Чари різдвяних мелодій

Якби це не звучало дивно, але українці двічі святкують новий рік – 1 січня – за новим стилем, і 14 січня – за старим.

13 січня за Юліанським календарем – переддень Старого Нового року. В українській традиції – це ще й свято Маланки, яке передує другому святу різдвяного циклу – Василю. Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають - гостини Меланки. Тому у деяких регіонах України сьогодні готують кутю, яку заправляють смальцем. Загалом переддень Старого нового року – це час магії і ворожінь. Тому наші предки у цей день проказували спеціальні замовляння, щоб нива родила, а також щоб збільшувалася і плодилася родина.

Існує повір’я, що після вечері треба обов’язково зайти до сусідів і попросити один в одного прощення за можливу провину, щоб Новий рік зустріти в мирі і злагоді. Також наші предки вірили, що якщо вийти опівночі надвір, то можна почути, як Новий рік проганяє старий. А вже на сам Старий Новий рік – 14 січня українськими оселями ходять хлопчики і засівають зерномНа щастя! На здоров’я! На новий рік!
     13 січня 2020 року працівники та аматори районного будинку культури провели новорічно-різдвяні вітання в колективах, установах та організаціях району ″Віншуєм вас, родинонько″. Самодіяльні артисти завітали також до райдержадміністрації і районної ради, вони щедрували, співали новорічних пісень, "цигани" ворожили, у своїх виступах-привітаннях бажали і здоров′я, і достатку та всіляких гараздів. Добрі господарі: т.в.о.голови райдержадміністрації Сергій Краснюк та голова районної ради Олександр Горбенко подякували артистам та вручили їм різдвяні подарунки.