ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ

Відповідно до абзацу першого, абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи – підприємці (крім фізичних осіб підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства нараховують єдиний внесок на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (зазначені зміни внесені Законами № 1774-VIII від 06.12.2016 року, №2148-VIII від 03.10.2017 року).

Отже, якщо фізична особа підприємець не отримувала доходи протягом 2017,    І-ІІІ кварталу 2018 року, не визначала базу нарахування єдиного внеску самостійно та, відповідно, не сплачувала внески в розмірі, не меншому за мінімальний, то така особа станом на 01.10.2018 року має заборгованість в сумі 15819,54 грн ((704,00 х 12 міс. 2017 року = 8448,0 грн) + (819,06 х 9 міс. 2018 року = 7371,54 грн)).

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Отже, за відсутності сплати страхових внесків застрахована особа втрачає страховий стаж та інші соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством.

Враховуючи вищенаведене, рекомендуємо з питань обчислення і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, погашення існуючої заборгованості, припинення підприємницької діяльності, тощо звертатись до органів Державної фіскальної служби на відповідній території.

Заступник начальника управління –

начальник відділу забезпечення

наповнення бюджету фінансово-

економічного управління