Цінова ситуація в Кіровоградській області у cічні–березні 2020 року

Індекс споживчих цін в області у січні–березні 2020р. становив 100,7% і був на рівні в цілому по країні.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,8%.    На 9,6–0,6% підвищились ціни на фрукти, олію оливкову, овочі, цукор, продукти переробки зернових, кондитерські вироби з цукру, інші продукти харчування, масло, рис, олію соняшникову, кондитерські вироби з борошна, морозиво, безалкогольні напої,сири, маргарин, рибу та продукти з риби, хліб, сало.

Водночас суттєво (на 36,8%) подешевшали яйця. На 3,2–0,9% знизились ціни на м’ясо та м’ясопродукти, шоколад, сметану, кисломолочну продукцію, макаронні вироби.

Ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби зросли на 3,3%, у т.ч. тютюнові вироби – на 6,1%, алкогольні напої – на 1,1%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 7,6%відбулося головним чином за рахунок здешевлення опалення на 27,4% та природного газу –на 13,5%. Разом з цим подорожчала холодна вода на 25,5% та каналізація – на 19,2%.

Одяг і взуття подорожчали на 4,4%, зокрема, взуття – на 5,7%, одяг – на 3,4%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 3,6%, насамперед спричинено підвищенням цін на послуги лікарень на 8,5%, амбулаторні послуги – на 6,2%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2%, що пов’язано з подорожчанням послуг місцевого телефонного зв’язку на 17%, поштових послуг – на 12,5% та Інтернет послуг – на 7,9%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,9% відбулося в основному за рахунок подорожчання автомобілів на 13,3%, проїзду у залізничному пасажирському транспорті – на 5,6%. Водночас знизились ціни на паливо та мастила на 7,4%.

Послуги освіти подорожчали на 0,9%, зокрема дошкільної та початкової на 6,9%, курсів іноземної мови – на 1,2%.

Ціни у сфері відпочинку та культури знизились на 1,2% головним чином через зниження вартості туристичних послуг на 16,7%.

Головне управління статистики у Кіровоградській області