A- A A+

СТАТИСТИКА ПО БОТУЛІЗМУ

За даними Міністерства охорони здоров’я України, у 2016 році в країні було зареєстровано 96 випадків харчових отруєнь, викликаних збудником ботулізму з кількістю потерпілих 115 осіб, у тому числі 10 дітей. Померло дев’ять людей. Захворювання, пов'язані з вживанням: м’ясних консервів та інших виробів з м’яса – у 57 хворих (50%), риби в’яленої, копченої та консервованої - у 50 (43,5%), овочів консервованих у – 6, невідомий продукт у – 2 хворих.

На 14.06.2017 року вже зареєстровано 70 потерпілих від захворювання на ботулізм, із них 8 померлих, всі дорослі. Причиною захворювання у 31 випадку постраждалі вважають рибну продукцію як домашнього, так і промислового виробництва, із них 6 випадків закінчились летально.  

В минулому 2016 році в області було зареєстровано 4 випадки харчових отруєнь, викликаних збудником ботулізму з кількістю потерпілих 6 осіб, пов’язаних з продукцією домашнього приготування (м’ясна тушонка, м’ясний паштет, рибна консерва, в’ялена риба). Випадки реєструвались в м. Світловодськ, Гайворонському, Добровеличківському та Кіровоградському районах, з них 1 випадок захворювання закінчився смертю хворої мешканки Кіровоградського району.

Протягом поточного періоду 2017 року в області зареєстровано 2 випадки захворювання на ботулізм, які пов’язані з вживанням риби копченої (Олександрівський район) та паштету домашнього приготування (Світловодський район).