ІІІ Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль

Вже втретє було проведено на Кіровоградщині Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль, метою якого є підвищення туристичного іміджу та сприяння розвитку музейної справи й туризму в області, зміцнення міжрегіональних контактів між представниками туристичної сфери.

20 вересня 2014 року на Театральній площі біля Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького гостей та учасників фестивалю привітали голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук.

В програмі фестивалю серед музейних закладів та представників туристичної галузі були проведені конкурси презентацій туристичних маршрутів «Мандрівка рідним краєм», музейних видань туристично-краєзнавчого спрямування «На згадку з любов’ю», сувенірної продукції «Від щирого серця», міні-виставок «Музейні перлини Кіровоградщини». Також в рамках проведення фестивалю діяла міжрегіональна туристична виставка «Кіровоградщина запрошує 2014».

Делегація Новгородківського району на чолі з першим заступником голови  райдержадміністрації  Станіславом Стьожкою представила музейний та туристичний потенціал Новгородківщини. Кожен район презентував своє «Восьме Диво Світу». «Диво» Новгородківського району – його талановиті люди: Лариса Зоріна, Ігор Вишніченко, Галина Гопак, Сергій Ковальчук, Сергій Черкас, Надія Брейткрейц, Ірина Костянецька, Світлана Гребень, Тетяна Пруцька, творчість яких була представлена у виставковому наметі.

Про можливості відпочинку у сфері сільського зеленого туризму в нашому краї жителів та гостей обласного центру познайомила господиня сільської зеленої садиби «Біля ставу» (с. Вершино-Кам’янка) - Алла Іваник. Туристично-рекреаційний потенціал району на виставці-ярмарці був представлений рекламною друкованою продукцією музею історії району: буклетами, путівниками, туристичними маршрутами.

Музей історії Новгородківського району також експонував міні-виставку «Археологічне минуле Новгородківщини», яка познайомила відвідувачів з археологічними розкопкам, що проводились в нашому районі в 2013 році.

На урочистому закритті фестивалю відбулось нагородження та вручення дипломів учасникам та переможцям конкурсів ІІІ Центрально-Українського музейно-туристичного фестивалю. Відділ культури, туризму та культурної спадщини Новгородківської райдержадміністрації (начальник відділу Л.Бойко) було відзначено дипломом за активну участь у проведенні фестивалю.

В конкурсі сувенірної продукції «Від щирого серця» майстер з художньої ковки Ковальчук Сергій зайняв І місце.

Крім того під час підведення підсумків фестивалю відбулось нагородження переможців обласного конкурсу «Кращий музейний заклад Кіровоградщини», який проходив протягом 2013-2014 років.

В номінації «Музей без кордонів» музей історії Новгородківського району (директор О.Кудіна)  за проект «Самоцвіти степового краю», зайняв І місце та був нагороджений дипломом переможця та ювілейним виданням до 75-річчя Кіровоградської області «Кіровоградщина у дзеркалі часу».

Відділ культури, туризму та культурної спадщини Новгородківської райдержадміністрації та музей історії району висловлює слова вдячності голові райдержадміністрації Кочерзі Андрію Леонідовичу, першому заступнику голови райдержадміністрації Стьожці Станіславу Георгійовичу, голові Новоандріївської сільської ради Братухіну Володимиру Івановичу, одноосібнику с. Вершино-Кам’янка Іванику Віктору Андрійовичу та майстрам району за допомогу та підтримку в організації заходу.