Рятувальник – професія героїчна

Встановлення професійного свята саме 17 вересня свідчить про визнання державою важливості справи, якою займаються рятувальники. Це висока оцінка добрих справ, що виконуються рятівниками. На сьогоднішній день в районі створено 2 підрозділи – це Новгородківський районний сектор управління ДСНС України в області та Державна пожежно-рятувальна частина. Штат сектору складає 4 чоловіки, штат ДПРЧ-27 налічує 31 чоловік, це 26 осіб атестованого складу та 5 вільнонайманих працівників, некомплект складає 1 особа (начальник караулу). Діяльність підрозділів протягом року була спрямована на забезпечення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру, їх запобігання і вчасного реагування, подальшого розвитку матеріальної бази, поліпшення умов несення служби особовим складом і належної організації соціального захисту особового складу.

Станом на 17 вересня 2014 року на території Новгородківського району виникло 35 надзвичайних подій, серед яких 27 пожеж, 2 випадки виявлення застарілих боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни, 1 випадок необережного поводження на воді та 5 іншого характеру.

З метою відпрацювання злагодженості дій чергових караулів під час виконання аварійно-рятувальних робіт постійно проводяться тактичні навчання на потенційно небезпечних об’єктах району, нічні перевірочні заняття та відпрацювання нормативів з особовим складом чергових караулів.

Завдяки хорошій службовій та професійній підготовці особового складу Новгородківського РС та ДПРЧ-27 ДСНС України в області за результатами оцінювання підрозділи відмічаються з кращого боку.

За результатами роботи з найкращого боку проявили себе начальник ДПРЧ-27 Валентин Дорошко, начальник караулів ДПРЧ-27 Жан Єнакі, Роман Явдощук, командири відділень Олексій Фаловський, Василь Куземчак, Євген Карпець, Валерій Троян, пожежні-рятувальники Вадим Губренко, Олександр Хорощак, Юрій Писаренко, диспетчери Інна Самарська, Ніна Ковальчук, водії Леонід Салогуб та Сергій Лавріненко.

У цей святковий день приїхали поздоровити рятувальників Новгородківщини та ветеранів-рятувальників голова районної ради Олександр Горбенко та перший заступник голови райдержадміністрації Станіслав Стьожка. Колективу ДПРЧ- 27 було вручено Почесну грамоту районної державної адміністрації і районної ради з грошовою винагородою.