A- A A+

Прогнозування ринку праці: визначаємо перспективну потреби у робочій силі

Одним із напрямків роботи державної служби зайнятості є взаємодія з роботодавцями з питань визначення поточної та перспективної потреби у робочій силі, професійного навчання населення та укомплектування вільних робочих місць.

Визначення поточної потреби здійснюється на підставі інформації про попит на робочу силу, що подається до державної служби зайнятості за формою звітності № 3-ПН.

Детальніше: Прогнозування ринку праці: визначаємо перспективну потреби у робочій силі

Завітайте на нашу сторінку у Facebook. Ми чекаємо на ваші лайки!

Усім добре відомо, що чисельність користувачів мережі Facebook стрімко зростає, а досвід використання його можливостей вказує на ефективність цієї соціальної мережі.

Тож, яким чином служба зайнятості використовує соціальну мережу Facebook? Для служби зайнятості це потужний канал для налагодження комунікацій з громадськістю, студентською та учнівською молоддю, шукачами роботи, безробітними, роботодавцями та іншими соціальними партнерами.

На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості публікується пізнавальний та інформативний контент, що є актуальним для тієї чи іншої цільової аудиторії. Це публікації про ситуацію на ринку праці, актуальні вакансії та рівень оплати праці за ними, анонси щодо організації професійного навчання за професіями, що затребувані на ринку праці, а також корисні поради щодо пошуку роботи, вибору професій, складання резюме та роз'яснення чинного законодавства, що регулює сферу зайнятості.

Детальніше: Завітайте на нашу сторінку у Facebook. Ми чекаємо на ваші лайки!

У чому полягають переваги офіційного працевлаштування працівників для власників бізнесу?

Маєте власний бізнес? Укладаючи трудові договори з працівниками, ви отримуєте безліч переваг: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців, виходити на нові ринки та чесно конкурувати за якістю послуг і ціною.

 Краща продуктивність праці

Задекларовані працівники задоволені та мотивовані. Вони працюють краще, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники.

Детальніше: У чому полягають переваги офіційного працевлаштування працівників для власників бізнесу?

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно отримати професію продавця Стань працівником торгівельної галузі за сприяння служби зайнятості Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно навчитись мистецтву торгівлі

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у продавцях. Роботодавці області потребують понад 20 працівників за професіями продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, продавець-консультант.

Якщо Ви хочете працювати за даною професією, але у Вас немає відповідного фаху – служба зайнятості готова Вам допомогти.

Улютому поточного року Кіровоградський обласний центр зайнятості має можливість навчити безробітних громадян професіями«Продавець продовольчих товарів» та «Продавець з лотка на ринку».

Детальніше: Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно отримати професію продавця Стань працівником...

Онлайн-ресурси служби зайнятості: робота у декілька кліків «Електронна» служба зайнятості: знайдіть роботу не виходячи з дому

Ви шукаєте роботу і потребуєте інформації у сфері зайнятості населення? Скористайтеся інтернет-ресурсами державної служби зайнятості, яка має найбільшу базу можливостей!

Державна служба зайнятості – сучасна сервісна установа, яка має свій сайт, сторінку у соціальній мережі Facebook та канал на Youtube. Ці ресурси є потужним інструментом як для пошуку роботичи навчання, так і для професійного розвитку і вдосконалення.

Детальніше: Онлайн-ресурси служби зайнятості: робота у декілька кліків «Електронна» служба зайнятості:...

Легальна зайнятість: можливість чи обмеження?

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться? Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, людина, яка працює,матиме:

Детальніше: Легальна зайнятість: можливість чи обмеження?

У яких районах Кіровоградщини найбільше вакансій?

Середній розмір заробітної плати у вакансіях станом на 25.01.2021 року становить 7877,5 грн. У 60,25% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної. Станом на 29.01.2021 р. у базі вакансій зареєстровано 1115 вакансій.

Серед районів Кіровоградщини найбільша кількість вакансій зареєстрована у Кропивницькому районі – 348 одиниць.

За іншими районами кількість вакансій розподілилась наступним чином:

Детальніше: У яких районах Кіровоградщини найбільше вакансій?

5 особливостей регулювання праці керівників

Серед усіх категорій працівників керівники заслуговують особливої уваги. Вони ухвалюють важливі управлінські рішення та уповноважені врегульовувати кадрові питання. Знання трудових прав і обов’язків керівників є запорукою злагодженого функціонування підприємства та дотримання інтересів усіх членів трудових колективів. На топ-менеджерів поширюються всі основні трудові гарантії, хоча специфіка їх діяльності зумовлює певні винятки і доповнення. Державний центр зайнятості звертає увагу на 5 нюансів регулювання праці керівників підприємств, установ і організацій.

1) Допускається укладення з керівниками контракту або цивільно-правового договору.

Детальніше: 5 особливостей регулювання праці керівників

Які правові наслідки виникають для безробітного у разі його нелегального працевлаштування? Нелегальне працевлаштування: правові наслідки та відповідальність

Порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація безробітного припиняється з початку зайнятості особи. Під такою зайнятістю мається на увазі, зокрема, працевлаштування за наймом на умовах трудового договору, укладення цивільно-правового договору про виконання робіт чи надання послуг. Реєстрація безробітного припиняється також у разі встановлення факту виконання ним оплачуваної роботи чи надання послуг.

Оптимальним, при працевлаштуванні безробітного, є повідомлення ним безпосередньо центру зайнятості про такий факт. Якщо безробітний працевлаштований за направленням центру зайнятості, він подає корінець такого направлення, заповнений роботодавцем. Якщо безробітний працевлаштувався самостійно, він повідомляє про це кар’єрного радника та подає заяву про припинення реєстрації. При цьому вносяться записи до його трудової книжки про припинення виплати допомоги по безробіттю, у разі якщо така виплата ще не закінчилась.

Детальніше: Які правові наслідки виникають для безробітного у разі його нелегального працевлаштування? ...

У роботодавців Кіровоградщини залишилось 2 дні для подачі звітупро зайнятість громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2020 рік

До уваги роботодавців! Залишилось 2 дні для подачі звіту про працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2020 рік

Шановні роботодавці!

Не зайвим буде нагадати, що до 01 лютого юридичні особи з чисельністю штатних працівників від 8-ми мають подати Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2020 рік.

Наступного понеділка – 01 лютого 2021 року – останній день подачі Інформації.

Детальніше: У роботодавців Кіровоградщини залишилось 2 дні для подачі звітупро зайнятість громадян, які мають...