A- A A+

На ринку праці Кіровоградщини найбільша конкуренція серед кваліфікованих робітників сільського господарства

Станом на 16 жовтня 2019 року кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становила 2442 одиниць.

У середньому на одну вакансію претендувало 4 особи: серед кваліфікованих робітників з інструментом на одну вакансію претендувала 1 особа, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 2 особи, серед фахівців – 4 особи, працівників торгівлі та сфери послуг – 7осіб, серед технічних службовців – 8 осіб, серед кваліфікованих робітників сільського господарства – 13 осіб.

Станом на 01 жовтня 2019 року отримували допомогу по безробіттю майже 7,3тис.осіб.

Детальніше: На ринку праці Кіровоградщини найбільша конкуренція серед кваліфікованих робітників сільського...

Безробітні Кіровоградщини можуть стати безкоштовно затребуваними фахівцями

Слюсар механоскладальних робіт – це майстер на всі руки, фахівець, який безпосередньо створює готові вироби. Представники цієї професії здійснюють збирання механізмів з деталей, отриманих з інших цехів підприємства (підприємств), а також їх ремонт та обслуговування. Слюсар механоскладальних робіт повинен знати властивості металів та сплавів, а також володіти усіма видами слюсарних робіт, пов'язаних з обробкою деталей.

У жовтні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «слюсар механоскладальних робіт», що є затребуваною на регіональному ринку праці. Навчання розпочинається з 17 жовтня поточного року, термін навчання 4 місяці.

Детальніше: Безробітні Кіровоградщини можуть стати безкоштовно затребуваними фахівцями

Роботодавці Кіровоградщини потребують близько 20 бухгалтерів. Серед них 10 – головні На Кіровоградщині відкрито 10 вакансій для головних бухгалтерів

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у професійних бухгалтерах.

    Роботодавці області потребують 19 працівників за професією «бухгалтер». Серед зазначених вакансій 10 посад головних бухгалтерів.

Своїм підлеглим роботодавці Кіровоградщини готові платити від 4173 грн до 9800 гривень.

Детальніше: Роботодавці Кіровоградщини потребують близько 20 бухгалтерів. Серед них 10 – головні На...

В Одесі безробітні Кіровоградщини можуть здобути професію адміністратора

Сучасний ритм життя диктує свої правила. Практично жодна організація чи підприємство не обходиться без адміністратора. Саме тому, на сьогодні, професія адміністратора є однією з найпопулярніших на ринку праці.

Адміністратор – це кваліфікований фахівець, який керує людьми і виробничими процесами установи, а також розпоряджається власністю компанії в її інтересах. Основна мета роботи адміністратора – грамотно організувати діяльність певної установи, забезпечити ефективну роботу колективу та роботу з відвідувачами. Саме сфера діяльності установи диктує обов'язки, які виконує людина, що обіймає посаду.

Детальніше: В Одесі безробітні Кіровоградщини можуть здобути професію адміністратора

На Кіровоградщині зареєстровано понад 10 тисяч безробітних Серед безробітних Кіровоградщини більшість – жінки

Станом на 01 жовтня 2019 року в   центрах   зайнятості області було зареєстровано майже 10,5 тис. безробітних громадян, з яких 60,3% складали жінки, 30,2% – молодь віком до 35 років, 39,5% – особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.

У січні-вересні 2019 року статус безробітного мали 30,8 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в вересні 1,6 тис. осіб.

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

Про повідомну реєстрацію колективних договорів

Статтею 50 Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що роботодавці зобов’язані здійснювати заходи щодо сприяння зайнятості, передбачені колективними договорами. Такі договори укладаються між власниками підприємств та первинними профспілковими організаціями. Згідно статті 15 Кодексу законів про працю України колективні договори підлягають повідомній реєстрації.

Порядок вказаної реєстрації колективних договорів визначається Кабінетом Міністрів України (затверджено постановою від 13.02.2013 № 115). Постановою від 21.08.2019 № 768 (офіційна публікація відбулась 31.08.2019) Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів викладено в новій редакції. Визначено, що колективні договори підлягають повідомній реєстрації районними державними адміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних та міських рад. Реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладення договорів. На реєстрацію може бути подано договір як паперовий документ або у вигляді оригіналу електронний документ або ж у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа з відповідним завіренням. Реєструючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті текст договору. Такий орган не може відмовити у повідомній реєстрації договору, у разі необхідності на сайті можуть бути розміщені рекомендації щодо приведення договору у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності).

Про контроль за додержанням законодавства про зайнятість населення

Відповідно до вимог законодавства контроль за додержанням роботодавцями законодавства про зайнятість населення здійснюють державні інспектори праці органів Держпраці та інспектори праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних та міських рад обєднаних територіальних громад (в межах компетенції). За результатами контрольних заходів відповідні керівники уповноважені накладати штрафи, передбачені статтею 53 Закону України Про зайнятість населення. Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 509 (із змінами).

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 (набрала чинності 30.08.2019) внесено зміни, серед іншого, до вищевказаного Порядку. Постановою унормовано процедурні питання накладення штрафів. Як і раніше, визначено, що штрафи (не сплачені у добровільному порядку), передбачені частинами другою (необгрунтована відмова у працевлаштуванні на заброньоване робоче місце), пятою (застосування праці іноземців без дозволів державної служби зайнятості) і шостою (порушення порядку подання даних про заплановане масове вивільнення працівників) статті 53 Закону України Про зайнятість населення, стягуються у судовому прядку регіональними центрами зайнятості.

Детальніше: Про контроль за додержанням законодавства про зайнятість населення

З початку року до центрів зайнятості Кіровоградщини надійшло понад 70 звернень З початку року керівництвом центрів зайнятості було проведено особистий прийом близько 1500 громадян

Упродовж січня-вересня 2019 року Кіровоградська обласна служба зайнятості продовжувала роботу щодо забезпечення права громадян на звернення у письмовому вигляді, на особистому прийомі, шляхом використання електронної пошти для написання електронних звернень та ін.

Так, у звітному періоді до обласного, міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості надійшло 18 письмових звернень, що на 12 менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Від громадян надійшли 6 електронних звернень, а також звернення через Кіровоградський обласний контактний центр та Урядову гарячу лінію (всього – 53).

Детальніше: З початку року до центрів зайнятості Кіровоградщини надійшло понад 70 звернень З початку року...

На Кіровоградщині є вакансії у військових частинах та військкоматах. Під захистом Покрови: на Кіровоградщині вакантні понад 30 військових посад

За інформацією обласного центру зайнятості, у військових комісаріатах та військових частинах Кіровоградщини є потреба у представниках різних професій.

Зокрема, військова частина А1469, що знаходиться у військовому містечку «Канатове», потребує електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування. Розмір заробітної плати – 4 880 грн.

Військовій частині А1201 (62-й арсенал), що знаходиться у с. Богданівка Знам'янського району, потрібен такелажник. Розмір заробітної плати – 6000 грн + доплата за шкідливі умови праці.

Детальніше: На Кіровоградщині є вакансії у військових частинах та військкоматах. Під захистом Покрови: на...

На Кіровоградщині потрібні близько 30 працівників для виправних установ

За інформацією обласного центру зайнятості на Кіровоградщині не вистачає працівників для виправних установ області.

Так, Державна установа «Кропивницька виправна колонія (№6)» потребує 21 інспектора. Відкритими є 20 вакансій для молодших інспекторів відділу нагляду і безпеки. Обов’язки: стежити за дотриманням засудженими встановлених правил поведінки та встановленого розпорядку дня, не допускати контакту засуджених зі сторонніми особами; працювати за графіком доба через дві. Що ж до вимог, претенденти повинні мати повну загальну середня освіту та бути придатними до військової служби. Також є вакантною одна посада молодшого інспектора відділу охорони. Завдання: несення караульної служби на посту охороняємої території; працювати добу через дві, початок робочого дня о 7:30. Вимоги є аналогічними до вимог молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки. Вакантною є і посада молодшого інспектора-кінолога відділу охорони. Обов’язки: перевіряти зі службовою собакою стан зовнішньої забороненої зони, що прилягає до об'єкту, оглядати транспортні засоби та застосовувати службового собаку для огляду вантажів, перевіряти стан контрольної смуги у внутрішній забороненій зоні, здійснювати належне утримання та догляд за службовим собакою. Працювати за графіком доба через дві. Початок робочого дня о 7:30. Придатність до військової служби. Спецпідготовка у сфері кінології (дресирування службових собак). Розмір заробітної плати за усіма 22 вакансіями – 6500 грн.

Детальніше: На Кіровоградщині потрібні близько 30 працівників для виправних установ