A- A A+

Бджоли і пестициди

      У зв’язку з частими зверненнями бджолярів, щодо потрави бджіл внаслідок застосування пестицидів сільгоспвиробниками на полях в період медозбору, управління агропромислового розвитку Новгородківської районної державної адміністрації надає роз’яснення.

     Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно з ст. 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Детальніше: Бджоли і пестициди

Засідання Координаційної ради

   

14 березня 2018 року відбулося засідання Координаційної  ради з питань місцевого самоврядування. В роботі Координаційної ради взяли участь представники виконавчої влади району та голови селищної і сільських рад.

Детальніше: Засідання Координаційної ради

Увага!

        Звертаємо увагу, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва (далі – Порядок). Зауважуємо на   4 п.4 ( - спеціальна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб).

Згідно п.9 Порядку дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцяти місячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.

Детальніше: Увага!

РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Буваючи за кордоном, ми часто бачимо кольорові контейнери, в які свідомі мешканці інших країн викидають сміття, але не все гамузом, а окремо макулатуру, окремо скляні пляшки (інколи навіть сортуючи їх за кольором), окремо пластикове упакування.

Зазвичай, побачивши таке, наші люди кажуть - ми так ніколи не зможемо, ми не такі, не так виховані тощо. Але це хибні думки. Роздільний збір сміття з’явився не так давно, якихось 20-30 років тому, був новинкою за кордоном, та й зараз далеко не всі країни навіть в Європі успішно його опанували. Відтак, ми також цілком здатні не відставати від сусідів і привчити себе до цивілізованого поводження з відходами.

Детальніше: РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Конкурс премії імені О.В.Гіталова

Управління агропромислового розвитку Новгородківської райдержадміністрації повідомляє керівників сільськогосподарських підприємств про оголошення конкурсу на здобуття обласної премії імені О.В.Гіталова – двічі Героя Соціалістичної Праці за підсумками 2017 року у трьох номінаціях: «Кращий агроном», «Кращий механізатор» і «Кращий керівник агроформування».

Щоб прийняти участь в конкурсі потрібно надати до управління агропромислового розвитку РДА клопотання господарства, виробничі досягнення, біографічну довідку, копію паспорта, індентифікаційного коду та трудової книжки до 26 березня 2018 року.

Для отримання детальної інформації про прийняття участі в конкурсі просимо звертатись до управління агропромислового розвитку Новгородківської райдержадміністрації тел. 2-04-65, моб. 096-381-53-51.

Про часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки

Законом України "Про державний бюджет України на 2018 рік" за бюджетною програмою КПКВК 2801580 "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" за напрямом "Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва" передбачено видатки в обсязі 945 млн. грн.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 130.

Урядом 07 лютого 2018 року внесено зміни до Порядку, згідно якого сільгосптоваровиробникам надається компенсація на безповоротній основі у таких розмірах:

25% вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ) за придбану техніку та обладнання з 01 січня 2018 року.

Детальніше: Про часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки

Щодо покращення якості молока

У зв’язку з введенням в дію з 01 липня 2018 року державного стандарту (ДСТУ) 3662:2015 «Молоко –сировина коров’яче. Технічні умови» підвищено вимоги до якості молока при його закупівлі, у першу чергу – у особистих господарствах населення.

Основні вимоги до молока визначає державній стандарт ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі». Відповідно до вимог вищезазначеного стандарту молоко, яке закуповується, повинно бути від здорових корів, профільтроване та охолоджене. При здачі на підприємства молочної промисловості молоко повинно мати температуру не вище 10 С , а при вивезені транспортом промисловості – не вище 6 С. Господарства можуть здавати і неохолоджене молоко, але при цьому збільшуються вимоги до його якості.

Детальніше: Щодо покращення якості молока

Новий стандарт при закупівлі молока

З 1 липня 2018 року вводиться в дію новий стандарт при закупівлі молока ДСТУ 3662:2015 «Молоко- сировина коров’яче. Технічні умови» та підвищення конкурентноздатності молочної продукції шляхом дотримання загальноприйнятих положень, встановлених міжнародними стандартами систем менеджменту якості та безпечності.

Новий стандарт, на відміну віддіючого, передбачає поділ молока залежно від фізико-хімічних та мікробіологічних показників на три ґатунки: екстра, вищий та перший, виключає поняття другого ґатунку (який дозволяє перевищення допустимих в ЄС норм бактеріального забруднення та вмісту соматичних клітин у молоці) та негатункового.

Детальніше: Новий стандарт при закупівлі молока