A- A A+

Повідомлення RASFF

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 19.11.2020 року № 2020.5126, що в вилущеному насінні кунжуту, яке експортувалось з Індії (експортер: DhavalAgriExports, Rajkot, Gujarat) до Австрійської Республіки (отримувач: LesaffreAustria AG, WienerNeudorf) та до України (отримувач: ТОВ «Лесаффр Україна», вул. Бориспільська 9, буд. 91, м. Київ, 02099, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) виявлено несанкціоновану речовину оксиду етилену (0.14;2.7; 7; 7.7 mg/kg – ppm).

Детальніше: Повідомлення RASFF

Повідомлення RASFF

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 18 листопада 2020 року № 2020.5100 та від 19 листопада 2020 року № 2020.5100-fur 2,що у замороженому м’ясі птиці з Польської Республіки (виробник: PikoBisZakladRozb. Drob. Sp.z.o.o.Sp.K. № PL 20634303 WE, Suwalki; Cedrob S.A. № PL 14023901, Ciechanow; оптовик:AMP LogistykaSp. zoo, № PL 14201101 WE, Plonsk; фермер: PrzemysławKoźlakiewicz№ WNI 14137145, Szreńsk),який експортувався до окремих країн членів ЄС та до України (холодильний склад, що розташований за адресою: вул. Лідавська, 1, м. Луцьк, Волинська область, 43000) виявлено Salmonellaentericaser. enteridis(в 1 із 5 зразків/25 г).

Детальніше: Повідомлення RASFF

Повідомлення RASFF

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від17 листопада 2020 року № 2020.4924-fup 2, що в кетчупі, який експортувався з Франції (виробник: ConservoirProvencalCabanon, CamaretSurAigues) до Нідерландів (постачальник: SparInternational B.V., Amsterdam) та до України (отримувач: ТОВ «SPAR Луганськ», вул. Курчатова, 7, м. Луганськ, 91031) виявлено не задекларовану гірчицю.

Детальніше: Повідомлення RASFF

Мишоподібні гризуни: малий шкідник – великі проблеми

Мишоподібні гризуни – загальна назва дрібних шкідливих гризунів. Серед них найбільш поширеним та шкідливим гризуном у посівах сільськогосподарських культур є полівка звичайна. Зустрічаються також миші: хатня, польова, лісова та курганчикова.

Щороку в осінньо-зимовий період ці шкідливі гризуни створюють реальну загрозу посівам зернових культур, ріпаку, багаторічних трав. Харчуючись сходами озимих, гризуни утворюють у посівах прогалини. Оселяючись в складських та житлових приміщеннях, вони пошкоджують продукти, тару та самі приміщення. До того ж, миші є носіями збудників різних інфекційних та інвазійних хвороб людей та тварин.

Детальніше: Мишоподібні гризуни: малий шкідник – великі проблеми

Повідомлення RASFF

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від09.11.2020 року № 2020.4474-fup 38, що у сирі козячому, який експортується з Нідерландів (виробник:Bettinehoeve BV, EttenLeur) до країн-членів ЄС, зокрема до Словацької Республіки (трейдер/брокер: Oxi Import-Export s.r.o., Bratislava), та до України (отримувач: ТОВ «ДейріСмартТрейдінг», вул. Підвисоцького 6 В, м. Київ, 01103) виявлено Listeriamonocytogenes (presence/25g).

Детальніше: Повідомлення RASFF

Повідомлення RASFF

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 27 жовтня 2020 року № 2020.4430-fup 3, що у чорноокому гороху, який експортувався з Мадагаскару через Нідерланди (постачальник: Asia Express Food BV, Kampen) до Королівства Данії (роздрібний продавець: ChinaTownMarket, Copenhagen), до інших країн членів ЄС та до України (отримувач: Африканський магазин (MarkOkoye), вул. Личаківська, 31, м. Львів, 79058, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) виявлено несанкціоновану речовину хлорпірифос (0.06 mg/kg – ppm).

Детальніше: Повідомлення RASFF

Повідомлення RASFF

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 27 жовтня 2020 року № 2020.4430-fup 4, що у лущеному насінні кунжуту, яке експортувалось з Індії (експортер: AccuraEnterprisesPvt. Ltd, GujaratGandhinagar) через Нідерланди (імпортер: H. Ch. Schobbers B. V., Venlo) до Федеративної Республіки Німеччина (виробник: TheodorRietmannGmbH, Saarlouis), звідки відправлялось до інших країн-членів ЄСта до України (отримувач: ТОВ «Бакіто», вул. Лісна, 82, с. Зубра, Львівська обл., 81135) виявлено несанкціоновану речовину оксид етилену (2,3 mg/kg – ppm).

Детальніше: Повідомлення RASFF

НА КІРОВОГРАДЩИНІ ПОСИЛЮЮТЬ КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ

Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Захід пройшов під головуванням очільника області Андрія Назаренка та при участі керівника обласного управління Держпродспоживслужби Ігоря Бойчука.На засіданні розглядалося питання «Про стан епідемічної ситуації в області, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2 (далі — СOVID-19), та виконання протиепідемічних заходів відповідно до визначеного рівня епідемічної небезпеки.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" місцевим органам виконавчої влади надається право запроваджувати більш жорстокі, ніж встановлені нормативно-правовими актами, вимоги: установлювати особливий порядок проведення профілактичних та інших заходів.

Детальніше: НА КІРОВОГРАДЩИНІ ПОСИЛЮЮТЬ КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ

Повідомлення RASFF

Відповідно листа Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області щодо інформаційного повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 08.10.2020 № ПОВ-203/14.1-56 Новгородківський районний відділ повідомляє що в харчовій добавці N1 PreWorkout, яка експортувалась з Чеської Республіки (виробник: Nutrend D.S., a.s., Olomouс; партія – L17.1.2020) виявлено несанкціонований новітній харчовий інгредієнт 2-диметиламіноетанол (DMEA) та зависокий вміст піперину(10 мг/добу) та наголошує, що у випадку виявлення в харчовій добавці несанкціонованого новітнього харчового інгредієнту оператори ринку повинні негайно вилучити з обігу дану харчову добавку та повідомити Новгородківський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за адресою: вул. Маяковського, 30, смт. Новгородка, тел.. 2-01-28 та e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Повідомлення RASFF

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення RASFF № 2020.3696, що харчовій добавці N1 PreWorkout, яка експортувалась з Чеської Республіки (виробник: Nutrend D.S., a.s., Olomouс; партія – L17.1.2020) виявлено несанкціонований новітній харчовий інгредієнт 2-диметиламіноетанол (DMEA) та зависокий вміст піперину(10 мг/добу).

Детальніше: Повідомлення RASFF