A- A A+

До уваги керівників фермерських господарств району!

   Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та журналом «АгроPRO» опрацьовується питання проведення семінару для сільськогосподарських товаровиробників на тему: «Актуально про податки та земельні правовідносини» (далі - Захід). Захід відбудеться 29 листопада 2018 року об 11:00 год. у приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати.

   На Заході планується розглянути проблемні питання у сфері оподаткування, земельних, господарських і трудових відносин, надати практичні рекомендації, зокрема, як зберегти права користування землею.

     Запрошуємо Вас взяти особисту участь у Заході.

Управління АПР (т. 2 04 65)

Розрахунки по виплаті орендної плати

В районі підходять до завершення розрахунки по виплаті орендної плати за оренду земельних ділянок. На сьогоднішній день сільгосппідприємствами району за оренду паїв фізичних осіб сплачено понад 70 млн. грн. – це більш ніж на 60% більше від очікуваної суми. Розрахунки ще тривають до кінця року, про їх результати буде поінформовано. В разі виникнення запитань щодо виплати орендної плати за землю у 2018 році, чи укладанні договорів оренди земельних ділянок, звертайтеся до управління агропромислового розвитку Новгородківської районної державної адміністрації.

Бюджетна субсидія для новостворених фермерських господарств

Управління агропромислового розвитку інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 року №911 внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Зокрема, запроваджується бюджетна субсидія для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн. на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис. грн. на одне фермерське господарство.

Крім того, бюджетна субсидія надаватиметься на кожного члена фермерського господарства у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30000 грн. на 1 фермерське господарство). Нові напрями державної підтримки будуть реалізуватися через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Адреса Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кім. 415. Телефон: (0522) 243702, факс: (0522) 243340. Директор відділення – Яцканич Михайло Іванович.

Детальніше: Бюджетна субсидія для новостворених фермерських господарств

КЕРІВНИКАМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

     Доводимо до Вашого відома, що приймання документів  для компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами (ПКМУ №300 від 29.04.2015р.) закінчується 29 листопада 2018 року.

Про спалювання сухих залишків та опалого листя

Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків та опалого листя призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Призводячи до серйозних порушень стану навколишнього природного середовища випалювання завдає непоправної шкоди здоров’ю населення. Внаслідок чого за останні роки відбувається катастрофічне поширення ракових захворювань, хвороб легенів, різного роду алергій.

Упродовж пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам забороняється:

Детальніше: Про спалювання сухих залишків та опалого листя

Про надання роз’яснення з питань вирубки дерев та розчищення лісопосадок на території району

       В зв’язку із неодноразовими зверненнями жителів району щодо розчистки дерев в лісопосадках, Новгородківською районною державною адміністрацією був направлений лист до департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації з приводу роз’яснення по даному питанню, отримавши відповідь повідомляємо наступне.

       Процедура видалення зелених насаджень на території населених пунктів визначена в Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045 (із змінами).  

     Згідно з пунктом 3 цього Порядку видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі – компетентний орган).

Детальніше: Про надання роз’яснення з питань вирубки дерев та розчищення лісопосадок на території району

Про спалювання сухих рослинних залишків

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та опалим листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо поліетиленового пакету, в повітря йде до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони стають причиною дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від горіння пластикового сміття містить канцерогенні полі циклічні вуглеводні. Постійно подразнюючий димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Детальніше: Про спалювання сухих рослинних залишків

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств

        На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10 липня 2018 року № 507-р «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету на виконання заходів обласної програми розвитку агропромислового комплексу Кіровоградської області на 2018-2023 роки», та наказу директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації від 03 жовтня 2018 року № 52-од «Про затвердження форм документів для надання фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам шляхом здешевлення страхових платежів (страхових внесків, страхових премій)» повідомляємо, що збір заявок на страхування сільськогосподарської рослинницької продукції від суб’єктів господарювання продовжено до 10 жовтня 2018 року.

         За формою заявки на страхування та довідками звертатись в управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА.   т. 2 04 65.