A- A A+

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств

        На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10 липня 2018 року № 507-р «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету на виконання заходів обласної програми розвитку агропромислового комплексу Кіровоградської області на 2018-2023 роки», та наказу директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації від 03 жовтня 2018 року № 52-од «Про затвердження форм документів для надання фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам шляхом здешевлення страхових платежів (страхових внесків, страхових премій)» повідомляємо, що збір заявок на страхування сільськогосподарської рослинницької продукції від суб’єктів господарювання продовжено до 10 жовтня 2018 року.

         За формою заявки на страхування та довідками звертатись в управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА.   т. 2 04 65.

До уваги населення та керівників сільськогосподарських підприємств Новгородківського району

       Доводимо до Вашого відома, що з 26 по 29 вересня 2018 року в м. Кропивницький, вул. Мурманська 8, буде проходити міжнародна агропромислова виставка “АГРОЕКСПО - 2018”, в якій будуть брати участь і представники нашого району (ПТУ № 36, ПП Горобець І.Ю., ФОП Ковальчук С.Є.)

           У програмі виставки:

  • Експозиції вітчизняних та зарубіжних брендів у виставковому павільйоні і на відкритих майданчиках
  • Демонстраційні покази техніки і технологій в польових умовах на полігонах виставкового комплексу
  • Спеціальні заходи і бізнес-форуми
  • Семінари, консультації фахівців
  • 28 вересня 2018 року на території виставки відбудеться Стронгмен – шоу за участю володара титулу «Найсильніша людина світу 2004» Василя Ярославовича Вірастюка.

Детальніше: До уваги населення та керівників сільськогосподарських підприємств Новгородківського району

До відома орендарів водних об’єктів району

         Повідомляємо, що на даний час змінилися рахунки для зарахування орендної плати за водні об’єкти. За роз’ясненням та отриманням нових рахунків звертатися до управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА або за тел. 2-04-65.

Управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА

Про компенсацію витрат на придбане вітчизняне насіння

У поточному році Кабінет Міністрів України затвердив програми підтримки аграрного сектору, серед яких є і програма компенсації фермерським господарствам частини вартості придбаного ними вітчизняного насіння (постанова КМУ від 07.02.2018 року № 106).

Згідно зазначеної постанови фермерським господарствам або сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам компенсується 80% вартості насіння (без ПДВ), але не більше 30,0 тис. гривень. Документи для отримання часткової компенсації подаються державним банкам до 01 червня та до 01 листопада, але скористатися зазначеною підтримкою можна лише 1 раз протягом бюджетного року.

Детальніше: Про компенсацію витрат на придбане вітчизняне насіння

Про внесення змін до податкового кодексу та деяких законодавчих актів у створенні сімейних фермерських господарств

       Після прийняття Закону України № 1067-VIII від 31 березня 2016 року "Про внесення змін до Закону України "Про фермерське господарство" щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств" відбулася законодавча ідентифікація сімейних фермерських господарств, як суб’єктів господарювання, але сільські сім’ї практично позбавлені можливості функціонування у такій правовій формі, оскільки залишається не визначеним на рівні закону порядок економічних і соціальних відносин таких господарств з Державою.

       Тому, з метою врегулювання даного питання, Законом України "Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств" від 10 липня 2018 року № 2497-VIII (далі – Закон) було внесено зміни до Податкового кодексу України та законів України "Про фермерське господарство", "Про державну підтримку сільського господарства України", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Детальніше: Про внесення змін до податкового кодексу та деяких законодавчих актів у створенні сімейних...

Проходження курсів підвищення кваліфікації та навчання трактористів

Управління АПР інформує, що з 2018 року на базі ПТУ № 32 м. Бобринець функціонує сільськогосподарський навчально-практичний центр, який надає такі послуги за кошти юридичних і фізичних осіб:

Короткотермінові курси (2 тижні) підвищення кваліфікації трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва (категорії А1, А2, В1) для роботи на новій сільськогосподарській техніці вітчизняного та іноземного виробництва. На курсах передбачено вивчення особливостей будови та експлуатації тракторів та комбайна, а також агрегатування їх з сільськогосподарськими машинами нових марок, робота з навігаційною системою в умовах виробництва.

Детальніше: Проходження курсів підвищення кваліфікації та навчання трактористів

Правила використання і застосування гербіцидів та агрохімікатів, яких потрібно неухильно дотримуватися

Значна кількість власників (орендарів) сільськогосподарських угідь не дотримуються вимог ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» від 03.08.1998 року, ДСП 382 – 96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» від 18.12.1996 року, а саме, при застосуванні пестицидів за допомогою наземної апаратури:

Спалювання сухих рослинних залишків та стерні – небезпека для життя, здоров’я людини та навколишнього природного середовища

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Детальніше: Спалювання сухих рослинних залишків та стерні – небезпека для життя, здоров’я людини та...

Бджоли і пестициди

      У зв’язку з частими зверненнями бджолярів, щодо потрави бджіл внаслідок застосування пестицидів сільгоспвиробниками на полях в період медозбору, управління агропромислового розвитку Новгородківської районної державної адміністрації надає роз’яснення.

     Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно з ст. 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Детальніше: Бджоли і пестициди