A- A A+

Чим роботодавцю корисна співпраця зі службою зайнятості

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем, який має потребу в кадрах, та людьми, які шукають роботу. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані інформувати службу зайнятості про вільні вакантні посади і робочі місця.

Разом з тим, роботодавець може й самостійно шукати претендентів на вакансії або звертатися до служби зайнятості, чи в кадрові агенції.

Однак при укомплектуванні вакансій за сприяння служби зайнятості роботодавець має ряд переваг. Насамперед, він не витрачає час та кошти на пошук претендентів на вакансії, бо фахівці центрів зайнятості підберуть з числа людей, які шукають роботу, працівників відповідно до вимог роботодавця, попередньо домовляться з ним про дату зустрічі з претендентами на вакансії на базі підприємства чи центру зайнятості. За умови якнайшвидшого укомплектування вільного робочого місця роботодавець не втрачає кошти через простій вакансії.

Якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, то центр зайнятості організовує його стажування безпосередньо на базі підприємства. За час такого стажування особа зі статусом безробітного вдосконалює свої професійні якості, адаптується на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, до обладнання, технології та колективу.

Служба зайнятості також може організувати професійне навчання безробітних на замовлення роботодавця. Таке профнавчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Роботодавці мають можливість бути присутніми на здачі безробітними в навчальних закладах іспитів після завершення професійного навчання і таким чином вибрати собі справді кваліфікованого працівника. Придивитися до майбутнього претендента на роботу можна і під час проходження особами зі статусом безробітного виробничо-навчальної практики чи на підприємстві, чи у навчальному закладі.

До речі, фахівці служби зайнятості допоможуть здійснити і професійний відбір кадрів з використанням сучасних тестових методик.

За бажанням представників підприємств, організацій та приватних підприємців служба зайнятості організовує (як у центрі зайнятості, так і на підприємстві) ярмарки і міні-ярмарки вакансій, презентації роботодавців, аби безробітні знайшли місця праці і більше дізналися про те чи інше місцеве виробництво, заклад торгівлі, громадського харчування тощо.

Центри зайнятості часто організовують професіографічні екскурсії на ринкоутворюючі підприємства з метою ознайомлення учнівської молоді, шукачів роботи з професіями, які користуються попитом на ринку праці.

У випадку виникнення у роботодавця потреби виконати певний обсяг тимчасових робіт, служба зайнятості посприяє залученню до цих робіт безробітних. Таким чином не потрібно буде відривати своїх працівників від виконання їх основних обов’язків.

Важливо знати, що при працевлаштуванні безробітних на новостворені робочі місця не менше, аніж на 2 роки, центр зайнятості має можливість повернути роботодавцю кошти за 12 місяців, які він витратив на сплату єдиного соціального внеску.

Також служба зайнятості компенсовує витрати роботодавця на оплату праці (але не більше за середньообласний рівень заробітної плати) при працевлаштуванні осіб зі статусом безробітного з числа вимушених переселенців на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше 6-ти календарних місяців при збереженні гарантій зайнятості такого безробітного протягом періоду, який перевищує тривалість виплати у 2 рази.

Якщо на підприємствах, в організаціях передбачається масове вивільнення працівників, у таких ситуаціях фахівці служби зайнятості нададуть кваліфіковану інформацію як роботодавцю, так і вивільнюваним працівникам.

Роботодавці, які відвідують місцеві центри зайнятості, підвищують свою поінформованість та обізнаність про стан ринку праці, про застосування чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Усі послуги роботодавцям та шукачам роботи служба зайнятості надає безкоштовно.

За кожним роботодавцем, який звертається до центру зайнятості, закріплюється фахівець, який є особистим консультантом роботодавця і зобов’язаний посприяти йому у вирішенні питань, що входять до компетенції служби зайнятості.

Робота центрів зайнятості організована без обідніх перерв, щоб працедавці без жодних очікувань та зволікань оперативно отримували необхідні адресні соціальні послуги.        

Новгородківська районна філія Кіровоградського ОЦЗ