Великій Перемозі присвячується

Дай Боже ніколи нам війни не знати

Працівниками районної бібліотеки для дітей Новгородківської ЦБС  для користувачів-дітей 5 Б класу Новгородківського НВК№1 (класний керівник Черкас І. В.) проведено зустріч-спогад «Дай Боже ніколи нам війни не знати». Під час заходу діти ознайомилися з матеріалами виставки-пам’яті «Шляхами мужності та слави», переглянули відеофільм «Великій Перемозі присвячуємо…», створеного працівниками дитячої бібліотеки. На зустріч було запрошено очевидців, дітей Великої Вітчизняної війни подружжя Остаповців  Євгенія Макаровича  та  Олександру Юхимівну. Вони не лише поділилися спогадами про ті страшні часи, але й заспівали пісні «Стареем, стареем, но мы не жалеем», «Пісня про Родину», адже це подружжя є активним учасником  хору «Ветеран» районного будинку культури. Всі учасники заходу поклали квіти до братської могили та вшанували пам'ять полеглих воїнів хвилиною мовчання.  Життя родини Остаповців є гідним прикладом наслідування для підростаючого покоління.

До обеліска я в задумі стану

Минають роки, відлітають у вічність. Все далі відходять грізні та  важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя за визволення своєї країни і наближував світлий День Перемоги.

В музеї історії  району для учнів Новгородківського навчально-виховного комплексу та умовно засуджених відбулися тематичні екскурсії «Новгородківщина в роки Великої Вітчизняної війни».  Для учнів 4 А (класний керівник Коршенко С.В.) та 4 Б (класний керівник Перепічай М.С.)  Новгородківського НВК проведено уроки пам’яті «До обеліска я в задумі стану»  з покладанням квітів до братської могили та вшанування полеглих визволителів хвилиною мовчання.

Священна пам’ять  Перемоги

З метою виховання у людей патріотичних та національних почуттів, поваги до героїзму, доблесті та шанобливого ставлення до людей похилого віку, учасників Великої Вітчизняної війни, для осіб даної категорії 5 травня спеціалістом Новгородківського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сегедою Н.А. спільно з інспектором Новгородківської кримінально-виконавчої інспекції Малютою Н.В. та оперуповноваженим КМСД Мосіюком М.М. для підоблікових засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, з нагоди відзначення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. був проведений захід та організована екскурсія в Новгородківський музей історії району, де вони мали змогу ознайомитись та переглянути виставкові матеріали, які розповідають про історію  перемоги радянського народу в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками.

Благодійний концерт для ветеранів

У переддень світлого свята Великої перемоги народний самодіяльний хоровий колектив «Ветеран» районного будинку культури (керівник М. Кузьменко) вже традиційно дав благодійний концерт для пацієнтів обласного госпіталю для ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Концертна програма була різнопланова: звучали воєнні, народні та авторські пісні у виконанні вокальних ансамблів «Осокори», «Волошка», солістів Василя Гринька, Михайла Довженка. Авторські вірші читали Іван Орел, Василь Ященко, гумор — Олена Петрова і Галина Мамалат.

Від учасників хорового колективу адміністрації госпіталю вручено коровай. Глядачі та персонал обласного госпіталю висловили щиру вдячність аматорському колективу «Ветеран» та запрошували їх знову завітати з концертом до них.

Відділ культури, туризму та культурної спадщини РДА і учасники народного аматорського хору «Ветеран» вдячні за підтримку в організації поїздки до обласного госпіталю першому заступнику голови РДА С. Г. Стьожці та директору гранкар’єру Г. В. Болілому.