A- A A+

Бджоли і пестициди

     У зв’язку з частими зверненнями бджолярів, щодо потрави бджіл внаслідок застосування пестицидів сільгоспвиробниками на полях в період медозбору, управління агропромислового розвитку Новгородківської районної державної адміністрації надає роз’яснення.

      Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно з ст. 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Детальніше: Бджоли і пестициди

До уваги керівників підприємств які провадять діяльність з харчовими продуктами

Відповідно до Закону України від 23 грудня 1997 року № 771 «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (із змінами) та Закону України від 21 грудня 2017 року № 2264 «Про безпечність та гігієну кормів» (далі – Закони) виробники харчової продукції та кормів зобов’язані розробляти, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Терміни впровадження визначені видом діяльності та розміром підприємства:

для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), - з 20 вересня 2017 року;

Детальніше: До уваги керівників підприємств які провадять діяльність з харчовими продуктами

РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

     Буваючи за кордоном, ми часто бачимо кольорові контейнери, в які свідомі мешканці інших країн викидають сміття, але не все гамузом, а окремо макулатуру, окремо скляні пляшки (інколи навіть сортуючи їх за кольором), окремо пластикове упакування.

     Зазвичай, побачивши таке, наші люди кажуть - ми так ніколи не зможемо, ми не такі, не так виховані тощо. Але це хибні думки. Роз­дільний збір сміття з’явився не так давно, якихось 20-30 років тому, був новинкою за кордоном, та й зараз далеко не всі країни навіть в Європі успішно його опанували. Відтак, ми також цілком здатні не відставати від сусідів і привчити себе до цивілізованого поводження з відходами.

Детальніше: РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Про спалювання сухих рослинних залишків

 Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Детальніше: Про спалювання сухих рослинних залишків

До уваги населення, яке утримує телят!

Продовжено та розпочато прийом документів поспеціальній бюджетній дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби (далі — дотація за молодняк).

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцяти місячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

Дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

Детальніше: До уваги населення, яке утримує телят!

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)

До постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 22, ст. 729, № 34, ст. 1201, № 69, ст. 2329) вносяться зміни, що додаються:   постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 110.

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                 постановою Кабінету Міністрів України

                                         від 30 січня 2019 р. № 110

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України
від 7 лютого 2018 р. № 107

1. Назву та пункт 1 постанови викласти в такій редакції:

Детальніше: Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки...

До уваги керівників підприємств агропромислового комплексу та інших підприємств Новгородківського району!

         З метою оновлення інформації про інвестиційні можливості області, пропонуємо Вам до 18 лютого 2019 року надати анкети:

         - земельних ділянок, що пропонуються під реалізацію інвестиційних проектів (інвестиційна пропозиція Greenfield), площею більше 5 га;

      - об’єктів нерухомості, що пропонуються під реалізацію інвестиційних проектів (інвестиційна пропозиція Brownfield), площею більше 50 тис. кв. м;

         - інвестиційних проектів.

         Форми анкет (на 6 арк.) можна отримати в управлінні агропромислового розвитку Новгородківської РДА.

         За довідками звертатись за тел.:

-         2 04 65 (управління АПР райдержадміністрації);

-         24 77 85 (департамент АПР облдержадміністрації).

Управління АПР райдержадміністрації

Про реєстрацію фермерських господарств

Відповідно до листа Мінагрополітики України від 24 січня 2019 року № 37-18-12/1044 значні обсяги прямої державної підтримки передбачають збільшення кількості отримувачів державної допомоги і вимагають суттєвого удосконалення механізмів адміністрування, контролю, моніторингу та аудиту програм державної підтримки, а також виконання інших функцій, які забезпечують найбільш ефективне використання бюджетних коштів, досягнення збалансованості у фінансуванні програм підтримки, стійкий соціально – економічний розвиток на селі, підвищення конкурентоспроможності виробників та секторів АПК, розширення товарної структури експорту та утвердження України на світових ринках продовольства.

Саме з метою розв’язання зазначених проблем Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Детальніше: Про реєстрацію фермерських господарств

Про виплату орендної плати за 2018 рік за оренду земельних паїв громадян

     Управління агропромислового розвитку Новгородківської райдержадміністрації інформує, що виплату орендної плати за 2018 рік за оренду земельних паїв громадян завершено. За 2018 рік фактично виплачено 82,494 млн. грн., що в середньому становить близько 5,5 відсотків від нормативної грошової оцінки орендованої землі. Найбільшу орендну плату по Новгородківському району в 2018 році - від 7 до 10 відсотків від нормативної грошової оцінки земельних паїв, виплачували такі господарства : ТДВ «Неоальянс», ТОВ «Михайлівське Плюс»,   ТОВ «Інтер-Контакт-Агро», ПСП «Старт».

Детальніше: Про виплату орендної плати за 2018 рік за оренду земельних паїв громадян