75-та річниця закінчення Другої світової війни

2 вересня у світі  відзначається 75-та річниця закінчення Другої світової війни.

Статтею І Закону України „Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років” визначено, що шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.

Український народ зробив вагомий внесок у перемогу над нацизмом. Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту. У ході війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.

2 вересня у населених пунктах нашої держави відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань загиблих учасників Другої світової війни.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.