Відбулося чергове засідання Вищої Народної Школи

У вересні слухачі Народної школи зібралися  разом у читальному залі центральної районної бібліотеки. Це люди із різними поглядами на життя, різними переконаннями, але об’єднує  їх те, що вони живуть в нашій рідній країні Україні, люблять свій край, пам’ятають його історію, шанують  пам’ять пращурів. Вони патріоти своєї держави, доброзичливі, допитливі, життєлюбні і прагнуть щоб і надалі їхнє життя було цікавим та змістовним. Недарма їх девіз " Освіта протягом всього життя".

Третій рік поспіль переступають поріг бібліотеки слухачі Вищої Народної школи: Володимир Ткачук, Галина Черкас,  Наталія  Третяк, Валентина Улюкаєва,  Валентина  Горощак, Галина Гопак, Раїса Бондаренко, Агунік Акопян, Тамара Косяченко, Іван Орел, Катерина Шкварько.

Сьогодні в колектив Народної Школи влилися нові слухачі: Галина Мамалат та Олександра Остаповець. Відкрилися заняття привітаннями присутніх з початком роботи школи, згадали і продовжили добру традицію поздоровлення на честь днів народження.  Також було відзначено подякою центральної районної бібліотеки Черкас Галину, слухачку ВНШ, яка активно співпрацювала у підготовці та оформленні виставки декоративно-вжиткового мистецтва "Людська стежина вишитий рушник", та виставки вишитих картин "Світ моїх захоплень".

Провідним бібліотекарем Світланою Заставою була проведена презентація виставки декоративно-вжиткового мистецтва  "Вишивала рушники на щастя і долю".

Не залишились байдужими слухачі ВНШ до трагічних подій, що відбуваються на сході країни.  Іван Орел присвятив свої поетичні рядки воїнам, що захищають  територіальну  цілісність кордонів нашої держави, та закликав всіх бути сильними, мужніми та любити Україну.

А бібліограф Катерина Крижановська провела огляд біля тематичного кутка "Україна сьогодні: герої нашого часу" та представила фотовиставку "Герої не вмирають" присвячену учасникам бойових  дій, які загинули під час АТО в Донецькій та Луганській областях. Бібліотекар читального залу Людмила Гонтар провела перегляд літератури українських письменників, ювілейні дати яких відзначаються у вересні.

Чергове заняття слухачів Вищої Народної школи відбулося 17 вересня 2014 року.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування   Світлана Застава розповіла про те, що на протязі тижня ЦРБ проводить вуличну акцію для молоді «За життя без  сміття», метою якої є об’єднання зусиль ЦРБ учнівської молоді, громадських організацій та спрямовану на поліпшення екологічної ситуації в селищі, формування нового природоохоронного менталітету, підвищення рівня екологічної освіти та культури, привернення уваги молоді до проблем збереження навколишнього середовища, виховання почуття відповідальності за природу.

Бібліотекар читального залу Людмила Гонтар перегорнула літературний вересневий календар і провела бібліографічний огляд літератури "Письменники – ювіляри", де познайомила з  життєвим та творчим шляхом М.Коцюбинського, якому 17 вересня  виповнилося 150 років від  дня  народження та про творчий доробок Д.Павличка, який відзначатиме свій    85-річний ювілей 28 вересня.

Подальша програма заняття була присвячена "Дню українського кіно", який згідно Указу Президента України відзначається  щорічно у другу суботу вересня. Бібліограф Катерина Крижановська розповіла присутнім про історію виникнення кіно та про історію виникнення та розвитку українського кінематографа і провела перегляд літератури біля книжкової виставки "Українське кіно – перлина національної культури", в ході якого учасники дізнались про життєвий та творчий шлях творців у галузі кінематографії таких як: О.Довженко, М.Гроссман, Л.Биков, Б.Ступка, В.Заклунна- Мироненко, І.Миколайчук, про цікаві епізоди їхнього життя, згадала відомі всім кінофільми, в яких вони знімались.

Валентина  Григор продовжила розповідь про  сучасне кіно в Україні, де порушуються злободенні теми про життя підлітків, та про фільми, які скоро будуть представлені увазі українського глядача.

Після цього всі учасники заходу відвідали актовий зал районного будинку культури та переглянули український художній фільм "Іван Сила" - режисера Віктора Андрієнка.