A- A A+

До уваги людей з інвалідністю

В рамках Декади зайнятості для людей з інвалідністю та з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю 3 грудня 2018 року в Новгородківській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся Круглий стіл для осіб з інвалідністю за участю представників соціальних партнерів та роботодавців.

Під час заходу відвідувачі отримали інформацію про послуги служби зайнятості, професійне навчання в центрах професійно-технічної освіти ДСЗ та Центрах професійної реабілітації інвалідів, можливість отримання професійних консультацій, а також соціальні послуги для осіб даної категорії. Проходила демострація соціальних роликів.

Онлайн профорієнтація від служби зайнятості

Послуги служби зайнятості стають ще доступнішими. Якщо Ви плануєте свій професійний шлях або не можете визначитися з вибором професії, у нагоді стане онлайн-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри.

Створена вона з метою безкоштовного надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі, тобто без відвідування центру зайнятості. Скористатися нею може кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначенні схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей та навичок.

Детальніше: Онлайн профорієнтація від служби зайнятості

Офіційне працевлаштування - захист працюючого

З метою підвищення обізнаності шукачів роботи про негативні наслідки неофіційного працевлаштування в центрах зайнятості проводяться профінформаційні семінари для безробітних громадян.

Із початку року фахівцями Новгородківської районної філії Кіровоградського ОЦЗ проведено 11 семінарів на тему «Легальна зайнятість», участь у яких взяли 182 безробітних.

Тіньова зайнятість створює безліч загроз для держави, для суспільства, та найбільше для самих працівників.

Детальніше: Офіційне працевлаштування - захист працюючого

БЕЗРОБІТНИМ КІРОВОГРАДЩИНИ ЗБІЛЬШАТЬ РОЗМІР ДОПОМОГИ

Відповідно до норм чинного законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття застраховані особи (особи, які сплачували самостійно або за них сплачувався роботодавцем єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) мають право на допомогу по безробіттю.

Таке ж право має молодь (особи віком до 35 років), яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійних чи вищих навчальних закладах, звільнилась із строкової військової служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце (у разі реєстрації як безробітної особи).

Тривалість та розмір допомоги по безробіттю залежать від декількох чинників, серед яких і причина звільнення з останнього місця роботи, і тривалість страхового стажу в цілому та за 12 місяців до реєстрації як безробітного, і розмір заробітної плати.

Детальніше: БЕЗРОБІТНИМ КІРОВОГРАДЩИНИ ЗБІЛЬШАТЬ РОЗМІР ДОПОМОГИ

КИПИТЬ РОБОТА У НОВГОРОДКІВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ФІЛІЇ КІРОВОГРАДСЬКОГО ОЦЗ

Суттєві зміни відбулися в службі зайнятості. Районний центр зайнятості реорганізований у філію Кіровоградського обласного центру зайнятості. Що ж змінилося, окрім назви?

Відтепер фахівці державної установи ще більше зусиль докладають для побудови тісної та взаємовигідної співпраці з представниками місцевих підприємств, освітніх закладів і громадських організацій, адже господарські та адміністративні функції передані на обласний рівень. Районна філія як справжня сервісна служба щодня поглиблює контакти з працедавцями, надалі удосконалює способи добору претендентів на вільні місця праці, налагоджує партнерські відносини з лідерами об’єднаних територіальних громад, застосовує рекрутингові методи роботи задля створення якісного кадрового резерву та використання його місцевими підприємствами.

Детальніше: КИПИТЬ РОБОТА У НОВГОРОДКІВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ФІЛІЇ КІРОВОГРАДСЬКОГО ОЦЗ

Шановні підприємці, керівники підприємств, установ, організацій.

З метою підготовки прогнозу потреби у працівниках у професійному розрізі на 2019 рік та визначення на майбутнє створення робочих місць, в Україні розпочинається поглиблене вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці – Всеукраїнське опитування. Анкетування роботодавців проводиться на порталі Державної служби зайнятості.

Зокрема, вже з 10 липня поточного року на порталі Державної служби зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та парполі для входу в персональний кабінет.

Детальніше: Шановні підприємці, керівники підприємств, установ, організацій.

До уваги роботодавців та населення району Готуємо кваліфікованих робітників!

Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) – спеціалізовані навчальні заклади сучасного рівня для дорослого населення ( кому виповнилося 18 років), створені  для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На сьогодні функціонує 11 таких закладів, які пропонують навчання за  83 професіями.

Детальніше: До уваги роботодавців та населення району Готуємо кваліфікованих робітників!

“Підтримка підприємництва”

Ви вирішили відкрити власну справу чи вже є підприємцем-початківцем?

Зверніться до державної служби зайнятості! Ми надамо допомогу у підтримці підприємницької діяльності.

Серед низки заходів: одноразова виплата допомоги по безробіттю (для організації зареєстрованими безробітними підприємницької діяльності); добір працівників; проведення професійної підготовки безробітних на замовлення підприємців, компенсація витрат роботодавців (на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) у разі працевлаштування безробітних на нові робочі місця.

Детальніше: “Підтримка підприємництва”

Про протидію торгівлі людьми

Останнім часом на нашій сторінці були розміщені матеріали з питань працевлаштування за кордоном. Головним акцентом таких матеріалів було спрямування бажаючих працювати за кордоном до пошуку виключно легальної роботи. Адже в інших випадках підвищується ризик потрапляння громадян до негативних ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми. Які саме це ситуації, можна дізнатись шляхом перегляду відеороликів на сторінці ОЦЗ у відеохостінгу Ютуб (https://www.youtube.com/playlist…). Як вберегтись від ситуацій потрапляння в тенета торгівців людьми можна дізнатись шляхом перегляду декількох телепередач, також розміщених на цій сторінці (https://www.youtube.com/watch…, https://www.youtube.com/watch…).

Детальніше: Про протидію торгівлі людьми

Як на Кіровоградщині започаткувати власний бізнес?

Зареєстровані безробітні, відповідно до вимог законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, мають право на отримання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Отримати детальну інформацію охочі мають можливість під час відвідувань міськрайонних центрів зайнятості чи місцевих філій обласного центру зайнятості. Крім того, користувачі мережі Інтернет, мають можливість ознайомитись зі значним обсягом відповідної інформації, розміщеної на сторінках органів державної служби зайнятості.

Так на сторінці Державної служби зайнятості (Центрального апарату) у рубриці «Громадянам» – «Відкрити власну справу» (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vidkryty-vlasnu-spravu) розміщена інформація про те, як започаткувати власний бізнес за сприяння державної служби зайнятості, а також наведені приклади успішного ведення бізнесу (рубрика «Історії успіху» https://www.dcz.gov.ua/storinka/istoriyi-uspihu).

Детальніше: Як на Кіровоградщині започаткувати власний бізнес?