A- A A+

Сказ тварин

Згідно даних Всесвітньої організації з охорони здоров’я тварин кожні десять хвилин у світі одна людина помирає від сказу. Щорічно сказ вбиває близько 70 000 чоловік, головним чином дітей у країнах, що розвиваються. Затрати на профілактику хвороби серед тварин в 10 разів менші ніж затрати на профілактику хвороби у людей».

Сказ – вірусна хвороба всіх теплокровних тварин, в тому числі людини. Вражає органи центральної нервової системи. Перебіг хвороби завжди гострий. Ознаками хвороби є неспровокована агресивність або навпаки дуже виражена ласкавість, спотворений апетит (тварини заковтують неїстівні предмети), хриплий голос. Дикі тварини, втрачаючи інстинкт самозбереження, прямують до людських помешкань, де нападають на людей, тварин. Домашні тварини, навпаки, ховаються у темні глухі місця, втікають з дому. Через 2 дні агресивність посилюється, з'являється водобоязнь, тварини тікають з дому, нападають на людей та інших тварин; пізніше виникає параліч нижньої щелепи (вона відвисає донизу), постійна слинотеча, косоокість. Хвороба триває до 10 днів і закінчується смертю тварини.

Детальніше: Сказ тварин

Будьте пильними — ботулізм не спить!

Упродовж останнього тижня в Україні продовжують реєструвати випадки захворювання людей на ботулізм. Здебільшого випадки пов’язані з вживанням рибної продукції. За даними Держспоживслужби, було зафіксовано 3 випадки захворювання на ботулізм серед мешканців м.Києва, один з яких летальний. На лікарняне ліжко потрапили ще десяток людей з трьох областей України. Двоє вкрай важких хворих потрапили у реанімацію в Сумах, 38-річний чоловік помер.

В травні 2017 року 5 випадків захворювання на ботулізм пов’язують з вживанням в’яленої риби, виробником якої є ФОП Меркулов А.В. (с.Павлівка, Світловодський район), відправником – ТОВ “ЧУДО-ЮДО” (м.Світловодськ). Наразі триває епідеміологічне розслідування даних випадків, порушено кримінальне провадження. Зразки риби зазначеного виробника проходять дослідження на наявність ботулотоксину. 

Детальніше: Будьте пильними — ботулізм не спить!

Небезпека вживання неякісної води: водно-нітратна метгемоглобінемія у дітей

Кіровоградська область розташована в межах Українського кристалічного масиву і відноситься до маловодних регіонів України. Водопостачання населених пунктів здійснюється з відкритих, змішаних та підземних водозаборів.

Централізованим водопостачанням охоплено 23,4% населення області та 76,6% - водозабезпечення з нецентралізованих джерел.

Недостатнє фінансування на модернізацію водопровідної системи населених пунктів призводить до поступового її занепаду та погіршення якості, безпечності питної води.

Детальніше: Небезпека вживання неякісної води: водно-нітратна метгемоглобінемія у дітей

Стихійна торгівля – загроза здоров’ю

Фахівці Держпродспоживслужби застерігають: продуктів, які продають в антисанітарних умовах, купувати не варто. І суть не лише в різних дозволах, ліцензіях або законі… Передусім мова про загрозу здоров’ю. Продавці не завжди дотримуються правил особистої гігієни (торгують із брудними руками, бо помити їх ніде), не мають санітарного одягу.

Детальніше: Стихійна торгівля – загроза здоров’ю

Пам’ятка для населення щодо АЧС

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності. Гине до 100% інфікованих свиней. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні.

Детальніше: Пам’ятка для населення щодо АЧС

До уваги власників тварин

Для забезпечення епізоотичного благополуччя Новгородківського району та чіткої картини здоров’я тварин, зокрема ВРХ, що утримується в приватних господарствах є необхідним проведення диспансеризації. Диспансеризація – це комплекс профілактичних, лабораторних, алергічних та клінічних досліджень. З них платними є профілактичні та клінічні в сумі 80 гривень за голову і безкоштовні лабораторні та алергічні. Розмір плати встановлено згідно тарифів затверджених Наказом Міністерства аграрної політики. та продовольства України від 13.02.2013 №96 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 7 березня 2013 року за № 381/22913. На нашу думку якісна диспансеризація значно вплине на здоров’я тварин і поголів’я вцілому. Для державної лікарні приорітетом є не допустити захворювання або вчасно надати допомогу ніж заробити кошти. Ветеринарні спеціалісти готові провести таку об’ємну і вкрай важливу роботу. Кошти зароблені ветеринарною лікарнею при проведені диспансеризації йдуть на оплату податків,утримання державних установ ветеринарної медицини та придбання медикаментів.

Детальніше: До уваги власників тварин

Засідання ДНПК

31 березня 2017 року відбулося чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новгородківській райдержадміністрації під головуванням голови комісії Краснюка С.М., розглядалися питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні та території Кіровоградської області.

Також було розглянуто та затверджено ‘‘Комплексну програму спільних оперативних дій у разі виникнення та підтвердження діагнозу на африканську чуму свиней на території Новгородківського району.

Одним з питань даного засідання було затвердження щоденних маршрутів обстеження мисливських угідь та списків бригад мисливців з проведення депопуляції дикого кабана у разі підтвердження АЧС у дикій фауні.

І третім питанням, яке розглядалося на наданому засіданні, це проведення весняно-літньої диспансеризації великої рогатої худоби на території Новгородківського району, яке не менш важливе для підтримання стабільної епізоотичної ситуації на території нашого району.

Засідання районної комісії

31 березня 2017 року відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Сергієм Краснюком.

Детальніше: Засідання районної комісії

Відбулося засідання районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

24 січня 2017 року відбулося засідання районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке проводив голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Краснюк Сергій Миколайович. У роботі засідання комісії взяли участь керівники сільськогосподарських підприємств, що займаються утриманням та розведенням свиней, голови сільських та селищної рад району.

На порядку денному були розглянуті такі питання:

1. Про внесення змін до складу державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новгородківській районній державній адміністрації.

Детальніше: Відбулося засідання районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Африканська чума свиней

З початку року в Україні було зареєстровано 5 випадків АЧС а саме, 1 у Луганській, 1 у Миколаївській, 1 у Одеській, 1 у Харківській та 1 у Кіровоградській області.

Карантин продовжує діяти у  26 неблагополучнихпунктах по АЧС    в  11  областях України (Миколаївська (3), Одеська (4), Полтавська (4), Київській (2), Хмельницькій (3), Харківській (2), Черкаській (2) Рівненській (1), Кіровоградська (2), Закарпатська (1) та Луганська (1)).

Тому звертаємося до власників поголів’я свиней.

Детальніше: Африканська чума свиней