A- A A+

Як стати на облік у центрі зайнятості під час карантину?

Якщо Ви маєте намір зареєструватися у центрі зайнятості як безробітний, Вам необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем перебування.

         Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 року № 792, реєстрація в центрі зайнятості як безробітного проводиться за умови пред’явлення:

Детальніше: Як стати на облік у центрі зайнятості під час карантину?

На Кіровоградщині зареєстровано понад 600 безробітних осіб з інвалідністю Службою зайнятості Кіровоградщини за 2 місяці працевлаштовано 40 безробітних осіб з інвалідністю

Протягом січня-лютого 2020 року послуги міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості отримували 775 безробітних осіб з інвалідністю.

Кількість осіб з інвалідністю, які були працевлаштовані за сприянням служби зайнятості області, становила 40 осіб, що на 66,7% більше, ніж у січні-лютому 2019 року. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю єдиного внеску працевлаштовано 1 особу з інвалідністю.

Кількість осіб з інвалідністю, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру становила 15 осіб, що на 31,8% менше, ніж у січні-лютому 2019 року.

Детальніше: На Кіровоградщині зареєстровано понад 600 безробітних осіб з інвалідністю Службою зайнятості...

На Кіровоградщини відкритими є близько 150 вакансій із зарплатою понад 15 тисяч

У базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості існує ряд професій, за якими роботодавці готові платити своїм працівникам 10 тисяч гривень на місяць і більше.Наразі у службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 223 вакансії із заробітною платою від 10000 до 15000 грн та 142 вакансія із заробітною платою.

Доволі високим залишається попит на працівників водіїв, представників будівельних та сільськогосподарських професій, а також майстрів швейної справи.

Що ж до розподілу за районами Кіровоградщини, то у Кропивницькому районі представлено 174 вакансії із зарплатою понад 10 тисяч, 86 вакансій у Маловисківському,57 у Долинському, 17 у Світловодському, 8 у Олександрійському, 6 у Знам’янському, 5 у Голованівському, по 2 вакансії у Благовіщенському та Новоукраїнському районах та по 1 вакансії у Гайворонському, Новоархангельському, Новомиргородському та Петрівському районах нашої області.

Детальніше: На Кіровоградщини відкритими є близько 150 вакансій із зарплатою понад 15 тисяч

Професії майбутнього: подорожуємо разоміз службою зайнятості Ти готовий до викликів часу?

Стрімкий розвиток техніки і технологій на початку XXI століття, зумовлює суттєві зміни в організації виробництва товарів, надання послуг, появу нових сфер діяльності. Ринок праці стрімко змінюється.

Медичний маркетолог, молекулярний дієтолог, сіті-фермер, дизайнер віртуальних світів. Всі ці слова – це не фантастика, а цілком реальні професії найближчого майбутнього.

Якщо ти – амбіційний, цілеспрямований і дійсно прагнеш випередити свій час, пропонуємо тобі подорож усвіт професій майбутнього. І почнемо її з найбільш актуальних галузей-чемпіонів.

Детальніше: Професії майбутнього: подорожуємо разоміз службою зайнятості Ти готовий до викликів часу?

Зайнятість та безробіття населення у сільській місцевості Кіровоградщини Міста та села: де на Кіровоградщині більше безробітних

Протягом січня-лютого 2020 року послуги базових центрів зайнятості отримали 20,4 тис. зареєстрованих безробітних, у тому числі 53,0% (10,8 тис. осіб) мешканці сільської місцевості та 47,0% (9,6 тис. осіб) жителі міських поселень.

Чисельність працевлаштованих за сприянням державної служби зайнятості становила 2168 осіб, зокрема 39,4% (855 осіб) мешкали у сільській місцевості та 60,6% (1313 осіб) проживали у міських поселеннях.

Для профілактики безробіття та пом’якшення дисбалансу на ринку праці державною службою зайнятості здійснюється професійна орієнтація громадян.

Детальніше: Зайнятість та безробіття населення у сільській місцевості Кіровоградщини Міста та села: де на...

З початку року за сприяння служби зайнятості понад 700 молодих мешканців Кіровоградщини знайшли роботу Кіровоградщина: надання послуг особам з числа молоді

Протягом січня-лютого 2020 року статус безробітного мали 6164 особи з числа молоді (30,2% загальної кількості безробітних), допомогу по безробіттю отримували 4771 молода особа.

Серед безробітних у віці до 35 років, 82,3% до реєстрації у службі зайнятості мали професійний досвід. Решта громадян з різних причин не була зайнята більше 1 року або відносилась до випускників навчальних закладів різних типів, що не мали професійного досвіду.

Протягом січня-лютого 2020 року кількість випускників, що отримували послуги державної служби зайнятості становила 119 осіб (у т. ч. 71 випускник вищих навчальних закладів та 48 випускників професійно-технічних навчальних закладів).

Детальніше: З початку року за сприяння служби зайнятості понад 700 молодих мешканців Кіровоградщини знайшли...

Служба зайнятості також запровадила обмежений прийом громадян на період карантину

Якщо ви втратили роботу, то зареєструйтеся у центрі зайнятості (якщо це питання неможливо відкласти до закінчення карантину). Можна направити копії документів електронною поштою або особисто, наддавши копії документів через спеціальну скриньку перед входом до центру зайнятості. Адреси (фізичні та електронні) – на офіційному сайті обласної служби зайнятості. Центр зайнятості чи філію необхідно обирати той, який є найбільш зручним для вашого відвідування (реєстрація місця проживання (прописка) не має значення). Якщо вам призначено відвідування у період карантину, воно переноситься на інший термін. Вам мав зателефонувати працівник центру зайнятості та повідомити про це. Якщо до вас не додзвонилися, зателефонуйте вашому кар’єрному раднику. Отже, центр зайнятості у період карантину відвідувати не потрібно (семінари також скасовано). Санкційні до кого застосовано не буде. Головне, знаходьтеся на зв’язку з вашим кар’єрним радником.

Детальніше: Служба зайнятості також запровадила обмежений прийом громадян на період карантину

Відкрийте нові можливості для себе: друга освіта за підтримки служби зайнятості

Ви бажаєте отримати другуосвіту? Зверніться до служби зайнятості, де можна отримати ваучер на безкоштовне навчання.

Що ж таке ваучер на навчання?

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку за робітничою професією; підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю; підготовка на наступному рівні освіти (крім третього(освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти)); спеціалізація тапідвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності. За ваучером можна навчатися на фахівців різних галузей економічної діяльності: сільське господарство, будівництво, харчові технології, транспорт, інформаційні технології тощо. Громадяни самостійно обирають професію або спеціальність, за якою будуть отримувати освітні послуги з Перелікупрофесій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, а також місце навчання.

Детальніше: Відкрийте нові можливості для себе: друга освіта за підтримки служби зайнятості

Започаткувати власну справу може кожен, хто має мету і бажання

Якщо Ви є зареєстрованим безробітним, хочете працювати на себе, прагнете самостійно створити власне робоче місце, маєте хист до підприємницької діяльності, а також чітку бізнес ідею, то долучайтеся до програми розвитку підприємництва серед безробітних.

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Хто може брати участь у цій програмі?

Детальніше: Започаткувати власну справу може кожен, хто має мету і бажання

Яка процедура отримання в центрі зайнятості коштів для провадження підприємницької діяльності?

Зареєстрований безробітний, що є застрахованою особою і який отримує допомогу по безробіттю, має право на її одноразове отримання для організації підприємницької діяльності.

Проте, існує декілька обмежень щодо виплатдля організації підприємницької діяльності. А саме, допомога одноразово не виплачується:

  • особам, яким ще не виповнилося 18 років;
  • безробітним, яким тривалість її виплати скорочувалась за певні порушення;
  • особам, які протягом 24 місяців до початку безробіття були зареєстровані як ФОП.

Детальніше: Яка процедура отримання в центрі зайнятості коштів для провадження підприємницької діяльності?