До Дня туризму

Щороку 27 вересня Україна святкує міжнародне свято Всесвітній день туризму. Так чи інакше, ця дата стосується кожного з нас. Будь-яка людина хоча б раз у житті подорожувала і, тим самим, відчувала більшу повноту життя.

У 2018 році у Кіровоградській області діяло 54 суб’єкти туристичної діяльності, серед них 75,9% – фізичні особи-підприємці та 24,1% – підприємства-юридичні особи. Із загальної кількості туристичних підприємств послуги надавали 50 турагентів та 4 суб’єкти, що займаються тільки екскурсійною діяльністю.

Послугами туристичних організацій області скористалися 11,6 тис. туристів та 7,8 тис. екскурсантів. Переважна більшість туристів виїжджала за кордон (88,9%), решта – подорожувала Україною.

Вітчизняні туристи за сприяння туристичних організацій області побували у 41 країні світу. Країнами-лідерами з прийому цих туристів стали Єгипет (41,1%виїзних туристів) та Туреччина (33,7%). Географія подорожей включала такі країни, як Іспанія, Болгарія, Об’єднані Арабські Емірати, Чехія, Словаччина, Кіпр, Чорногорія, Греція, Італія, Франція тощо.

Майже для всіх туристів (98,8%) основною метою подорожі залишається дозвілля та відпочинок.

Бажаємо усім працівникам туристичної галузі, мандрівникам та дослідникам світу втілення планів, цікавих маршрутів та нових відкриттів.

Головне управління статистики у Кіровоградській області