Виконав свій громадянський обов’язок з честю

В народі говорять, що коли народжується людина — на небі спалахує нова зірка; коли вона покидає цей світ — ця зірка згасає. Передчасно згасла зірка життя нашого земляка, доброго сина і брата, коханого чоловіка, гарного товариша, однокласника, справжнього патріота і вірного сина своєї Батьківщини Василя Васильовича Новака.

Новак Василь Васильович народився 31 травня 1985 року в селищі Новгородка. Закінчив 9 класів Новгородківської ЗШ №1. У 2000 році вступив до Криворізького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Закінчивши його, вступив до Харківського інституту танкових військ, який успішно закінчив у 2007 році. Відповідно до розподілу, прибув нести службу до військової частини А0666 в селище Чорноморське Одеської області, де займав посаду заступника командира І-ї роти з озброєння. З перших днів бойових дій  на передовій. 16 липня 2014 року під час мінометного обстрілу позицій АТО та штурму блокпосту біля села Маринівка Донецької області героїчно загинув.

У неділю, 14 вересня 2014 року, провести в останню дорогу Василя Новака прийшла майже вся громада селища. З щирими словами співчуття до батьків, рідних та близьких звернулися заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук, селищний голова Олександр Сириця. Вони відмітили, що, вболіваючи за свою Батьківщину, за рідну Новгородку, за своїх рідних  всім серцем і думками, капітан української армії Василь Васильович Новак ціною власного життя з честю виконав свій громадянський обов’язок.

Похоронили Василя Новака з військовими почестями під військовий салют на рідній новгородківській землі, а його душа знайшла спокій у небесній армії. Пам’ять про воїна-героя, доброго і щирого молодого чоловіка Василя Васильовича Новака житиме вічно у пам’яті односельців.