До Дня залізничника

Щороку, на початку листопада своє професійне свято відзначають залізничники України. Залізниця – це ефективне транспортне сполучення, яке має виняткове значення для функціонування економіки держави та області зокрема.

Загальна протяжність залізничних магістралей в Кіровоградській області становить 893 км. Щільність залізничних колій загального користування на 1 тис. кв.км території становить 36 км, що відповідає середньому значенню цього показника по Україні.

У січні–вересні 2019р. залізничний транспорт забезпечив 31,4% вантажних та 3% пасажирських перевезень загального обсягу перевезень усіма видами транспорту області.

Залізницею у січні–вересні 2019р. відправлено 4,7 млн.т вантажів. Порівняно з відповідним періодом 2018р. зросли обсяги перевезення хімічних і мінеральних добрив у 1,7 раза, зерна і продуктів перемолу – на 10,7%.

У січні–вересні 2019р. послугами залізниці в області скористалися 1,7 млн. пасажирів.

Головне управління статистики у Кіровоградській області