A- A A+

Профілактика та попередження занесення збудника АЧС

З метою забезпечення епізоотичного благополуччя та запобігання розповсюдження інфекційних захворювань серед диких та свійських тварин, особливо занесення збудника вірусу африканської чуми свиней (далі – АЧС), усі господарства незалежно від форми власності, що займаються вирощуванням та розведенням свиней, зобов’язані дотримуватися профілактичних заходів щодо недопущення захворювання свиней на АЧС у відповідності до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07 березня 2017 року № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.

Детальніше: Профілактика та попередження занесення збудника АЧС

ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ ФАКТІВ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ МАСЛА СОЛОДКОВЕРШКОВОГО

У рамках проекту «Стоп фальсифікат: МАСЛО», який закінчився 22.01.2020, громадськими активістами та журналістами були відібрані зразки масла солодковершкового у торгових мережах у чотирьох регіонах України: Сумах, Черкасах, Новій Одесі (Миколаївська область) та в Калуші (Івано-Франківська область).

Детальніше: ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ ФАКТІВ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ МАСЛА СОЛОДКОВЕРШКОВОГО

ПАМ’ЯТКА щодо профілактики отруєнь медоносних бджіл

Вимоги законодавства України, щодо безпеки медоносних бджіл від отруєнь при використанні засобів захисту рослин в сільському і лісовому господарстві визначаються:

Законом України «Про бджільництво» від 22.02.2000р. № 1492 –III (зі змінами);

Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (затверджені Постановою №1 Головного державного санітарного лікаря України від 03 серпня 1998 року);

Детальніше: ПАМ’ЯТКА щодо профілактики отруєнь медоносних бджіл

Грип та ГРЗ

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка інколи лише за 4-5 днів може призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хворий кашляє, чхає чи просто говорить. Як правило, радіус зони зараження навколо людини, яка занедужала становить 2 метри.

Детальніше: Грип та ГРЗ

ПАМ'ЯТКА для батьків щодо профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь

Шановні батьки! Щоб уберегти ваші родини від таких поширених та небезпечних захворювань, як гострі кишкові інфекції (ГКІ), слід виховувати санітарно-гігієнічні навички у сім’ї та змалку привчати дітей до особистої гігієни.

Гострі кишкові інфекції – це група гострих інфекційних хвороб, що характеризуються ураженням шлунково-кишкового тракту з порушенням водно-мінерального обміну, загальною інтоксикацією.

Щоб уникнути ГКІ:

Детальніше: ПАМ'ЯТКА для батьків щодо профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь

Обережно! Пташиний грип!

ГРИП ПТИЦІ – високо контагіозне захворювання, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням органів дихання та системи травлення. До грипу сприятливі кури, качки, індики, цесарки, перепели, фазани, горобці, лебеді, чайки.

Джерелом інфекції є дика водоплавна та хвора птиця. Основний шлях передачі збудника – повітряно-крапельний. Також збудник поширюється з інфікованими кормами, питною водою, яйцями, пір’ям.

Фактори поширення інфекції – господарства, де птиця може контактувати з дикою перелітною птицею.

Детальніше: Обережно! Пташиний грип!

Зареєстровано випадок захворювання безпритульної собаки на сказ

На території с. Верблюжка, Верблюзької сільської ради 18.01.2020 року зареєстрований випадок захворювання безпритульної собаки на сказ.

Як стало відомо на територію домоволодіння громадянина Шпака О.В. який проживає на території с.Верблюжка, вул. Скопенка, 23, зайшла безпритульна собака. Зі слів господаря стало відомо, що дана тварина прийшла з вулиці до нього на подвір’я, мала дуже агресивну поведінку та покусала його домашню собаку, після чого він взяв рушницю та застрелив її на території двору.

Детальніше: Зареєстровано випадок захворювання безпритульної собаки на сказ