A- A A+

Чи можуть вивільнювані особи передпенсійного та пенсійного віку шукати роботу за сприянням державної служби зайнятості?

Так, можуть.

ДСЗ допомагає в пошуку роботи шукачам роботи будь-яких вікових категорій. Звертаємо увагу, що законодавство про зайнятість населення передбачає встановлення 5% квоти робочих місць на підприємствах для певних категорій громадян, у тому числі і осіб передпенсійного віку. В даному випадку для осіб, яким до пенсії залишилось 10 і менше років. Квота встановлюється на підприємствах з чисельністю працюючих понад 20 осіб. А на підприємствах з чисельністю працюючих від 8 до 20 осіб встановлюється цільова квота у розмірі не менше однієї особи саме для передпенсійників.

Детальніше: Чи можуть вивільнювані особи передпенсійного та пенсійного віку шукати роботу за сприянням...

Чи можуть попереджені про вивільнення особи шукати роботу за сприянням державної служби зайнятості не очікуючи безпосередньо дати вивільнення?

Будь-яка особа, яка бажає працювати, може користуватись соціальними послугами ДСЗ. Це стосується і осіб, які попереджені про вивільнення. Зрозуміло, що і працівники РДА, гранична чисельність яких зменшена в минулому році, можуть шукати роботу не очікуючи моменту вивільнення.

Інформацію щодо наявності вакансій можливо отримати декількома шляхами.

Одним із варіантів пошуку вакансій є безпосереднє звернення до ЦЗ. В період попередження громадяни можуть відвідувати ЦЗ та ознайомлюватись з вакансіями, що вільно розміщені на стендах. Або ж громадяни можуть користуватись послугами кар’єрних радників і отримувати консультаційні послуги чи послуги з підбору підходящої роботи шляхом здійснення їх обліку. Статус безробітного при цьому не надається і зрозуміло, що ДБ не призначається.

Детальніше: Чи можуть попереджені про вивільнення особи шукати роботу за сприянням державної служби...

Чи передбачені для певних категорій вивільнюваних осіб додаткові гарантії щодо їх зайнятості, чи «всі рівні перед вивільненням»?

При вивільненні працівників керівники установ та організацій, а також кадровики мають враховувати норми законодавства про працю, що гарантують певні права.

Так, обов’язково має враховуватись, що окремі категорії працівників мають переважне право залишення на роботі при реорганізації, а деякі категорії працівників взагалі убезпечені від вивільнення, окрім випадків ліквідації підприємств чи установ.

Так, убезпечені від вивільнення, крім ліквідації установи, вагітні жінки, жінки, які мають дітей віком до трьох років, одинокі матері. Але при цьому роботодавець має вживати заходи щодо вирішення питань зайнятості таких категорій громадян.

Детальніше: Чи передбачені для певних категорій вивільнюваних осіб додаткові гарантії щодо їх зайнятості, чи...

Чи сприяє державна служба зайнятості підприємницькій діяльності вивільнюваних осіб?

Сприяння підприємницькій діяльності вивільнених осіб проводиться по двом напрямкам роботи.

Перше, це надання консультацій з питань провадження підприємницької діяльності.

Друге – це виплата допомоги по безробіттю одноразово.

Зареєстрований безробітний, що є застрахованою особою і який отримує допомогу по безробіттю, має право на її отримання одноразово для організації підприємницької діяльності.

Детальніше: Чи сприяє державна служба зайнятості підприємницькій діяльності вивільнюваних осіб?

Які документи подаються до центру зайнятості для реєстрації як безробітного?

Для надання статусу безробітного, особа подає до ЦЗ заяву встановленого зразка та пред’являє:

           паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

           довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

            трудову книжку;

            документ про освіту.

Кар’єрним радником з особою, яка шукає роботу, укладається індивідуальний план надання послуг, а з безробітними – індивідуальний план працевлаштування.

Детальніше: Які документи подаються до центру зайнятості для реєстрації як безробітного?

Які соціальні послуги можуть отримати вивільнювані особи в державній службі зайнятості?

Головною метою звернення особи до ДСЗ має бути пошук роботи. Цей пошук може стосуватись як постійного робочого місця, так і тимчасового працевлаштування.

При вирішенні питань працевлаштування, в залежності від наявної у безробітного професії, вмінь та навичок, особі може пропонуватись проходження професійної підготовки чи підвищення кваліфікації.

Навчання проводиться для самозайнятості або під замовлення роботодавця. Необхідно враховувати, що якщо особа має спеціальність незатребувану на ринку праці, але не має заявок від роботодавців, зміна спеціальності за сприянням ЦЗ не здійснюється.

Детальніше: Які соціальні послуги можуть отримати вивільнювані особи в державній службі зайнятості?

Які умови призначення допомоги по безробіттю для вивільнюваних осіб?

Розмір допомоги по безробіттюдля вивільнених осіб по пункту 1 частини 1 статті 40 КЗпП залежить від тривалості страхового стажу за рік до реєстрації в ЦЗ, загальної тривалості страхового стажу та від розміру заробітної плати особи.

Тривалість виплати допомоги по безробіттю обмежується 360 календарними днями, а для осіб передпенсійного віку – 720 днями.

Розмір допомоги по безробіттю не може бути нижчим 610 грн та вищим 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Такий прожитковий мінімум з 01 січня складає 2102 грн, відповідно верхнє обмеження розміру допомоги по безробіттюскладає 8408 грн.

Детальніше: Які умови призначення допомоги по безробіттю для вивільнюваних осіб?

На Кіровоградщини демобілізований військовослужбовець зайнявся бджільництвом Євгеній Біденко: «Бджолиний бізнес – це наша сімейна традиція» В Олександрії атовець відкрив бджолиний бізнес

Для декого бджільництво – це професія, для інших – захоплення та додаткове джерело доходу. А для петрівчанина Євгенія Біденка – це не тільки добра сімейна традиція, а ще й ціла життєва історія. Ідея започаткування власного бізнесу виникла під час перебування у зоні проведення АТО/ООС.

Патріотичні переконання двадцятирічного юнака спонукали Євгенія підписати контракт на проходження військової служби. Добросовісно та гідно ніс Євгеній військову службу у сухопутних військах ЗСУ, а з листопада 2017 року 2 роки захищав територіальну цілісність нашої держави у зоні проведення АТО/ООС на посаді «водій бронетранспортера».

Детальніше: На Кіровоградщини демобілізований військовослужбовець зайнявся бджільництвом Євгеній Біденко:...

Мистецтву кухарської справи навчать у Рівному Безробітним Кіровоградщини пропонують стати шеф-кухарями Стань шеф-кухарем за підтримки служби зайнятості

16 січня поточного року на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стартує навчанняза професією «кухар». Курс навчання триватиме 5,9 місяців.

Професія кухар є затребуваною на ринку праці України. Дана професія надає можливість започаткувати власну справу: відкривати кафе, піцерію, кафетерій, міні-бар, ресторан та ін., адже люди залюбки відвідують ті заклади харчування, де привітно зустрічають, смачно годують, де вони відчувають затишок та увагу. Тому в такому закладі завжди буде людно, а його господар – кухар-майстер, матиме постійний прибуток та моральне задоволення. Умовами до направлення на навчання є:

Детальніше: Мистецтву кухарської справи навчать у Рівному Безробітним Кіровоградщини пропонують стати...

Майже 13 тисяч мешканців Кіровоградщини знайшли торік роботу за сприяння служби зайнятості

За сприяння служби зайнятості у 2019 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано майже 12,8 тис. безробітних громадян.

Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 31,8%. Також було працевлаштовано 8,2 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характерумайже 9,3 тис. осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 23,0%.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 5,1 тис. осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 12,8%.

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості