Трагічні сторінки Голокосту

Сьогодні 79-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту - масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинених нацистами у 1941-1943 роках.

29-30 вересня 1941 року розпочалися масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, учасників українського націоналістичного руху опору та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».

Це трагедія не національного, а світового масштабу. В Україні вона вшановується на державному рівні. Адже сьогодні ми формуємо суспільство та будуємо державу, в яких немає місця проявам ворожнечі на расовому чи національному ґрунті, ідеології насильства та нетерпимості. І ми не допустимо повернення у страшне минуле, де цінність людського життя спотворюється у руках агресорів та диктаторів.

Бережімо вічну пам'ять про невинних.

Ніколи знову.

Голова районної

державної адміністрації                                   Олександр АНТОНЕНКО

Голова