Споживчий ринок району

18 липня 2014 року заступником голови районної державної адміністрації Тетяною Акусок та районною робочою групою по координації та контролю ситуації на споживчому ринку району проведено обстеження торгівельної мережі щодо забезпечення жителів району продовольчими товарами та овочами.

В ході проведення обстеження виявлено, що всі торгові заклади району працюють в звичному режимі, продовольчими товарами забезпечуються в повному обсязі.

В реалізації наявні овочі: картопля по ціні 4,5 грн/кг; капуста - 2,3 грн./кг; помідори - 4,0грн./кг, буряк - 3,0 грн./кг, які  виростили  приватні підприємці району Станіслав  Паливода, Володимир Мороз; морква - 3,5 грн./кг та   огірки - 6,0 грн./кг, вирощені виробниками Кіровоградської області; перець - 4,5 грн./кг, цибуля - 3,0 грн./кг  з Херсонської області; кавун, диня, персики  з Херсонської області; сливи  з Нікополя; малина  з Кіровоградської області; смородина з Волині.

Торгові надбавки на овочеву продукцію, включаючи транспортні витрати, становлять 10-15 %.

На ринку селища  Новгородка постійно реалізується олія, яку виробляє приватний підприємець Валерій Лозовий в магазинах реалізується цукор виробників Кіровоградщини.

В соціальному магазині районного споживчого товариства "Прометей" та соціальному відділі магазину "Оксана" села Куцівка в безперебійному продажу є борошно, макаронні вироби, цукор, крупи, олія.

В ході обстеження в продовольчих магазинах в реалізації наявна сіль, ажіотажного попиту на неї немає.

В торгових закладах реалізуються продовольчі товари Кіровоградських  виробників "Королівський смак" (олія, майонези, гірчиця, оцет, соуси); "Сонола" (олія);  крупи - ПП Чубенко, Добровеличківка, ПП Білко; макаронні вироби - Київська область; вода – Новомиргород; овочі - с. Калинівка Кіровоградської області; молочні продукти виробників Хмельницької області.

Торгівельні надбавки на продукти харчування, крім продовольчих товарів, на які здійснюється державне регулювання цін, не перевищують   20 %.

В ході перевірки діяльності  споживчого ринку встановлено, що стихійна   торгівля  м’ясними та ковбасними виробами, рибною та молочною продукцією поза  стаціонарними закладами торгівлі не здійснюється.