коваленко Богдан. Під час вікторини  учасники відповідали на запитання з життя і творчості поета, з складів складали рядки поезій Т.Шевченка, розставляли  картки з датами в хронологічній послідовності. Коваленко Богдан отримав приз за краще читання вірша.

Літературно – музичну композицію «Нас єднає Шевченкове слово» проведено Петрокорбівською с/ф спільно із директором СБК Гончаренко Т. В. На заході читачів познайомили з тяжкою долею поета, художника, палкого патріота Т. Г. Шевченка, який з самого дитинства прагнув до навчання, справедливості та волі народу. У виконанні народного аматорського фольклорного ансамблю «Чарівниці» та дитячого «Криниченька – чарівниченька» звучали пісні на слова Т. Г. Шевченка. Завершився захід переглядом цікавої відео – презентації «Край де народився Т. Г. Шевченко».

Під час вікторини «Сторінками життя великого Кобзаря» проведеної у Верблюзькій с/ф №1 присутні не тільки відповідали на запитання, а й завітали у царство мудрого й красивого, правдивого й цінного, доброго й мужнього слова Великого Кобзаря переглядаючи мультимедійну презентацію «Пророк народжений Україною» та книжкову виставку «Єднаймо душі словом Кобзаря».

Учасники літературно – мистецької вітальні «Розмова з Кобзарем», яка відбулася у Новоандріївській с/ф готували малюнки на конкурс за творами Шевченка, читали Шевченкові поезії, слухали розповідь про життєвий та творчий шлях.

В бібліотеках системи проведені літературні свята, години поезії, літературні мандрівки: «Кобзар у нашій оселі», «Пророче чуємо ми слово. Воно про наш бурхливий час», «Жіноча доля в творчості Кобзаря»;   «По життєвих дорогах Великого Кобзаря».

Поповнено новими матеріалами  теки – накопичувачі «П’янке тепло Тарасового слова».