A- A A+

Організація зеленого туризму

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 квітня 2019 року № 216 «Про затвердження плану заходів Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо розвитку сільського зеленого та еногастрономічного туризму на сільських територіях до 2020 року», управління агропромислового розвитку Новгородківської районної державної адміністрації інформує жителів Новгородківщини про можливість отримання прибутку у сфері надання послуг зеленого туризму. Зелений та еногастрономічний туризм на сільських територіях – форма відпочинку в приватних господарствах сільської місцевості з використанням майна та трудових ресурсів особистого селянського або фермерського господарства. Це відносно нова галузь, але у світі розглядається, як альтернатива сільському господарству за розмірами отриманих прибутків. До того ж розвиток інфраструктури сільського туризму не вимагає таких значних капіталовкладень, як інші види туризму. Необхідно лише забезпечити три важливі умови : наявність житла для розміщення туристів, створення В@В місць («ліжко і сніданок»), забезпечення дозвілля (за рахунок природно-рекреаційних, культурних, етнографічних та історичних особливостей регіону). Зелений сільський туризм є корисним як для відпочиваючих, так і для господарів-селян, сільських громад, оскільки сприяє розвитку пов’язаних з ним галузей економіки та збереженню української духовності, популяризації української культури, поширенню знань та інформації про історичні, природні, етнографічні особливості України, що звісно заслуговує на увагу з боку держави. Саме тому, в рамках реалізації проекту «Створення Всеукраїнського мережевого бізнес-інкубатора для диверсифікації сільського виробництва і розвитку кооперації у сільській місцевості», бажаючим започаткувати власний бізнес - зелений туризм, пропонується курс дистанційного навчання «Організація зеленого туризму». З питань навчання, а також з питань  внесення до бази даних суб’єктів господарювання, які бажають надавати послуги сільського зеленого туризму, а також еногастрономічні туристично-рекреаційні послуги, звертатись до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації за адресою: смт.Новгородка, вул.Центральна, 5а (вхід навпроти міліції), або за телефоном : 05(241) 20465. Вдалих починань!

БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПІД ЧАС ЖНИВ

Найбільш травмонебезпечним періодом в сільськогосподарському виробництві є проведення зернозбиральних робіт. Це зумовлено максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

Враховуючи ситуацію з травмуванням під час проведення зернозбиральних робіт, з метою запобігання нещасним випадкам, управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

Детальніше: БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПІД ЧАС ЖНИВ

о уваги випускників шкіл та училищ !

Управління агропромислового розвитку Новгородківської райдержадміністрації повідомляє, що проводиться набір кандидатів на навчання у 2019 році до Кропивницького коледжу харчування та торгівлі за спеціальностями: Облік і оподаткування; Підприємництво; Торгівля та біржова діяльність; Харчові технології, а також набір до Кропивницького коледжу механізації сільського господарства за спеціальностями: Облік і оподаткування; Маркетинг; Право; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; Агроінженерія.

Детальну інформацію можна знайти на офіційних веб-сайтах коледжів.

Управління АПР РДА

1 червня 2019 року стартує онлайн - курс щодо впровадження НАССР в Україні

Проект ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» спільно з Мінагрополітики України та Держпродспоживслужбою Україниз 1 червня 2019 року проводить безкоштовний навчальний онлайн - курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».

Курс розрахований на представників бізнесу, фахівців державного сектору в харчовій галузі та українських споживачів.

Детальніше: 1 червня 2019 року стартує онлайн - курс щодо впровадження НАССР в Україні

IV Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2019»

Онлайн-ресурс AgroPortal.ua оголошує про старт IV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019».

Конкурс проходитиме за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Посольства Королівства Нідерланди в Україні, компанії «Бейкер Тіллі Україна», Освітнього проекту «Агрокебети»,журналу Agroexpert.

Мета проекту: сприяти взаємодії дрібного і середнього бізнесу та органів місцевого самоврядування на селі для підтримки розвитку сільських територій та громад, популяризувати життя в селі, нагадати про історико-культурну спадщину українського села.

Глобальні цілі проекту (із переліку Цілей сталого розвитку ООН): подолання голоду (2), розвиток сільського господарства, гідна праця та економічне зростання (8), сталий розвиток міст і громад (11), партнерство заради сталого розвитку (17).

Учасники: села та селища (заявки від селищ міського типу в цьому році не приймаються).

Період проведення: квітень-вересень 2019 року.

Детальніше: IV Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2019»

До відома голів фермерських господарств району. Про бюджетні субсидії фермерським господарствам

Український Державний фонд підтримки фермерських господарств (далі - Фонд) листом від 20 травня 2019 року №53-2/152 повідомив, що з 17 травня 2019 року розпочато прийом документів на отримання фінансової підтримки фермерським господарствам згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №106 (із змінами).

Фінансова підтримка, згідно з зазначеною постановою, надається фермерському господарству, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. грн. та у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення.

Детальніше: До відома голів фермерських господарств району. Про бюджетні субсидії фермерським господарствам

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Під час проведення весняно-польових робіт та робіт зі збирання врожаю в агропромисловому комплексі України значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов'язаних з посівною кампанією, зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в т.ч. за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо.

За результатами проведеного аналізу виробничого травматизму зі смертельними наслідками за останні три роки більше половини кількості потерпілих отримали травми під час вирощування зернових, технічних та інших культур.

На березень-серпень припадає близько 65 відсотків важко травмованих, у т.ч. зі смертельними наслідками серед загальної кількості потерпілих у сільському господарстві.

Детальніше: ПОПЕРЕДЖЕННЯ

До відома голів фермерських господарств району. Про проведення конкурсу

Повідомляємо, що Український Державний фонд підтримки фермерських господарств (далі - Укрдержфонд) оголосив про проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам».

До участі в конкурсі допускаються всі фермерські господарства крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство та які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основіу розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Загальна сума коштів, що будуть розподілені, становить 244,5 млн. гривень, у т.ч. по Кіровоградській області - 21,76 млн. гривень.

Детальніше: До відома голів фермерських господарств району. Про проведення конкурсу

Як уникнути отруєння бджіл

Бджоли і пестициди

     У зв’язку з частими зверненнями бджолярів, щодо потрави бджіл внаслідок застосування пестицидів сільгоспвиробниками на полях в період медозбору, управління агропромислового розвитку Новгородківської районної державної адміністрації надає роз’яснення.

      Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно з ст. 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Детальніше: Бджоли і пестициди