Відзначення Дня Соборності України в селищі Новгородка

22 січня відзначаємо 101-у річницю проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки, який увійшов в історію як свято національної єдності – День Соборності України, символ споконвічного прагнення українців до возз’єднання у єдиній державі, адже саме суспільна, духовна і територіальна єдність країни є найважливішою умовою для поступу та успіху нашої держави.

З нагоди цього свята в селищі Новгородка відбулися заходи, присвячені цим подіям.

Зокрема, 22 січня 2020 року в селищі Новгородка відбулося покладання квітів до Меморіалу Слави, барельєфів воїнів-інтернаціоналістів, воїнів АТО, пам'ятника Т.Г.Шевченку.

В заході взяли участь т.в.о.голови райдержадміністрації Сергій Краснюк, заступник голови районної ради Віктор Криворучко, селищний голова Олександр Сириця, помічник народного депутата України Олеся Довгого Ніна Грязнова, представники громадських організацій району, педагогічний і учнівський колективи ЗОШ №3, громадськість селища.

Цього ж дня в музеї історії району проведено медіа презентацію "Україна – Соборна, Україна – єдина", діє виставка "Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України" (виставка інформаційно-просвітницьких стендів Українського інституту національної пам’яті), оформлено виставку-хронологію "Майбутня доля мислилась Соборно", на якій використано матеріали фотодокументальної виставки Державного архіву Київської області до 100 річчя Української революції "Український вимір 1917-1921".

22 січня 2020 року у районній бібліотеці для дітей було проведено хронометр пам’яті "Соборна. Вільна. Кольорова" та флешмоб: "Сьогодні День Злуки – візьмемось за руки!". Учасники заходу створили ланцюг єдності та процвітання України. У закладі діяла виставка "Україна єдина! Україна – це ми!".

У центральній районній бібліотеці з 17 по 22 січня 2020 року діяла книжкова виставка "Моя Україна – соборна і вільна", 22 січня 2020 року було проведено годину державності "В єднанні сила і міць держави". Під час заходу працівники закладу провели патріотичну вікторину, організували флешмоб "У єднанні сила", місцеві поети читали власні твори, всі присутні переглянули тематичний відеофільм та книжково-ілюстративну виставку.

В усіх загальноосвітніх закладах району з нагоди цієї дати відбулися тематичні заходи про історію творення Української держави, інформаційні години, зустрічі з військовослужбовцями, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, волонтерами, громадськими активістами.