Працевлаштування як важлива складова ресоціалізації засуджених

Днями відбулася робоча зустріч старшого інспектора Новгородківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Олександра Мартинюка з директором Новгородківської районної філії обласного центру зайнятості Володимиром Ніколаєнком.

Розуміючи важливість зайнятості засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі таосіб, які звільняються з місць позбавлення волі, та у процесі їхньої соціальної реабілітації, сторони розглянули перспективу продовження спільної роботи щодо надання допомоги та підтримки засуджених, а також можливості розв'язання проблемних питань щодо впровадження елементів пенітенціарної пробації.

Основна мета роботи з цією категорією громадян – виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання повторної злочинності, допомога в усвідомленні і виправленні зроблених ними помилок, пошук шляхів та методів їх подолання. Особливе значення у їхній соціалізації займає їхня зайнятість.

Володимир Ніколаєнко підкреслив, що кожна особа, яка звертається до служби зайнятості за допомогою у пошуку роботи, має можливість безкоштовно отримати повний комплекс соціальних послуг, передбачених законодавством про зайнятість населення. Також директор філіїпоінформував про нові підходи у наданні послуг клієнтам, нові електронні сервіси служби зайнятості, що створені для зручності та розширення можливостей самообслуговування громадян.

Світлана Харитонова

Новгородківський РС філії Центру пробації в Кіровоградській області