A- A A+

Що таке «підходяща робота» для безробітного?

Згідно зі статтею 46 Закону України «Про зайнятість населення» підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради.

Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний.

Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

Детальніше: Що таке «підходяща робота» для безробітного?

5 нюансів проходження випробування

Регулювання проходження працівником випробувального терміну є надзвичайно важливим, оскільки від цього залежить подальший розвиток трудових відносин. На працівника в період випробування поширюються загальні норми трудового законодавства, зокрема й щодо оплати праці. Водночас припинення трудових відносин відбувається в спрощеному порядку. Але не слід думати, що в роботодавця існує повна свобода дій. Державний центр зайнятості звертає увагу працівників та роботодавців на те, якими положеннями Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу» та офіційними роз’ясненнями варто керуватись при встановленні й проходженні випробування.

Особлива процедура погодження випробування. 

Умова про встановлення випробування має бути зазначена в трудовому договорі або наказі про прийняття на роботу, під яким працівник розписується, засвідчуючи тим самим погодження умови про випробування та його тривалості (інші форми погодження умови про випробування зазначаються в листі Міністерства соціальної політики України від 04.04.2012 р. №54/06/187-12 «Щодо звільнення працівника, який не витримав випробування»).

Детальніше: 5 нюансів проходження випробування

Більшість безробітних на Кіровоградщині – люди, старші за 45 років Портрет безробітного Кіровоградщини: жінка з вищою освітою, мешканка міста, у віці понад 45 років

Упродовж поточного року в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості статус безробітного отримали 38,9 тис. осіб: 54,1% (21,0 тис. осіб) жінок та 45,9% (17,9 тис. осіб) чоловіків. За сприяння служби зайнятості протягом січня-жовтня 2020 року отримали роботу 15335 осіб, у тому числі 39,3% (6019 осіб) жінок, а також 60,7% (9315 осіб) чоловіків.

Із зареєстрованих безробітних, які отримували послуги з початку цього року, 42,2% (16,4 тис. осіб) є мешканцями сільської місцевості, а 57,8 % (22,5 тис. осіб) – жителі міських поселень.Чисельність працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості становила 15345 осіб, зокрема 53,5% (8198 осіб) мешкали у сільській місцевості та 46,5% (7136 осіб) проживали у міських поселеннях.

Детальніше: Більшість безробітних на Кіровоградщині – люди, старші за 45 років Портрет безробітного...

На Кіровоградщині бракує вихователів та асистентів вихователів

За інформацією обласного центру зайнятості, роботодавці Кіровоградщині офіційно зареєстрували потребу у вихователях та асистентах вихователів.

Наразі на Кіровоградщині вакантними є 15 посад вихователів, з них12 – у Кропивницькому(заробітна плата: від 5000 до 8200 грн). 2 вакансії зареєстровано на Знам’янщині (заробітна плата: 4350 (працювати на 0,87 ставки) та 5000 грн). 1 вакансію зареєстровано у Благовіщенському районі Кіровоградщини (заробітна плата–5000 грн).

Крім того, у Новомиргороді вакантною є посада вихователя групи продовженого дня одного з НВО міста. Заробітна плата – 5 000 грн.

Детальніше: На Кіровоградщині бракує вихователів та асистентів вихователів

Як роботодавцю отримати дозвіл на працевлаштування іноземця?

Якщо роботодавець планує взяти на роботу громадянина іншої держави, йому потрібно подати до регіонального центру зайнятості пакет документів.

Перелік документів за посиланням: ­https://is.gd/KKMaSW

Важливо! Роботодавець самостійно готує та подає документи до регіонального центру зайнятості.

Основною вимогою для отримання дозволу на працевлаштування іноземця є виплата роботодавцем заробітної плати у розмірі не менше ніж:

Детальніше: Як роботодавцю отримати дозвіл на працевлаштування іноземця?

Співпрацюємо разом: безробітні та підприємці Кіровоградщини отримають можливість професійного розвитку

Учора, 19 листопада, для фахівців центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості відбулася презентація проєкту «Платформа соціального згуртування і професійної підтримки», яку реалізовує на Кіровоградщині громадська організація «Фонд «Професійний розвиток».

Відкрив захід заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян, який підкреслив важливість співпраці служби зайнятості з громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на вирішення питань зайнятості безробітних громадян.

У свою чергу координатор проекту Євгеній Орехов, коротко ознайомив про напрямки діяльності громадської організації «Фонд» Професійний розвиток». Повідомив, що діяльність громадської організації спрямована на підвищення рівня добробуту громадян України шляхом працевлаштування та підтримки малого бізнесу.

Детальніше: Співпрацюємо разом: безробітні та підприємці Кіровоградщини отримають можливість професійного...

У якому районі Кіровоградщини пропонують найвищу заробітну плату?

Серед міст і районів області, у січні-жовтні 2020 року, найбільшу середню заробітну плату пропонували роботодавці Маловисківського району – 10,6 тис. грн. На другому місці роботодавці м. Кропивницького та Кропивницького району, які пропонували у вакансіях середній розмір оплати праці 7,5 тис. грн. Третє місце «здобули» роботодавці м. Світловодська та Світловодського району – 6,8 тис. грн. У вакансіях на Долинщині середній розмір заробітної плати становив 6,6 тис. грн, а на Новоукраїнщині– 6,5 тис. грн. У решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 5,0 тис. грн до 6,2 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для прохідника (30,0 тис. грн), електромеханіка з підіймальних установок (26,5 тис. грн), електромеханіка підземної дільниці (24,0 тис. грн), машиніста бурової установки (23,3 тис. грн), гірника очисного забою (18,6 тис. грн), люкового (гірничі роботи) (15,6 тис. грн), машиніста електровоза (15,5 тис. грн), машиніста підіймальної машини (14,7 тис. грн), гірника підземного (14.7 тис. грн) та кріпильника (14,4 тис. грн).

Детальніше: У якому районі Кіровоградщини пропонують найвищу заробітну плату?

Працівники є – вакансій бракує: на Кіровоградщині спостерігається дефіцит вакансій

Аналіз професійного складу зареєстрованих безробітних та вакансій ринку праці Кіровоградщини свідчить про значний дефіцит вакансій.

Так, станом на 1 листопада 2020 року, кількість зареєстрованих безробітних становила 15 701 особу, а кількість зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини вакансій – 1731 одиниць. Таким чином, дефіцит вакансій склав 13970 одиниць.

Найбільший дефіцит вакансій спостерігався за такими вакансіями:

Детальніше: Працівники є – вакансій бракує: на Кіровоградщині спостерігається дефіцит вакансій

Стань токарем за сприяння служби зайнятості Стань затребуваним фахівцем за підтримки служби зайнятості Токарській справі навчають безкоштовно в Одесі

Професія токаря – одна з найбільш розповсюджених професій металообробки, яка використовується в ме­ханічних, інструментальних і ремонтно-механічних цехах підприємств маши­нобудування, суднобудування, авіабу­дування, приладобудування; в ремонт­них цехах сільського господарства, транспорту, зв'язку, на будівництві.

З метою підготовки висококваліфікованих працівників цієї професії за сприяння обласного центру зайнятості, 26 листопада поточного року на базі Одеськогоцентру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання безробітних громадян. Курс навчання триватиме 5, 5 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

Детальніше: Стань токарем за сприяння служби зайнятості Стань затребуваним фахівцем за підтримки служби...

Карантин – не перешкода: нова професія, що змінює життя!

Двадцятитрьохрічна мешканка Новгородки Анастасія Олійник у минулому році закінчила Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка.Ставши фахівцем за спеціальністю «Викладач музичного мистецтва та художньої культури», була направлена на роботу до м. Світловодськ, де майже рік працювала музичним керівником у одному з дошкільних навчальних закладів міста.

Життя склалося так, що доля знову покликала дівчину на її малу батьківщину. Звісно, одним із питань, які Анастасія узялася вирішувати у першу чергу, став пошук роботи з гідною заробітною платою. «У моєму рідному невеличкому населеному пункті, я розуміла, що знайти роботу самотужки нереально. Тож я звернулася до Новгородківської районної філії обласного центру зайнятості, про що не пошкодувала», – згадує дівчина.

Детальніше: Карантин – не перешкода: нова професія, що змінює життя!