A- A A+

Правила використання і застосування гербіцидів та агрохімікатів, яких потрібно неухильно дотримуватися

Значна кількість власників (орендарів) сільськогосподарських угідь не дотримуються вимог ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» від 03.08.1998 року, ДСП 382 – 96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» від 18.12.1996 року, а саме, при застосуванні пестицидів за допомогою наземної апаратури:

Спалювання сухих рослинних залишків та стерні – небезпека для життя, здоров’я людини та навколишнього природного середовища

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Детальніше: Спалювання сухих рослинних залишків та стерні – небезпека для життя, здоров’я людини та...

Бджоли і пестициди

      У зв’язку з частими зверненнями бджолярів, щодо потрави бджіл внаслідок застосування пестицидів сільгоспвиробниками на полях в період медозбору, управління агропромислового розвитку Новгородківської районної державної адміністрації надає роз’яснення.

     Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно з ст. 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Детальніше: Бджоли і пестициди

Засідання Координаційної ради

   

14 березня 2018 року відбулося засідання Координаційної  ради з питань місцевого самоврядування. В роботі Координаційної ради взяли участь представники виконавчої влади району та голови селищної і сільських рад.

Детальніше: Засідання Координаційної ради

Увага!

        Звертаємо увагу, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва (далі – Порядок). Зауважуємо на   4 п.4 ( - спеціальна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб).

Згідно п.9 Порядку дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцяти місячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.

Детальніше: Увага!

РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Буваючи за кордоном, ми часто бачимо кольорові контейнери, в які свідомі мешканці інших країн викидають сміття, але не все гамузом, а окремо макулатуру, окремо скляні пляшки (інколи навіть сортуючи їх за кольором), окремо пластикове упакування.

Зазвичай, побачивши таке, наші люди кажуть - ми так ніколи не зможемо, ми не такі, не так виховані тощо. Але це хибні думки. Роздільний збір сміття з’явився не так давно, якихось 20-30 років тому, був новинкою за кордоном, та й зараз далеко не всі країни навіть в Європі успішно його опанували. Відтак, ми також цілком здатні не відставати від сусідів і привчити себе до цивілізованого поводження з відходами.

Детальніше: РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Конкурс премії імені О.В.Гіталова

Управління агропромислового розвитку Новгородківської райдержадміністрації повідомляє керівників сільськогосподарських підприємств про оголошення конкурсу на здобуття обласної премії імені О.В.Гіталова – двічі Героя Соціалістичної Праці за підсумками 2017 року у трьох номінаціях: «Кращий агроном», «Кращий механізатор» і «Кращий керівник агроформування».

Щоб прийняти участь в конкурсі потрібно надати до управління агропромислового розвитку РДА клопотання господарства, виробничі досягнення, біографічну довідку, копію паспорта, індентифікаційного коду та трудової книжки до 26 березня 2018 року.

Для отримання детальної інформації про прийняття участі в конкурсі просимо звертатись до управління агропромислового розвитку Новгородківської райдержадміністрації тел. 2-04-65, моб. 096-381-53-51.